Ana Sayfa Bilgisayar Zoom Uygulaması Bilgisayara Kurulumu ve Kullanımı

Zoom Uygulaması Bilgisayara Kurulumu ve Kullanımı

0

 

Video konferans günümüz iş dünyasında ve kişisel yaşantımızda oldukça önem arz eden bir durum , bu nedenle kullanacağımız uygulamalar ne kadar iyi olursa bu durum o kadar profesyonel olmaktadır.

Günümüzde artık her firmanın hatta okulların dahi olmazsa olmazı haline gelen video konferans programlarından biri olan ‘ZOOM’ isimli uygulamayı sizlere tanıtacağız.

Uygulamaya Değinmek Gerekirse ;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İlk olarak uygulama için bir hesap oluşturmamız gerekiyor , ‘buraya tıklayarak‘ uygulama için ilk adım olan üyelik oluşturma kısmını tamamlayabilirsiniz.

Üye olduktan hemen sonra uygulamayı eğer mobil platformdan kullanacak olursanız , ‘Google Play’ üzerinden ‘buraya tıklayarak‘ indirebilirsiniz.

Apple kullanıcıları ise uygulamayı ‘App Store’ üzerinden ‘buraya tıklayarak‘ indirebilir.

Son olarak bilgisayarlarımız için ‘buraya tıklayarak‘ indirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

UYGULAMAYA GİRİŞ , KULLANIMI VE EK ÖZELLİKLER

Uygulama için oluşturduğumuz hesabımızla giriş yapabilmek için ‘Sign In’ seçeneğine tıklayalım.

 

Bu kısımda Oluşturduğunuz Hesaba Ait Bilgilerle , ‘Google Hesabınız ile , Facebook Hesabınız ya da , SSO Hesabınız ‘ ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

 

Yaptığımız işlemler sonrasında uygulama ana menüsüne giriş yaptık.

Bu alanda bulanan New Meeting,Join,Schubule,Share Screen uygulamanın en çok kullanacağımız seçenekleri.

1.New Meeting 
Bu seçenekte yeni bir görüşme başlatıp , görüşme kalitesini test edip , görüşmeye bir arkadaşınızı davet edebilir , ekran kaydı alabilir , ekran paylaşımı yapabilir , görüşmenize katılan kişileri yönetebilirsiniz. Genel olarak grup görüşmelerini ‘New Meeting’ seçeneği ile düzenleyebilirsiniz.

2.Join
Bu seçenek ile daha önceden oluşturulmuş bir görüşmeye dahil olabilir , grup id’si veya grup ismini girerek katılabilirsiniz.

 

 

3.Schebule
Bu seçenekte uygulama içerisinde ki bazı özellikleri kontrol edebilir , kendinize özel bir zamanlama oluşturabilirsiniz.

4.Share Screen
‘Share Screen’ özelliği ile görüşme esnasında ya da istediğiniz bir kullanıcıya ekran paylaşımı yapabilirsiniz.


Ekran Paylaşımı Yapmak İstediğiniz Kullanıcıya Ait Bilgileri Girmeniz Gerekmektedir.

CHAT VE VİDEO KONFERANS GRUPLARINA KATILMA & OLUŞTURMA


Oluşturmak İstediğiniz ‘Kanal İsmini’ , Kanalınız İsmini Hangi Kelime ile Kullanıcıların Aratarak bulacağını , Özel Bir Kanal mı ya da Herkese Açık Bir Kanal mı olduğunu bu kısımdan belirterek Kanalınızı Oluşturabilirsiniz.

‘Chat’ ve ‘Görüşmeler’ İçin Katılmak İstediğiniz Kanala Ait Bilgileri Girerek Katılabilirsiniz.

 

GÖRÜŞME YAPILAN GRUPLAR , GÖRÜŞME TALEBİ , KANAL & KİŞİ EKLEME VE KİŞİ LİSTEMİZ

Bu ekranda size ait olan ‘ID’ Bilgilerini Görmektesiniz , Bu Ekran Üzerinden Yaptığınız Görüşmelere Ait Kanal Bilgilerini ve Görüşme Tekrarlama İşlemlerini Yapabilirsiniz.

Uygulamanın bu bölümünde Kişi Listesi Oluşturma , Kişi Ekleme , Mevcut Grupları Aratma & Katılma , ve Ek Olarak Kanal Oluşturma İşlemlerini Yapmaktayız.

 

 

 

Bugün sizler için ‘ZOOM’ isimli Video Konferans Uygulamasını inceledik. Daha fazla Teknoloji Makalesi , Haberleri , ve İncelemeleri için bizi takipte kalmaya devam edin.  Sağlıklı Günler Dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA