Capcut uygulaması nedir nasıl kullanılır? Sorusu son zamanlarda yaygınlaşan sosyal medya ağları ile beraber karşımıza çıkmaya başladı.

Son dönemlerde yapılan incelemeler ile beraber insanlar kendi hesapları üzerinden reklam verirken yada tanıtım yaparken konuşma alanında oldukça zorlandıkları tespit edildi.

Toplumun belirli bir alanı sosyal medya uygulamalarını ek gelir elde etmek için kullanıyor. Bundan dolayı daha kaliteli tanıtım ve reklamlar ile beraber daha fazla kitleye ulaşarak bu ağı genişletiyor.

Şimdi hep birlikte bu gibi durumlar için işinizi kolaylaştıracak Capcut uygulaması hakkında bilinmesi gerekenleri inceleyelim. İlk olarak uygulamamızı tanımalıyız.

Capcut uygulaması nedir ?

* Capcut uygulaması ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bir video oluşturma uygulamasıdır.

*Bu uygulama sayesinde videolarınızı düzenleyerek sosyal medya hesaplarınıza ekleyeceğiniz videoları daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

*Özellikle sosyal medya alanında hayat kolaylaştıran Capcut sayesinde Instagram için Reels videoları düzenleyip bunları da paylaşma imkanına sahipsiniz.

*Uygulama kullanım bakımından oldukça basit. Program yazılımcıları arayüzü kullanıcılar için oldukça basit tasarlamış.

*Sizlerde sosyal medya uygulamalarınızı ticaret amaçlı kullanan gurup arasında yer alıyorsanız bu uygulama hayat kurtarır diyebiliriz. Reklamınız ve tanıtımınız için bu uygulamayı kullanarak efekt, geçiş özelliklerinden faydalanarak daha da dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

*Uygulama üzerinde metin ekleme, kullanım kolaylığı, etiketler, yüksek kalite, müzik, popüler ses efektleri ve toplum üzerinde bırakmış olduğu etkiler oldukça dikkat çekiyor.

Capcut
Capcut Uygulaması Nedir

Bizler de bu makalemizde siz kullanıcılar için Capcut uygulaması nedir nasıl kullanılır? Sorularınızın cevabını oluşturduk. Şimdi hep birlikte Capcut uygulaması  nasıl kullanılır? Sorumuzun yanıtına bakalım. Aslında yukarıda da bahsettiğimiz gibi kullanım ara yüzü oldukça basit.

Capcut uygulaması nasıl kullanılır?

*Uygulamayı cihazınıza yükleyin. Yüklemeleri tamamladıktan sonra işiniz basit.

*Uygulamayı açın açtıktan sonra sayfanın sağ üst kısımda yer alan Prompter menüsüne tıklayın.

*Karşınıza açılacak ekranda bir metin yer alıyor. Orta kısımda yer alan kalem simgesine dokunun ve istediğiniz metni bu alana yazın.

*Sayfanın sol kısmında yer alan yön simgesi ile yazının yönünü değiştirebilirsiniz.

*Sayfanın en sağ kısmında yer alan ayar simgesini kullanarak ise metnin yazı boyutu ve geçiş hızı gibi ayarları istediğiniz gibi belirleyin.

Uygulama kullanım adımları bu kadar. Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımıza Instagram Profil Resmine Avatar Ekleme bağlantıdan ulaşabilirsiniz.