Asus Telefonum Ne Zaman Android 12 Alacak ?

Android 12 Beta 5 Widget'ları
Android 12 güncelleme sezonunun en yoğun dönemindeyiz. Çoğu OEM, son amiral gemilerinde istikrarlı bir yapı başlattı. Ve yeni işletim sistemini eski ve daha ucuz telefonlarına aktarmaya başladı. Pixel telefonların görünüşte hiç bitmedi. Ekim ayının sonuna kadar sürdü. Android 12 beta sürümüne rağmen, çoğu marka kendi Android 12 zamanında çalıştırıyor.

Farklı markaların Android 12 ilerlemesini derecelendiren Samsung. Şimdiye kadar One UI 4 alan iki düzine telefonla açıkça birinci sırada yer alıyor. Ancak eski telefonlarının sağlıklı bir kısmı güncellemeyi Nisan’dan Ağustos’a kadar almayacak.

Her şeyin ters tarafında, LG nihayet Mart ortasında LG Velvet için ilk Android 12 güncellemesini yayınladı. Motorola sadece işletim sistemini Moto G Pro için yayınladı. Bu markaların 2022’nin ortalarından sonlarına kadar iyi bir şekilde güncellenmesi muhtemeldir.

En iyi Android telefonlardan hangisinin Android 12’yi alacağını. Ve bunun ne zaman gerçekleşeceğini öğrenmek için buradasınız. Neyse ki, çoğu marka yıl için yol haritalarını yayınladı. Bu markaların bu haritalara uygun olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Ancak güncelleme planınız yaşadığınız yere göre farklılık gösterecek. Ancak size yardımcı olacak genel tahminlerimiz var.

Asus Zf8

Yeni işletim sistemine yalnızca bir kısım telefonu güncelledi. Tümü 2022’nin ilk yarısında alacak olan ASUS Android 12 çıkış tarihi takvimini hatırlamak kolay olacak.

Asus Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip, 2021’in kapanış günlerinde Android 12’yi aldı. ROG Phone 5 Mart ayının ortalarında kararlı yapıya kavuştu. 

Güncelleme, temel ASUS uygulamalarını yeniliyor, gizlilik panosunu ve kamera/mikrofon kontrolleri. Ve yaklaşık konum gibi diğer gizlilik araçlarını ekliyor. Hızlı Ayarlar paneli ve bildirim tepsisi gibi bazı stok UI özelliklerini ASUS kullanıcı arayüzüne ekledi. Ve bulacağınız diğer değişiklikler değişiklik günlüğü.

ASUS telefonunuzun Android 12’yi ne zaman alacağının listesi:

  • Zenfone 8 / Zenfone 8 Flip (2021’in sonunda alındı )
  • ROG Phone 5 / ROG Phone 5 Ultimate / ROG Phone 5s / ROG Phone 5s Pro (  Mart 2022’de alındı  )
  • Zenfone 7 / Zenfone 7 Pro ( 2. Çeyrek 2022 )
  • ROG Phone 3 / ROG Phone 3 Strix Sürümü ( Q2 2022 )