Facebook reklam hesabım kısıtlandı ancak nasıl tekrar açacağınızı bilmiyor iseniz. Bu makalemizi okuyarak sorununuza çözüm bulacaksınız. Facebook reklam hesabınız herhangi bir sebepten ötürü kıtıtlandığınfa yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Kimlik yüklemesi yaparak doğrulama yapmanız gerekmektedir. Kimlik göndermenizden sonra kabul edilmez ise yeniden değerlendirme talebinde bulunmanıza imkan sunmamaktadır. Bazı durumlarda kimlik bilgileriniz doğru olmasına rağmen kabul edilmez ise ikinci bir kez itiraz etme şansınız bulunmuyor. Bundan dolayı kimlik ile doğrulama yapmanız gereken bu adımları dikkatlice uygulamanız gerekmektedir.

Bu durumda aşağıdaki işlemleri yaparak bildiride bulunabilirsiniz.

Öncelikle BURAYA tıklayalım. (https://www.facebook.com/help/contact/2026068680760273)

facebookreklam

Açılan ekranda reklam hesabı size aitse Evet diyelim. Size ait değil ise Hayır olarak seçelim.

Not: Evet seçmenize rağmen reklam hesabınızı bulamıyorsanız ilgili seçenekte hayır diyerek 2.adımı deneyiniz.

facebookreklam1

facebookreklam3

Yukarıda gördüğünüz bilgileri doldurduktan sonra gönder demeniz yeterli olacaktır. Ortalama 1-2 iş günü içinde dönüş sağlanıyor. Gelen geri dönüş maillerine istinaden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Reklam hesabı Neden Kısıtlanır

Facebook kendisini ve kullanıcılarını güvende tutmaya yönelik bazı ilke ve koşulları kullanıcılarına sunar.

Birinci temel ilkesi kişisel özelliklerdir.

Yani reklamlarda kişisel nitelikleri belirten veya ima eden içerikler bulunmamalıdır. Bu ilkeye kişinin ırkı, etnik kökeni, dini, inançları, yaşı, cinsel yönelimi veya uygulamaları, cinsel kimliği, engellilik durumu, fiziksel veya ruhsal sağlığı (tıbbi rahatsızlıklar dahil), hassas finansal durumu, oy kullanma durumu, sendika üyeliği, sabıka kaydı ya da adının, doğrudan ya da dolaylı olarak belirtilmesi ya da ima edilmesi dahildir.

İkinci ilke yetişkinlere yönelik içeriklerdir.

Reklamlarda cinsel içerikler bulunamaz. Çıplaklık, insanların müstehcen veya cinsellik çağrıştıran pozisyonlardaki tasvirleri veya aşırı derecede cinsellik çağrıştıran ya da kışkırtıcı faaliyetler bunlara dahildir.

Birileriyle tanışma, bağlantı kurma veya oluşturdukları içerikleri görüntüleme imkanı sunulduğunu belirten veya ima eden reklamlar cinselliği çağrıştıracak biçimde veya reklamda öne çıkarılan kişiyi cinselleştirme amacıyla konumlandırılmamalıdır.

Üçüncü ilke reklamlarda bir marka kullanımıdır.

Facebook veya Instagram içeriklerine (Sayfalar, gruplar, etkinlikler ve Facebook Girişi’ni kullanan siteler dahil) bağlantı veren reklamlar, reklamın yönlendirme hedefini açıklamak amacıyla reklam metinlerinde “Facebook” veya “Instagram”a sınırlı olarak atıfta bulunulur.

Reklamlar, Meta’nın hiçbir markasını, kreatifin en belirgin veya en çok öne çıkan özelliği haline getirecek şekilde sunmamalıdır. Meta’nın marka varlıkları, herhangi bir şekilde değiştirilmemelidir. Örneğin, tasarım veya renk değiştirilmemelidir, özel efekt veya animasyon amacıyla değişiklik yapılmamalıdır.

 

Facebook reklam hesabım kısıtlandı. Ve nasıl itiraz sürecini başlatmanız gereken makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.