Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere ZYXEL DX3200-B0 Modem Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır? bunu anlatacağım.

İlk olarak kablolu veya kablosuz olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir cihazdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan modem arayüz giriş ekranında Kullanıcı adı bölümüne küçük harflerle “admin” , Şifre alanına ise “turktelekom” yazarak giriş yap butonuna basalım.

zyxel dx3200 b0 kablosuz ayarlari nasil yapilir 02

Karşınıza Şifre Yenileme ekranı açılacaktır. Yeni Şifre ve Yeni şifreyi Doğrula bölümlerine yeni bir şifre girebilir veya atla butonuna basarak fabrika ayarlarında yer alan şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

zyxel dx3200 b0 kablosuz ayarlari nasil yapilir 03

Karşınıza modem arayüz ekranı açılacaktır. Modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırabilmek için sağ üst köşede yer alan menü butonuna basarak Ağ Ayarları > Kablosuz bölümüne giriş gerçekleştirelim.

zyxel dx3200 b0 kablosuz ayarlari nasil yapilir 04

Açılan sayfa içerisinde Kablosuz Ağ Adı alanına Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı oluşturabilirsiniz.

Alt kısımda yer alan Şifre alanına yeni bir Şifre oluşturabilmek için ise Otomatikman şifre oluştur yazısının tik işaretini kaldırabilir ve Şifre bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz güvenlik şifresi oluşturabilirsiniz.

Yeni bir kablosuz ağ adı ve şifresi oluşturduktan sonra sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna basarak yapmış olduğumuz ayarları kaydedebiliriz.

zyxel dx3200 b0 kablosuz ayarlari nasil yapilir 05

Artık modeminizin yeni kablosuz ağ adına yeni şifresi ile bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Son Güncelleme 8 Aralık 2021 Yazar Pınar Güldökmez