Instagram profil resmine avatar ekleme adımları. Günümüzün popüler sosyal medya platformu olan Instagram gün geçmeden özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Son dönemlerin gözdesi olan sosyal medya uygulaması Instagram birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini alıyor.

Uygulama üzerinde güvenli bir ortamda mesajlaşma, hikaye, video, resim paylaşarak arkadaşlarınızla birlikte keyifli zaman geçirebiliyorsunuz. Rakip bir çok uygulamaya oranla güvenlik bakımından oldukça kaliteli ve bu konuda oldukça hassas görünüyor.

Uygulama son dönemlerde gelen yeni özellikleri ile farklı bir hava oluşturdu ancak olumlu yönde tepki aldı. Bu yazımızda platformun gelen son özelliklerinden birisi olan Instagram profil resmine avatar ekleme konusunu ele aldık. Bir çok kullanıcı bu özelliğin ne olduğu ve nasıl kullanılacağını hala bilmiyor. Yazımız sayesinde bu konu hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılara değindik. Şimdi hep birlikler Instagram profil resmine avatar ekleme adımlarını nasıl oluşturabiliriz inceleyelim.

Instagram profil resmine avatar ekleme adımları

1) İlk olarak telefonumuzdan instagram uygulamamızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncellemeye baktınız fakat güncel değilse uygulamayı Güncelleyin.  Bu işlemi Play Store veya Apple Store üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

2) Uygulamanız güncelse adımlara başlayalım. Yapmanız gereken işlem Telefonunuzdan uygulamaya giriş yapın.

3) Açılan ekranda sağ alt köşede Profil simgesi yer alıyor  bu simgeye dokunun.

4) Açılan ekranda profili düzenle seçeneğine dokunun.

5) Açılan ekranda Avatar oluştur yada resmi veya Avatarı düzenle yazan bir yazı yer alıyor. Bu yazı üzerine dokunun.

Remi veya avatari duzenle2
Instagram Profil Resmine Avatar Ekleme

6) Açılan ekranda profil resmi ve Avatar alanı göreceksiniz. Bu alandan Avatarı düzenle kısmına tıklayın ve sizin için uygun olan Avatarı seçin.

Remi veya avatari duzenle2
Instagram Profile Avatar Ekleme

7)Bir sonraki adımda profil resmine ekle yazan butonu aktif hale getirin. Tüm işlemler bu kadar basit.

Anahtar 3
Instagram Avatar Ekleme

Artık sizlerde Intagram’ın getirdiği bu yeni özelliği yani çift profil resmi kullanma özelliğini kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizler için paylaşmış olduğumuz adımları takip ederek sonuca ulaşabilirsiniz. Bu makalemizde sizler için dev sosyal medya platformu instagram’ın yeni özelliği çift  profil resmi kullanma yada halk arasında daha yaygın olarak duyulan profil resmine Avatar ekleme konusunu ele aldık. Umarım makalemiz siz kullanıcılar için faydalı olmuştur.

Bir sonraki yazımız Instagram’da Avatar Nasıl Kullanılır inceleyebilirsiniz.