Apple airpods

Apple’ın Gelecekteki Kulaklıkları özelliklerine ve tasarımına şaşıracaksınız gelecekteki teknolojinin nereye varabileceğini siz düşünün.

Apple‘ın Gelecekteki Kulaklıkları heyecan veriyor. Bir an için, yeni bir tür AirPods’un, bir uyku maskesinin içine yerleştirilmiş olarak, sağlık izleme özelliklerine sahip. Belki de kulak içi kulaklıkların kendisinde olduğunu hayal edin.

Bu, yeni ortaya çıkan yeni bir patentin itici gücü gibi görünüyor. Apple’ın sağlığa odaklanmasının bir parçası olarak uykuya olan ilgisinin son yıllarda arttığına işaret eden Patently Apple tarafından fark edildi. Apple, sağlıkla ilgili eşi benzeri görülmemiş raporunda uykudan çokça bahsetti.

Apple Airpods

Yani yeni cihaz, AirPods gibi entegre kulaklıklara sahip bir uyku maskesi. Patent, hangi modeli belirtmiyor. Ancak AirPods Max’in bir versiyonundan daha kulak içi olma ihtimalinin daha yüksek olduğu açık. Konsept şöyle özetleniyor: “Sesli içeriği dinlemek isteyen kişiler kulaklık gibi elektronik cihazlar takabilir. Bununla birlikte, kulaklıklar uzun süre uyumak veya takmak için yeterince rahat olmayabilir.”

Apple’ın Gelecekteki Kulaklıkları Sensörleri;

Ancak, bu Apple olduğundan, diğer özellikler çağrıştırılmıştır. Kuvvet sensörleri, mikrofonlar, yakınlık, optik sensörler ve daha fazlası olabilir.
Hatta “göz kaslarının kasılmalarını ve diğer kas kasılmalarını ölçmek için” kas aktivite sensörleri bile olabilir. Ve bu yeterince akıl almaz değilmiş gibi, “göz hareket, kan basıncı sensörleri de mevcut. Ayrıca kalp atış hızı, kalp aktivitesini ölçmek için elektrokardiyografi (EKG), kan akış hızını algılamak için fotopletismografi (PPG) sensörleri olabilir. kullanıcının beynindeki elektriksel aktiviteyi ölçmek için ışık ve elektroen sefalograf (EEG) sensörleri.”
Ve daha fazlası var, nem, sıcaklık, diğer sensörler.”

Apple'ın Gelecekteki Kulaklıkları

Açık olan şu ki Apple, ortalama uyku maskenizden çok daha karmaşık bir şey tasarlıyor. Ve birçoğu uyku sağlığına odaklanan birçok sağlık ölçümü kaydedebiliyor. Apple, haklı olarak, uyku anlayışımızın sınırlı olduğunu ve bunun gibi bir cihazın bilgimizi genişletebileceğini düşünüyor. AirPod’larda inşa etmek, onu takmayı daha çekici hale getirebilir. Ayrıca, örneğin kalp atış hızını ölçen kulaklarda sağlık sensörleri içeren AirPods olasılığını da artırıyor.

Her zaman olduğu gibi patentlerde olduğu gibi bu yeni tasarımın ne zaman görebileceği konusunda hiçbir kesinlik yoktur. Ama kesinlikle ilgi çekici bir ihtimal.