Pandemide hepimiz sıkılıyoruz ve evimizde yapacak bir şeyler bulamıyoruz. Eğer zaman sizin için de yavaş geçiyor gibi hissetirmeye başladıysa işte keyfinizi yerine getirmek, vakit öldürmek için en iyi 5 siteyi listeledik:

1. Chatroulette

ZAMAN GECIRMEK ICIN EN IYI 5 UYGULAMA VE SITE 1Chatroulette, dünyanın her bir tarafından bağlanan insanlarla sohbet edebileceğiniz bir çevrimiçi görüntülü konuşma sitesi. Siteye kayıt olmanıza bile gerek olmadan sadece kameranızı bağlayıp konuşmaya başlayabilirsiniz. Eğer o anki konuşmadan memnun değilseniz tek bir tuşla başka bir insana bağlanabilirsiniz. Yenilenen teknik özellikleri ve görünümüyle Chatroulette’de çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Site, 2010 yılında 17 yaşındaki rus genç Andrey Ternovskiy tarafından kuruldu. Andrey, sürekli olarak Skype’dan yaptığı görüşmelerde çağrıyı yanıtlayacak kişinin kim olacağını bilmesinin sıkıcı olduğunu düşünmesi üzerine internette “videolu görüşme programı” aratıp hiçbir sonuca ulaşamadığını, ardından “2 gündüz, 2 gece” çalışıp Chatroulette’yi kodladığını belirtti (kaynak: Spiegel röportajı). Sitenin ismi de işte bu hikayeden geliyor, “Sohbet ruleti”.

2. Wayback Machine

ZAMAN GECIRMEK ICIN EN IYI 5 UYGULAMA VE SITE 2YouTube’un 2009’daki halini veya ilk çıktığı zamandaki halini merak ediyor musunuz? Bu site sayesinde eski günlere geri dönebilir ve nostalji yaşayabilirsiniz. Arşivini incelediğiniz sitelerin bütün özelliklerini tam verimiyle kullanamasanız da (videoları izlemek, resimleri görüntülemek vb.) internetin eski halinde dilediğiniz gibi gezinebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey geçmişteki halini görmek istediğiniz sitenin linkini yazıp tarihi seçmek.

3. Chatiw

ZAMAN GECIRMEK ICIN EN IYI 5 UYGULAMA VE SITE 3Yazılı bir mesajlaşma uygulaması olan Chatiw sizi Chatroulette gibi dünyanın her bir yanından bağlanan insanlarla eşleştiriyor ancak bu sitede kiminle konuşacağınıza siz karar veriyorsunuz ya da bir başka kullanıcı sol tarafta açılan menüden size mesaj atarak konuşma başlatıyor. Kullanıcıların takma adlarını, yaşlarını ve cinsiyetlerini görebiliyorsunuz. Sıkıldıysanız ve yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız ya da sadece sohbet etmek istiyorsanız Chatiw sizin için en uygun yerlerden biri olabilir.

4. Incredibox

ZAMAN GECIRMEK ICIN EN IYI 5 UYGULAMA VE SITE 4Zorlanmadan basit ama etkileyici müzikler yapabilmek ister miydiniz? Incredibox size bu imkanı sağlıyor. Siteye girin, bir tema seçin ve sembolleri boş slotlara sürükleyerek keyifli müzikler yapmaya başlayın! Sesleri senkronize etmenize gerek bile kalmadan eğlenerek müzik yapın. Telefonunuz üzerinden ücretsiz olarak sadece bir tema kullanabilirken bilgisayarınızda sekiz temanın dördünü ücretsiz kullanılabilirsiniz.

5. Pointer Pointer

ZAMAN GECIRMEK ICIN EN IYI 5 UYGULAMA VE SITE 5Site sizden basit bir şekilde imlecinizi bir yerde sabit tutmanızı istiyor. Birkaç saniye sonra ise ekranda rastgele bir fotoğrafta sizin imlecinizi işaret eden bir insan beliriyor. İmlecinizi farklı bir yere koyduğunuz her an başka bir fotoğraf beliriyor. Resimler tamamen rastgele bir havuzdan seçiliyor ve genelde fotoğraflar hep parti yapan insanlara ait oluyor. Sitede dolanırken vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

Son Güncelleme 24 Haziran 2021 Yazar Pınar Güldökmez