Farklı IP adreslerinden oturum açma

Facebook Reklamlar devre dışı bırakıldı uyarısı alıyorum. Reklamlarım sorunsuz yayınlanırken bu hata ile karşılaştım.

Hayır, bu bir tatbikat değil. Yukarıda resimde yer alan uyarıyı görüyorsak Facebook Reklam hesabımız kapatılmış demektir. Bir pazarlamacı veya işletme sahibi olarak, işe iç çamaşırınızla gelmenin yanı sıra, eminim bu sizin en kötü kabusunuzdur.

Bu yüzden yardım etmek için buradayız! Bu makale, hesabınızı kurtarmak için atmanız gereken tüm adımları size anlatacaktır.

Facebook Reklamlar devre dışı bırakıldı uyarısı alıyorum

Facebook Reklam Hesabımın Devre Dışı Bırakılması Ne Anlama Gelir?

İlk işlemimiz reklamlarımız dondurulacak ve kampanyamız onu alana kadar veya sonlandırana kadar beklemeye alınacaktır.

Şimdi Reklamlarınızın hiçbirinden satış yapılmayacaktır. Hesabınız devre dışı kalacaktır. İşletme yöneticinize erişmesi gereken herkes, reklam hesabından kilitlenecektir.

Panik yapma! Bunu birlikte çözeceğiz! Gelecekte tekrar etmemek için neyi yanlış yapmış olabileceğimizi bulmamız gerekmektedir.

Bir Facebook reklam hesabı devre dışı bırakıldıysa, bunun nedeni genellikle tekrarlanan bir suçtur. Reklam politikalarının tam listesini buradan okuyabilirsiniz .

1. Aşırı Harcama:

Şimdi ilk olarak Facebook, kullanıcıları spam yapmaktan kaçınmak ister, bu nedenle, özellikle yeni bir reklam hesabınız olduğunda, reklamlarınıza bir kerede fahiş miktarda para harcayamazsınız. Reklam hedeflerinize ulaşana kadar günlük bütçenizi %5-15’ten daha az artırmanızı öneririz.

2. Farklı IP adreslerinden oturum açma:

Aslında Facebook bunu çevrimiçi dolandırıcılıkla ilişkilendirebilmektedir. Reklam yöneticimize farklı bir cihaz kullanarak giriş yaparsak, çok sık yapılması durumunda Facebook bunu “şüpheli” olarak değerlendirebiliyor.

Yalnızca bir cihaz kullanmanızı öneririz. Kesinlikle başka bir yerden giriş yapmanız gerekiyorsa, mobil cihazınızı kullanmayı deneyin.

3. Sıkı bir çevreyi korumamak:

Ek olarak Reklam hesabınızdaki herhangi bir kullanıcı, kişisel reklam verenin hesabını yasaklarsa, ilişkilendirme yoluyla reklam hesabınızı kaybedebilirsiniz. Fakat Facebook reklamlar devre dışı, bu uyarının ana nedenlerinden biri ödeme sorunlarıdır.

4. Geç ödemeler:

İlk olarak bekleyen faturalarımızı en hızlı şekilde ödemeliyiz.

Şimdi hesabımız da limit olduğundan emin olmalıyız.

5. Belirsiz açılış sayfaları:

Kullanıcıların reklamlarınız aracılığıyla yönlendirildiği tüm sayfalar, reklamdaki bilgilerle ilgili olmalıdır. Ayrıca logo, iletişim bilgileri, kaynaklar, şirket adı ve sorumluluk reddi gibi işletme bilgilerini içermelidir.

6. Farklı reklam hesapları için aynı ödeme yöntemlerini kullanma:

Aslında Facebook, önceki suçluları tanımak için ödeme yöntemlerini kullanır. Geçmişte yasaklandıysanız, bir sonraki reklam hesabı için aynı ödeme yöntemini kullanmaktan kaçının.

7. Facebook reklam bilgilerini gizli tutmamak:

Bu bilgilerin başka şirketlerde kalmasından ve diğer şirketlere kişi satmak gibi bir amaç için kullanılmadığından emin olun.

Facebook reklam hesabım kısıtlandı nasıl açılır?