Bu yazımızda sizlere tarayıcı, fotokopi ve baskı özelliğine sahip Hp Smart Tank 670 yazıcı kurulumu ve özelliklerini anlatıyoruz.

Kartuşlu yazıcılar fiyat olarak en uygun yazıcılardır. Ancak bildiğiniz gibi kartuş fiyatından ötürü baskı başına gideri daha maliyetlidir. Hp Smart Tank 670 mürekkep doldurmalı olması sayesinde deskjet serilerinden daha ekonomik baskı maliyeti oluşturuyor. Entegre tank tasarımı bulunan bu yazıda mürekkep izleme sensörü sayesinde mürekkep seviyenizi takip edebilirsiniz. Ayrıca mürekkep dolumu kendiniz evinizde yapabilirsiniz.

Smart Tank 670, baskı, tarama, kopyalama, kablosuz ve özelliklerini barındırıyor. Ayrıca Hp Smart uygulaması ile mobil uygulamadan da kullanabilirsiniz. Böylece sizlere ulaşan bir dosyayı saniyeler içerisinde çıktısını alabilirsiniz. Bu da küçük işletmeler ve ev kullanıcıları için önemli bir özelliktir.

Hp 670 Yazıcı Özellikleri

  • Dakikada 7 sayfaya kadar renkli, 12 sayfaya kadar siyah baskı hızına sahiptir. Böylece ev kullanıcıları ve küçük işletmeler için yeterli hızda baskı alabilmenizi sağlar.
  • Düşük bir kullanım ile 3 yıla yetecek kadar mürekkebi kutu içerisinde barındırır. Bu da 18000 sayfaya kadar siyah beyaz veya 8000 sayfaya kadar renkli baskıya eş değerdir.
  • Otomatik mürekkep seviyesi ve kağıt sensörleriyle mürekkep ve kağıt seviyelerini kolayca izleyebilirsiniz.
  • 150 sayfaya kadar kağıt giriş kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca yazıcı 4 adet kartuş ile çalışmaktadır.
  • 4800 x 1200 DPI kalitesinde siyah beyaz baskı kalitesi sunmaktadır. Ayrıca renkli baskı kalitesi 1200 x 1200 DPI olarak yeterli bir çözünürlük sunmaktadır. Böylece fotoğraf veya görsel içerikli çıktılar için netlik sunmaktadır.

Hp Smart Tank 670 Yazıcı Kurulumu

Öncelikle yazıcının içinde ve dışında bulunan jelatinleri çıkaralım. Daha sonra mürekkep dolduracağınız bölümde kapaklar göreceksiniz. Bu kapakları sırasıyla kaldırarak içerisine mürekkep şişelerini ters çevirerek doldurun. Mürekkep şişeleri akmasını beklerken elinizle sıkmayın veya çalkalamayın.

Hp Smart Tank 670 Yazıcı Kurulumu

Yazıcının kapağını açınız. Burada içinde bulunan kartuşların altında bulunan etiketi çıkarınız. Renklerine göre doğru yerlere yerleştiniz.

Hp Smart Tank 670 Yazıcı Kurulumu

Daha sonra üzerindeki mavi kilitleme mekanizmasını kapatınız. Ardından kapak kısmını kapatınız. Kağıt haznesine de kağıt yerleştirerek cihazı çalıştırınız.

Telefonunuzdan Google Play Store veya Apple Store uygulamasından Hp Smart uygulamasını indiriniz. Ayrıca bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınızda Hp sayfası üzerinden Hp670 kurulum yazılımını indiriniz. Bunun haricinde Microsoft Store uygulamasından da Hp Smart uygulamasını edinebilirsiniz.

Kuruluma başladığınızda yazıcını bağlı olduğunuz internet ayarlarını algılayarak bağlanmaya çalışacaktır. Bu sırada yazıcının üzerinde bulunan Wi-Fi ışığının yanıp sönüyor durumda olmasına dikkat ediniz. Wi-Fi ışığı sabitlendiğinde ve ekran kurulum adımları tamamlandığında yazıcınızdan test sayfası alacağınız alana yönlendirileceksiniz.

Test sayfası haricinde farklı bir deneme belgesi çıktısı alarak bilgisayarınızda varsayılan yazıcı ayarlarının doğru olduğu teyit edebilirsiniz.

Benzeri başka bir yazımız Epson L3266 yazıcı kurulumu nasıl yapılır incelemenizi öneriyoruz.