Günlük hayatımızdaki kullanım oranı her geçen gün biraz daha artan Facebook İş Fırsatları. Platformunda kullanıcı konforunu geliştirecek yenilikler hız kesmeden devam ediyor. Sponsorlu reklam gönderileri, toplu kullanım sosyal medya grupları, e-ticarete imkan sunan Market Place platformu derken, ABD’li teknoloji devi Facebook geçtiğimiz günlerde bir diğer yeniliğini daha kullanıcıların beğenisine sundu. İşveren ve İş arayanları bir araya getirmeye amaçlayan. İş İlanları eklentisi lokasyon bazlı olarak çalışmaya başladı.

 

Anasayfa üzerinde yer alan İş Fırsatları sekmesi üzerinden görüntülenebilen alanda, kullanıcının bulunduğu lokasyona göre İş Fırsatı ilanları sunuluyor. İş verenle ile İş arayanları bir araya getirmeye amaçlayan İş Fırsatları. Kişisel gelişim ve kariyer planlaması anlamında kullanıcılara kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

facebook is firsatlari 1

 

Facebook İş Fırsatları bölümüne giren kullanıcılar lokasyonlarına yakın konumlarda bulunan iş ilanlarına erişebildiği gibi. Aynı zamanda dileyen kullanıcılar ise iş ilanları verebiliyor. Kullanıcılar, platformda bulunan ilanlara Facebook hesaplarından çıkış yapmadan. “Şimdi Başvur” butonuna basarak ilgilerini çeken ilanlara başvurabiliyor. Bu anlık başvuru seçeneği kullanıldığında, kullanıcıların ayrıca bir başvuru formu. Doldurmaları veya özgeçmiş (CV) oluşturmalarına da gerek kalmıyor.

facebook is firsatlari 2

Böylelikle platformu sürekli olarak takip edemeyen kullanıcılar dilerler ise. Bildirim butonunu aktif konuma getirerek yeni girilecek ilanlardan anlık haberdar olabiliyorlar. Facebook İş Fırsatları üzerinde yer alan ilanlar ile iletişime geçildiğinde tüm sorumluluk son kullanıcıya ait oluyor. Facebook herhangi bir üyelik sistemi ve ilan doğrulama sistemine sahip olmadığından. Olası bir son kullanıcı zararı konusunda da herhangi bir sorumluluğu kabul etmiyor. Bu durum kullanıcıların başvurdukları ilanlar ile iletişime geçtiklerinde. Kendi güvenliklerini kendileri sağlamaları gerektiğini ön plana çıkarıyor.

 

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

 

facebook is firsatlari 3

 

Son olarak iş Fırsatları uygulamasına Facebook profilinize giriş yapmanızın ardından Ana Sayfa üzerinde yer alan İş Fırsatları bölümünden erişebiliyorsunuz.

facebook is firsatlari 4

 

facebook is firsatlari 5