Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp eklentisi, herkesin bildiği üzere geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü kişisel sosyal medya bloğu Facebook’un bünyesine katılmıştı. O tarihten itibaren kullanım oranını her geçen gün biraz daha yükselten ve içeriği zenginleştirilen WhatsApp eklentisi olarak pek çoğunuzun duymadığı, hayat kurtaran 5 popüler eklentiyi sizler için derledik.

Hayat Kurtaran 5 WhatsApp Eklentisi!

1) WhatsAuto

 

Pek çok WhatsApp kullanıcısının müzdarip olduğu sorunların başında gelen, müsait olmayan durumlarda mesaja cevap verememe durumunu ortadan kaldıran bu eklenti. Örneğin araç kullanır durumdayken sizden cevap bekleyen arkadaşınıza nazikçe bir oto mesaj gönderiyor. Ve durumu idare etmenizi sağlıyor. Otomatik mesaj yeteneğinin yanısıra normal gündelik mesajlarınızda kalın, italik ve vurgulu text ekleyebilmenize olanak sağlayan WhatsAuto özelliğini denemenizi öneririz.

 

2) WikiBoot

 

Karşılıklı iletişimde en sık rastlanılan problemlerden biri de hiç şüphesiz anlam ve kavram karmaşalarıdır, diyebiliriz. WhatsApp konuşmalarında ortaya çıkabilen yanlış anlamalar, anlamı bilinmeyen sözcükler ve tanınmayan ünlü kişiler sorunlarına çözüm olması amacıyla geliştirilen WikiBoot özelliği oldukça büyük bir konfor sağlıyor. Uygulamayı kullanabilmek için WikiBoot’un telefon numarasını telefon rehberinize eklemeniz gerekiyor. Sonrasında ise WhatsApp’ınızdan bu numaraya şu mesajı gönderiyorsunuz: WikiBot – join ultramarine-tapir

 

 

Bunu yapmanızın ardından hizmetin etkinleştiğine dair bir mesaj alacaksınız. Uygulamanın etkinleşmesinin ardından size gelen ve anlamını bilmediğiniz kelimeleri, tanımadığınız ünlü kişileri Google’lamak zorunda kalmayacaksınız. Merak ettikleriniz anlık olarak WhatsApp mesaj ekranınızda görünecektir.

5 gizli whatsapp eklentisi 2

2) WikiBoot

Karşılıklı iletişimde en sık rastlanılan problemlerden biri de hiç şüphesiz anlam ve kavram karmaşalarıdır, diyebiliriz. WhatsApp konuşmalarında ortaya çıkabilen yanlış anlamalar, anlamı bilinmeyen sözcükler. Ve tanınmayan ünlü kişiler sorunlarına çözüm olması amacıyla geliştirilen WikiBoot özelliği oldukça büyük bir konfor sağlıyor. Uygulamayı kullanabilmek için WikiBoot’un telefon numarasını telefon rehberinize eklemeniz gerekiyor. Sonrasında ise WhatsApp’ınızdan bu numaraya şu mesajı gönderiyorsunuz: WikiBot – join ultramarine-tapir

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Bunu yapmanızın ardından hizmetin etkinleştiğine dair bir mesaj alacaksınız. Uygulamanın etkinleşmesinin ardından size gelen ve anlamını bilmediğiniz kelimeleri, tanımadığınız ünlü kişileri Google’lamak zorunda kalmayacaksınız. Merak ettikleriniz anlık olarak WhatsApp mesaj ekranınızda görünecektir.

5 gizli whatsapp eklentisi 3

3) WhatsApp Business

 

İş dünyasının gerekliliklerinden biri olan çift SIM kartlı telefonlarda en çok yapılmak istenen kullanım etkinliklerden biri de çift WhatsApp hesabı kurulumudur. Eklenti olmadığı takdirde, yalnızca seçtiğiniz numaranızı WhatsApp uygulamanıza tanımlayabiliyorsunuz. Şimdilik yalnızca Android tabanlı akıllı telefonlarda çalışan WhatsApp Business uygulaması. Çift SIM kartlı telefonlarda 2 farklı WhatsApp hesabı kullanabilmenize olanak sağlıyor.

5 gizli whatsapp eklentisi 4

4) HideMedia

 

Bilindiği üzere WhatsApp Web uygulaması, size gönderilen dosyaları büyük ekranlarınızda aniden görüntüleyebiliyor. İş ve ofis ortamlarında yapılan WhatsApp Web kullanımı sırasında bu durum çeşitli sorunlar doğurabiliyor. HideMedia uygulaması ise, WhatsApp Web üzerinden alınan iletilerin gizli kalır. Siz açtığınızda görünür olmasına olanak sağlıyor.

5 gizli whatsapp eklentisi 5

5) WAToolkit

 

WhatsApp Web kullanan herkesin kesinlikle denemesi gereken bir eklenti olduğunu düşünüyoruz. WAToolkit özelliği, sohbet balonlarının büyük monitörlerinize uygun hale getirilmesini sağlıyor. Ayrıca Chrome üzerine eklenebilen WAToolkit eklentisi sayesinde WhatApp Web kullanmak istediğinizde. Tek tuşla bu işi yapabilmenize de olanak sağlıyor.