Ana Sayfa Destek YouTube’da Reklam Verme Yöntemleri

YouTube’da Reklam Verme Yöntemleri

0

Kullanıcılar sitenin ücretsiz hizmetinden yararlandıkça, YouTube’da reklam vermenin birkaç yolu vardır. Site video içeriğine dayalı olduğundan, şirketlerin videoyu izleyen izleyicileri web sitelerine yönlendiren bir harekete geçirici mesaj bağlantısı eklemesi önerilir.

Ayrıca, bir kullanıcı YouTube’da veya web’de içerik ararken veya içeriklere göz atarken görünen keşif reklamları da vardır. Bu klipler 30 saniye ile sınırlı değildir; dilediğiniz kadar kısa veya uzun olabilirler. Videonun tamamını izlemek için reklamı her tıkladığında ücretlendirileceksiniz.

Temel çıkarım: YouTube’daki ücretli reklamlar, kitlenize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın almanın kolay bir yolunu sunarak video içeriğinizden para kazanmanıza yardımcı olabilir.

İş Ortağı Programı

YouTube İş Ortağı Programı ile içeriğinizden para kazanabilirsiniz . Videolarınızdaki reklamlardan ve YouTube Premium aboneleri videolarınızı izlediğinde para kazanırsınız. Kanalınız önceki 12 ayda 4.000 izlenme saatine ve 1.000 aboneye ulaştığında programa hak kazanırsınız.

Kontrol panelinizdeki YouTube Analytics bölümünden izlenme sürenizi ve abonelerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu gereksinimlere ulaşmak zor olsa da, program yine de oluşturmayı planladığınız videolardan para kazanmanıza olanak tanır.

YouTube Premium

YouTube Premium (eski adıyla  YouTube Red ), kullanıcıların videoların başında reklamsız video içeriği ve müzik akışı yapmasına olanak tanıyan, ayda belirli bir fiyat ile başlayan bir abonelik hizmetidir. Ayrıca videoları çevrimdışı izlemek için indirmenize de olanak tanır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

YouTube’u işletmeniz için kullanmak için premium aboneliğe ihtiyacınız olmasa da, siteyle ilgili en son haberleri öğrenmeniz iyi olur. Ayrıca bu abonelikle videoların reklamsız olduğunu da unutmayın. Ancak günün sonunda YouTube Premium işinize zarar verebilir, çünkü premium hizmetler kullanıcıları yayın içi reklamlardan uzaklaştırır.

YouTube ipuçları ve püf noktaları

Artık YouTube’u nasıl kullanacağınızı anladığınıza göre, siteyi markanızın avantajına kullanmak için işte birkaç ipucu.

1. İzleyicileri abone olmaya teşvik edin.

Abone olmak, kitlenizin ne zaman bir video yüklediğinizi, yeni bir oynatma listesi oluşturduğunuzu ve daha fazlasını öğrenmesinin en iyi yoludur. Ayrıca, sonunda videonuzu kaç kişinin izleyeceği konusunda size tahmini bir rakam verir.

2. Videoları diğer sosyal medya platformlarında paylaşın.

Web sitenizde ve diğer sosyal medya ağlarında mümkün olduğunca videolarınıza geri bağlantı verin. Yine de doğrudan video bağlantılarında durmayın. Kitlenizin neye benzediğini görebilmesi ve abone olma şansı elde etmesi için kanalınıza tekrar bağlantı verin.

3. Bir videonun başlığında, etiketlerinde ve açıklamasında alakalı anahtar kelimeler kullanın.

Farklı başlıklar ve açıklamalarla denemeler yapın. İsabet sayısını artırmak için alakalı anahtar kelimeler seçmek, herhangi bir sosyal ağ sitesindeki pazarlamacılar için ortak bir SEO stratejisidir. İzleyicilerin ilgilerini çeken içerikleri bulmalarına yardımcı olur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4. Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen benzer içerikle etkileşim kurun.

Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen videoları beğenin ve yorum yapın. Bu kullanıcılar yalnızca videolarınıza ve kanalınıza rastlamakla kalmaz, aynı zamanda bu yorumu veya beğeniyi gören herkes de olabilir. Yeni izleyicileri çekmek için bunu sizinkine benzer bir konu, ilgi alanı veya temaya sahip videolarla yapın.

5. Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen içeriği görüntüleyin.

Diğer kullanıcıların videolarını beğenmenin ve bunlara yorum yapmanın yanı sıra, öne çıkan kanalları ve beğendiğiniz videoları kendi hesabınızda vurgulayabilirsiniz. Bunu yaparken, sektörünüzün YouTube topluluğunda aktif olduğunuzu ve çok ihtiyaç duyulan bir internet ürünü olan trafiğinizi kendi bölgenizdeki diğer YouTube kullanıcılarına yönlendirdiğinizi gösterirsiniz. Doğrudan rakiplerinizden yüklemeler değil, izleyici kitlenizle alakalı videoları vurguladığınızdan emin olun.

6. Oynatma listelerini seçin.

Videolarınızdan herhangi biri tutarlı bir temayı takip ederse bunları birlikte düzenleyin. Belki her Cuma sabahı bir video yüklersiniz; tüm bu videoları bir “Cuma serisi” oynatma listesinde derleyebilirsiniz. Oynatma listeleriniz, yüklediğiniz videoların hemen altında kanalınızın sayfasında görünecektir.

7. İçeriği düzenli olarak yükleyin.

Özellikle iyi bir abone havuzu geliştirdiyseniz, izleyiciler yeni içerik oluşturmanız, düzenlemeniz ve yüklemeniz için size güvenecek. Bu, markanıza alaka düzeyi katar. Bu aynı zamanda kullanıcıların içeriğinizi takip edebileceği ve onunla etkileşimde bulunabileceği diğer web siteleri için de geçerlidir.

8. Diğer içeriğe başvurmak için tıklanabilir bağlantıları kullanın.

Videoların sonunda, videonun içindeki tıklanabilir bir bağlantıya sahip birçok videonun önceki, alakalı ve hatta daha yeni içeriğe referans verdiğini fark edeceksiniz. Bunları sitenin video yöneticisinde videonuzu düzenlerken ekleyebilirsiniz. Bu özellik ayrıca videonuzun kapsadığı herhangi bir sayfaya veya siteye bağlantı verebilir.

9. Ürünleri yerleştirmek için en iyi içerik oluşturucularla birlikte çalışın.

Popüler YouTuber’lar, özellikle de sık sık trend olan içeriğe sahip olanlar, yüz binlerce ila milyonlarca abonesi sürekli olarak kanallarını izliyor. Potansiyel bir sponsor olarak onlara ulaşmak harika bir iş fırsatı olabilir. Birçok YouTube kişiliği, videolarına ürün yerleştirir ve bu da belirli bir markaya normalden daha geniş bir kitle verir.

10. YouTube hikayelerini kullanın.

YouTube kısa süre önce Snapchat veya Instagram hikayelerine benzeyen YouTube hikayeleri oluşturdu. Hikaye, bir gün boyunca veya silinene kadar görünür durumda kalabilen kısa videolar koleksiyonudur.

11. Bir yarışma düzenleyin.

YouTube’da bir yarışma yürütmek veya tanıtmak, insanların içeriğinizi izlemesini ve içeriğinizle etkileşim kurmasını sağlamanın kolay bir yoludur. Ancak, bir yarışma yayınlamadan önce YouTube’un kurallarını ve yönergelerini okuyun.

Temel çıkarım: YouTube’daki video içeriğinizi artırmak ve hedef kitlenizle olan ilişkinizi geliştirmek için belirli en iyi uygulamaları takip edebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA