Ana Sayfa Destek AirTies Air4820 Kurulum Nasıl Yapılır

AirTies Air4820 Kurulum Nasıl Yapılır

0

Network araç ve gereçleri anlamında ülkemizde yerli markalarımızdan biri olan AirTies’ın köprüleme ürünleri alanındaki en başarılı ürününü sizler için inceledik. Klasik ağ genişletici ürünlerin aksine, tekil olmak yerine A ve B noktaları olmak üzere 2 istasyondan oluşan AirTies Air4820 1700 Mbps bandında bağlantı olanağı sağlıyor. Birbirleri arasında radyo frekans ağıyla 5GHz bandı üzerindne haberleşen ürünler ev ve işyerlerinde yaşanan kablo karmaşası mecburiyetine son verecek gibi duruyor.

 

A ve B noktası olmak üzere kutu içeriğinden 2 adet istasyon ile çıkan AirTies Air4820, 20 metre mesafeye kadar çekim imkanı sunabiliyor. Bu mesafe açık alan 3-4 kata kadar uzayabiliyor. Ürünler birbirlerine kodlanmış telsiz frekansı bağlantısıyla kutusunda çıkıyor. Her bir istasyonun üzerinde 2 adet Gigabyte Ethernet port bulunuyor. Bu durum istasyonların ihtiyaca göre 2 farklı kaynak üzerinden, 2 farklı cihaza kablosuz veri transfer yapabileceği anlamına geliyor.

A noktasına ait olan ürün hemen ana vericinin yanına konuşandırılıyor ve Ethernet port üzerinden verici kaynağa entegre oluyor. B noktası olarak dağıtıcı göreviyle konuşlandırılacak olan istasyon ise, A noktasından aldığı veriyi B noktasına kablosuz olarak transfer ediyor. Transfer kapasitesi saniyede 1700 Mbps olunca, ortaya muhteşem sonuçlar çıkıyor. A noktasından aldığı veriyi B noktasına kablosuz olarak transfer edip bir de bu bağlantıyı isteğe göre kablolu veya kablosuz olarak cihazlara aktarabilen AirTies Air4820, alanında açık ara en iyi piyasa ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Ürünler kutudan çıkarılıpı çalıştırılmalarının ardından ekstra hiçbir işleme gerek kalmaksızın 180 saniye içerisinde eşleşme sağlıyorlar. Eşleşmeler sağlıklı şekilde kurulduklarında Her iki ürün üzerinde bulunan bağlantı lambaları Yeşil OK şeklinde yanacaktır.

 

Klasik Power-Line adaptörlerin aksine, kablosuz olarak taşıdığı interneti hem kablolu hemde kablosuz olarak yayımlayabilen AirTies Air4820’nin her bir istasyonunun altında kendine ait varsayılan ağ adı ve şifresi yer alıyor. Kullanıcılar dilerlerse bu bilgileri kendilerine göre özelleştirebiliyorlar. Bizler de bu mana da sizler için AirTies Air4820’de kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır konusunu derledik.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Öncelikli olarak bilgisayarımızdan ya da akıllı cihazlarımızdan istersek kablolu istersek de kablosuz olarak AirTies Air4820’nin ağına katılıyoruz ve daha sonra herhangi bir web tarayıcısı açıyoruz. Açılan web tarayıcısında adres satırına ‘https://air4820.local’ yazarak cihazımızın arayüzüne erişiyoruz.

Bu alanda bizi karşılayan Şifre ekranını boş bırakarak Tamam basıyoruz ve ürün arayüzüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Sonrasında karşımıza gelen ekranlardan Kablosuz sekmesi altındaki menülerden Kablosuz Ağ Adı ve Şifre değişikliğini gerçekleştirdikten sonra  sayfanın alt kısmında bulunan Kaydet butonuna basarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

 

 

Tüm işlemlerin ardından ağ adı ve ağ şifremiz kendi belirlediğimiz değerlere göre dizayn olacaktır. Ürünlere bağlanmamızın ardından ise, cihaz DHCP’si otomatik olarak kapanıyor ve arayüz olarak sorguladığımızda cihaz üzerinden ana kaynaktaki ürünün arayüzüne doğrudan erişim sağlayabiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA