Brother Mfc J3930Dw Yazıcı ağa bağlama

Bu yazımızda sizlere Brother Mfc J3930Dw yazıcı kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Brother markası yazıcı kullanıcıları üzerinde büyük bir memnuniyet sağladığını alışveriş siteleri üzerindeki yorumlardan anlamak mümkün. Baskı hızı, baskı kalitesi ve kullanışlı olması ile ön plana çıkması yanı sıra ayrıca kurulumu da oldukça kolaydır.

Eğer bir üründe ekran paneli varsa, bu ürün kolay kullanım için kullanıcıya yönelik tasarlandığını düşünebilirsiniz. Kolay ara yüzü sayesinde yazıcınızı kontrol etmek için sürekli kullanma kılavuzuna göz atmak zorunda kalmazsınız. Öyle ki yazıcıyı sürekli kullanmayan biri bile yazının kolayca kontrol edebilir.

Uzun kullanma ömrüyle adından sürekli söz ettiren Brother Mfc J3930Dw yazıcı kurulumu nasıl yapılır detayları ile anlatalım.

Brother Mfc J3930Dw Yazıcı Kurulumu

Öncelikle bilgisayarınızda Brother sürücü indirme sayfasına giriş yapınız. Daha sonra arama yerine Mfc J3930Dw yazarak aratınız.

İşletim sistemini (Windows 11, Windows 10 vb) seçiniz. Daha sonra ilk sırada yer alan Tam sürücü yazılım paketini seçiniz.

Brother Mfc J3930Dw Yazıcı ayarları
Brother Mfc J3930Dw Yazıcı Kurulumu

Daha sonra yazıcının üzerindeki tüm koruma etiketlerini çıkarınız. Yazıcıyı güç kablosuna takarak çalıştırınız. İndirdiğiniz sürücüyü çalıştırınız. Sürücü üzerinden ilerlemeleri yapınız. Ekranda yazınızın ismi gözüktüğünde yazıcıyı seçerek işlemleri devam ettiriniz.

Eğer sürücü yükleyip işlemleri tamamlamanıza rağmen test sayfası yazdıramıyorsanız ayrıca yazıcı üzerinden manuel kurulumda yapabilirsiniz.

Cihaz ekran paneli üzerinden kurulum yapmanıza rağmen yine de sürücü yüklemesi yapmanız gerekir. Zira sürücü olmadan yazıcınız doğru çalışmayabilir. Şimdi yazıcı üzerinden işlemler nasıl yapılır anlatalım.

Ekran paneli üzerinden dil ve bölge seçimlerini geçtikten sonra menü gelecektir. Burada tüm ayarları seçiniz.

Brother Mfc J3930Dw Yazıcı bilgisayara kurulum
Brother Mfc J3930Dw Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Daha sonra seçeneğini seçiniz. Sonraki adımda ise Kablosuz ağ ve ardından Kurulum Sihirbazı seçeneğini seçiniz.

Karşınıza Wi-Fi listesi sergilenecektir. Burada evinizde kullandığınız modeminizin ismini seçiniz. Daha sonra şifresini giriniz. Ardından bağlantı başarılı yazıcı gelecektir. Böylece Brother Mfc J3930Dw yazıcı kurulumu tamamlanıyor. Artık yazıcınızı ağa bağlı cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz.

Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Sıradaki konular: