Ana Sayfa Destek Hesabınızı Silmeden Önce WhatsApp Verilerini Nasıl İndirirsiniz?

Hesabınızı Silmeden Önce WhatsApp Verilerini Nasıl İndirirsiniz?

0

WhatsApp, gizlilik politikalarınız kullanıcılarına zorladığı için, çoğu geçiş yapmak için daha fazla gizlilik odaklı alternatifler gizlilik arıyor. Gizliliğinize dikkat ediyorsanız, geçiş yapabileceğiniz birkaç WhatsApp alternatifi vardır. Bununla birlikte, diğer mesajlaşma uygulamalarına geçerken en büyük zorluklardan biri, hesabınızı silmeden önce WhatsApp verilerini indirmektir, çünkü Whatsapp ta hesabınızı siler sildiğiniz anda mesajlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve belgeleriniz kalıcı olarak silinecektir.

WhatsApp hesabınızı sildiğinizde sohbetleriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve belgeleriniz dahil tüm verileriniz silinir ve bunlara erişemezsiniz. İşlemin tamamlanması yaklaşık 90 gün sürer, ancak bu süre zarfında verilerinize erişemezsiniz.

WhatsApp’a göre, 19 gün sonra bile bazı bilgileri veya verilerinizin bir kopyasını saklar ancak bu, kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir veri içermez.

Artık tüm WhatsApp verilerinize erişiminizi kaybettiğiniz böyle bir durumdan kaçınmak için WhatsApp sohbetlerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve daha fazlasını Google Drive’a aktarabilirsiniz.

Daha yeşil çayırlara geçmek için WhatsApp hesabınızı silmeyi planlıyorsanız, taşınmadan önce WhatsApp sohbetlerini, videolarını ve daha fazlasını indirmek için izleyebileceğiniz bazı adımlar burada.

Hesabınızı Silmeden Önce WhatsApp Sohbetini, Fotoğraflarını ve Videolarını İndirin

1. Ayarlar > Sohbetler > Sohbet geçmişi > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine gidin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2. Artık herhangi bir WhatsApp sohbetini veya tüm sohbetleşa aktarmak istiyorsanız “ medya ekle” seçeneğine dokunun, aksi takdirde yalnızca mesajlar dışa aktarılır.

3. WhatsApp sohbetinizi Google Drive’a veya diğer uygulamalara aktarma seçenekleri size sunulacak. Lütfen iOS kullanıcılarının sohbetlerini yalnızca iCloud’dan indirebileceğini unutmayın.

5. Sohbet geçmişinizin .txt belgesi olarak eklendiği bir e-posta alacaksınız

6. Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra mesajlaşma platformundaki mesajlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınız hakkında endişelenmeden WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA