Facebook Arama kaydı Silme

Facebook Uygulamasında Arama Geçmişi Silme adımları. Bu yazımızda sizlere Facebook uygulamasında arama geçmişi silme işlemleri nasıl yapılır uygulamalı ve görseller ile beraber anlatacağız.

Facebook arama geçmişini silme adımları bulunmaktadır. Bu adımlar nelerdir? Arama geçmişini nasıl silebilirim? Bunun gibi bir çok soru tüm Facebook kullanıcılarının aklını karıştıran bir hal aldı. Sosyal medya platformu olan Facebook uzun zamandır hayatımızda. Yıllardır kullanılan platform gün geçtikçe özelliklerini bir yenisini ekleyerek kullanıcılarının beğenisini almaya devam ediyor.

Arama Geçmişi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Facebook üzerinden yaptığımız aramalar hesabımızda terim olarak kaydedilmektedir. Böylece daha önce yaptığımız aramalara benzer arama yaptığımızda karşımıza çıkacaktır. Ancak bu kimi zaman bizleri rahatsız eder. Böylece bizlerde Facebook üzerinde arama geçmişi silme işlemi nasıl yapılır detaylı anlatıyoruz.

Facebook yaptığınız hemen her hareketi kaydedilmektedir. Ayrıca bunlardan biride Facebook ta yaptığınız aramalardır. Eğer gerekir de çeşitli nedenlerden bu arama kayıtlarını silmek istersek aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir. Böylece uygulamanız gereken adımları sizler için aşağıda sıraladık.

Facebook Uygulamasında Arama Geçmişi  Silme

Öncelik olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Bilgisayar tablet, telefon fark etmez.  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin.

Facebook sayfamızda sağ üstteki Ok işaretine tıklayarak Hareketler Dökümüne tıklıyoruz. Eğer mobil uygulama üzerinden kullanıyorsanız bunu üç nokta işarete tıklayarak yapınız. Böylece aynı seçenekleri mobil uygulama üzerinden de görürsünüz.

facebook geçmişi temizleme

Açılan ekranda sol sütunda yer alan bölüm içerisinde DAHA FAZLA yazısına tıklıyoruz.

Facebook Uygulamasında Arama Geçmişi

Daha sonra açılan ekranda bizi bir çok seçenek karşılayacaktır. Ardından alt sıralarda yer alan Ara yazısına tıklıyoruz.

Facebook Uygulamasında Arama Geçmişi Silme

Açılan bu yeni pencerede ekranın sağ en üst kısmında yer alan Arama kayıtlarını Sil yazısına tıklıyoruz.

Facebook arama geçmişini silme

Gelen uyarıda Arama Kayıtlarını Sil yazısını tıklayarak arama geçmişimizi siliyoruz.

Bu makalemizde geniş kitlelere ulaşmış olan Facebook uygulamasında arama geçmişini nasıl temizleyeceğinize dair bazı bilgileri sizinle paylaştık. Yukarıda belirtilen adımları doğru aşama ile tamamlarsanız sizlerde sonuca ulaşacaksınız.

NOT: Günümüzde kullanılan andorid, ios, windows, macos, harmonyos fark etmeden bu adımları rahatlık ile uygulayarak sonuca ulaşabileceksiniz.

Makalemizde Facebook arama geçmişi silme konusunu en basit hali ile ele aldık ve en kolay yöntemini siz kullanıcılar ile paylaştık. Umarız  Facebook arama geçmişi silme hakkındaki makalemiz sizin için faydalı olmuştur.

Ayrıca hikayeleriniz ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız Facebook hikaye ayarları konusunda makalemizi de inceleyebilirsiniz.