Ana Sayfa Destek Zoom Uygulamasının Bilgisayara Kurulumu ve Kullanımı

Zoom Uygulamasının Bilgisayara Kurulumu ve Kullanımı

0
11858 teknik destek

Bugün, Zoom Uygulamasının Bilgisayara Kurulumu hakkında bilgiler vereceğiz.

Zoom’un Önemi

Zoom ülkemizde ve dünyada yaşanan sağlık krizi sebebiyle, yıllarca kullanılan bir uygulama oldu. Ayrıca sağladığı işlevsel detayları oldukça kalitelive kullanışlı. Ülkemizde bir çok kişinin ve kurumun kullanım modeline oldukça uygun olduğunu söylememiz mümkün. Eğer sizin de evinizde öğrenciniz var ise kesinlikle Zoom’un adını duymuş olabilirsiniz. Zoom, artık her kullanıcının bilgisayarında olan olmazsa olmaz bir uygulamadır. Günümüzde de oldukça yaygın bir hale geldi.

İndirme ve Kurulum İşlemi

İşlem için öncelikle buraya tıklayarak bir Zoom hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturma işleminden sonra uygulamayı aşağıda bulunan linklerden indirebilirsiniz. Zoom bir çok platform ile aynı zamanda ve aynı anda görüşme yapmanıza olanak sağlar. Uygulama cross sitemini destekler. Ayrıca indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlişkili :Zoom Nedir ? Nasıl Kullanılır

Yukarıda bulunan linke tıklayarak tüm platformlar için uygulamayı indirebilirsiniz. Ayrıca Zoom’u mobil cihazlarınız için, uygulama marketleri aracılığı ile de indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra kurulum işlemi oldukça basittir. Bu konuda teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız, bizlere 11858 numaralı teknoloji destek hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Uygulama Kullanımı ve Diğer Sohbet Uygulamaları

Zoom Kurulumu ve Kullanımı

Uygulamayı kurduktan hemen sonra, oluşturduğunuz hesap ile giriş yapmanız gerekiyor.

11858 teknik destek

Ayrıca indirme işleminden sonra ‘Google‘ ya da ‘Facebook‘ hesabınızla da uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan hemen sonra kullanacağınız odanın bilgileri ya da ‘Oda Sahibinin‘ vereceği bağlantı linki ile de odalara giriş yapabilirsiniz.

Zoom Menüsü

Zoom menüsü oldukça basit ve akıcıdır. Uygulamaya girdikten sonra odalara katılmak için, ‘Join’ butonunu kullanabilirsiniz. Özellikle siz bir oda açmak isterseniz, ‘New Meeting‘ ile video konferans toplantıları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ‘New Metting’ üzerinden ekran kaydı alma , ses kalitesini düzenleme, toplantı katılımcı saysını düzenleme ve invite gönderme gibi işlemler yapabilirsiniz.

İlişkili: Mobil Sohbet Uygulamaları

 

Günlük hayatımızda bir çok sohbet uygulaması kullanmamız gerekebilir. Zoom dışında da oldukça fazla alternatif mevcuttur. Bunlara örnek vermek gerekirse 

Skype

Skype, Microsoft’a ait olan bir sohbet uygulamasıdır. Uygulama modeli olarak Zoom ile birbirine oldukça benzerdir. Özellikle toplantı, sesli ve görüntülü sohbet özelliği ile oldukça idealdir.

Microsoft Teams

Microsoft Teams, bir diğer alternatif sohbet uygulamasıdır. Özellikle pandemi döneminde kullanılan ses ve görüntü özelliği olan ideal bir uygulamadır. Uygulama Microsofta aittir.

 

 

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikPubg Mobile Smg Rehberi
Sonraki İçerikGeforce Now Kütüphanesine Her Hafta Yeni Oyunlar Eklenecek.
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.