Ana Sayfa Destek ZyXEL NBG-6604 Kablosuz Router Kurulumu

ZyXEL NBG-6604 Kablosuz Router Kurulumu

0
ZyXEL NBG-6604 Kablosuz Router Kurulumu

ZyXEL NBG-6604 cihazını kablosuz olarak router kurmak için yapılacak işlemleri ekran görüntüleri ile anlatacağız.

  • Öncelikle ZyXEL NBG-6604 router ile bilgisayar arasında ethernet kablosunu bağlıyoruz. Bir internet tarayıcısı açıp (Google Chrome, Mozillla Firefox, İnternet Explorer, Opera… gibi) adres satırına ZyXEL NBG-6604 router cihazın IP adresini yazıyoruz. Router arayüzüne giriş için adres satırına 168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.

ZyXEL NBG-6604 Kablosuz Router Kurulumu

  • Karşımıza gelen sayfada arayüze giriş bilgilerini yazıyoruz. Szden şifre girmeniz istenecektir. Cihazın şifresi 1234 olarak geçmektedir.

  • Daha sonra hemen alt bölümde bulunan Login butonuna tıklıyoruz. Karşımıza, yeni şifre girmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Yeni şifremizi belirleyip iki defa yazdıktan sonra Change butonuna tıklıyoruz.

  • ZyXEL NBG- 6604 router cihazımızın arayüzüne giriş sağlamış bulunuyoruz. Gelen ekranda sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayarak kurulum işlemlerimizi sağlayacağımız ekrana geliyoruz.
  • Kurulum işlemi yapacağımız sayfada öncelikle sol tarafta bulunan bölümden Automatic-DHCP seçeneğini seçiyoruz. Kablosuz isim ve şifre belirleme ekranı gelecektir. Wireless Name (SSID) yazan bölüme kablosuz ağ adınızı belirliyorsunuz. Wireless Password yazan bölüme kablosuz şifrenizi yazıyorsunuz. Hemen alt bölümde bulunan 5GHZ bulunmakta. 5GHZ kullanmak istiyorsanız, baş tarafta bulunan kutuyu işaretleyerek aktif hale getiriyorsunuz. Bu bölüm içinde kablosuz ağ adı ve şifre belirliyoruz. Bu işlemleri sağladıktan sonra yapılan ayarlarımızı kaydetmek için sol tarafta Apply butonuna tıklıyoruz.

  • Daha sonra gelen ekranda ayarlarınız kaydedilmesini beklememiz gerekmektedir.

  • Kaydetme işlemleri sağlandıktan sonra sayfamız yenileniyor ve kurulum işlemimiz tamamlanıyor bilgisayar ya da telefonlarınızdan router cihazınızın kablosuz ağ adını bularak ve oluşturduğumuz şifreyi yazarak bağlantı işlemini sağlıyoruz.
  • Kurulum işlemlerimiz tamamlanmıştır. ZyXEL NBG-6604 kablosuz router cihazınızı internet erişiminiz için kullanabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.