Ana Sayfa Sosyal Medya Youtube’da Daha Popüler Olarak Kazanç Sağlamanın Yolları

Youtube’da Daha Popüler Olarak Kazanç Sağlamanın Yolları

0

Youtube tüm kullanıcıların ortak bir sosyal medya platformu olarak popülerliğini günden güne arttırmakta , bünyesinde barındırdığı keyifli içeriklerle her açıdan vaktimizi kaliteli olarak değerlendirmemize olanak sağlıyor , eğitimden tutunda , zengin içeriklere hatta film , belgesel ve dizilere kadar her içeriğe ulaşmamız mümkün.

Fakat işin bir de profesyonel tarafı var , bu profesyonel tarafta Youtuber tabiri ile nitelendirdiğimiz şahıslar ya da kurumlar kendi kanallarını açarak bu yolla hem kazanç sağlıyor , hem de bizlere keyifli içerikler sunuyorlar. Fakat bu iş teoride sanıldığı kadar kolay bir iş değildir , bu popülerliği arttırmak bazen seneler alabiliyor , bu konuda kişilerin aklında kalmak ve izlenme sayısını arttırmak ciddi anlamda zaman + emek yöntemiyle mümkün oluyor , sizlere bunların yolunu bu makalemizde detaylıca anlatacağız.

1. Zaman Kaybetmeyin , Böyle Bir Hedefiniz Var İse Kendinize Hemen Bir Kanal Oluşturun.

Youtube günden güne benzeri içerikleri üreten kanalları bünyesinde barındırıyor , eğer diğer kanallardan farklı bir içerik türünüz var ise bunu farklı bir kanal keşfetmeden hayata geçirmelisiniz , ve bu yolda emeklerinizin karşılığını alabileceğinize eminim.

990aef91-8155-41f2-a8cb-ea8e10090992-5e9a0fd49d545-1520x800.jpeg (1520×800)

2. Kanal Tasarımı ve Video İçerikleri

Eğer hedefiniz bir oyun kanalı açmak ise , mümkün olduğunca düşük yaş grubuna hitap etmeniz gerekiyor , bunun sebebi 18 yaşından büyük bir birey 8-13 yaş arası birey kadar boş bir zamana sahip olamaz. Sizin hedeflediğiniz yaş gurubuna uygun ve onları hedefleyen içerikler üretmeniz her gün yeni abonelere ve yüksek izlenme sayılarına ulaşmanıza ve günden güne hedefinize bir adım yaklaşmanıza yardımcı olacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3e37fbe71d729f1851228fa12f46979439cfc5c0.jpeg (1600×1035)

3.Etkili İçerik Fikri Bulamadıysanız Ne Yapmalısınız ?

Eğer içerik fikri bulamadıysanız etik olmasa bile farklı kanalların uyguladığı stratejileri uygulayabilirsiniz , bunlara örnek olarak o dönemin popüler olan içeriklerini uygulamak gibi , mesela bir pubg mobile videosu , ya da kadınlar için ; bir makyaj kanalı , ya da bir gezi rehberi kanalı gibi. Her daim popüler olacak içerikleri tespit edip buna yönelik içerikler üretirseniz emin olun kazanan taraf siz olursunuz.

1*daaS-j1BOZYJCAgQy2LK2A.png (740×493)

4. Kanalın Benimsenmesi

Kanalınızın hedeflediğiniz kullanıcılar tarafından benimsenmesi için kendinizi sevdirmeniz ve hatırlanacak şeyler yapmanız gerekiyor , bunlara örnek olarak çekeceğiniz videolarda kendinizi göstermeniz ve samimi bir duruş sergilemeniz gerekiyor. Çoğu kullanıcı içinde bulunduğumuz dönemden ötürü psikolojik olarak zor günler geçirmekte , vakit bolluğu çeken kişilere hitap edebilmek için onları eğlendirebilmek için videolarınızda içten davranmanız ve kişilerin hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz şeyler tasarlamanız kanalınızın sevilmesini ve günden güne hedeflerinize bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olacak.

5cd35a112100003000d366ca.jpeg (630×315)

5. Kanalın Büyüme Aşaması ve Hedeflenen Noktaya Emin Adımlarla İlerleme 

Hedeflediğiniz noktalara ulaştıysanız artık bir profesyonel olmanız içten bile değildir , fakat her ne kadar profesyonel olsanız bile her daim yeni içeriklere ihtiyaç duyacaksınız . Bunlara örnek olarak , farklı ekipmanlar kullanmak , kullanılacak yeni ekipmanları tanıtmak , vloglar çekmek , günlük hayatınızdan bahsetmek ve buna yönelik içerikler üretmek aboneleriniz ile sizin aranızda ki bağları kuvvetlendirecektir.

vlogger-ekipmanlari-nelerdir.jpg (960×480)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

6. Profesyonellerin İş Birliği

Bir çok Youtuber içerik üretmek amacıyla ve bizleri keyifli anlara tanıklık etmemiz amacıyla birlikte içerik üretmekte. Bu içerikler kişiye yönelik yapılmış bir şaka videosu olabilir , birlikte geçirilen zamanları konu alan videolar olabilir , ya da sizi konuk ettiği ve bunu abonelerine sunduğu bir video olabilir , ya da birlikte çekilmiş bir oyun videosu olabilir , bu tarz içerikler her daim kanalınızın taze kalmasını ve izlenme sayınızın artmasını sağlayacak , ve bu doğru orantıda daha fazla para kazanma olasılığınızı yükseltecek.

maxresdefault.jpg (1280×720)maxresdefault.jpg (1280×720)

7. Ekipman Kalitesi 

Maalesef ki Youtube = Para demek , Youtube’da kaliteli işler yapabilmek için başlangıç noktasında kullandığınız ekipmanları her daim güncellemeniz gerekecektir , Örnek olarak daha kaliteli bir mikrofon daha pürüzsüz bir ses , daha kaliteli bir kamera daha kalite bir görüntü demektir , ya da bir oyun kanalı iseniz farklı oyun ekipmanları kullanmak farklı platformlardan oyunları kanalınıza dahil etmeniz gerekmektedir . Bu içerik türlerinizi zenginleştirecek ve daha fazla beğeni ve izlenme sayısı kazanmanızı sağlayacak.

maxresdefault.jpg (1280×720)

8. Daha Fazla İçerik Üretmek

Aboneleriniz sizin onları önemsediğinizi düşünmesi için onlara daha fazla vakit ayırmanızı isteyecektir , bunun en önemli unsuru belli zamanlarda canlı yayınlar yapmak , gün içerisinde kanalınızı zenginleştirecek daha fazla içerik üretmek ve bunları paylaşmak , emin olun bu adımları uygularsanız bir gün başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

9. Hedeflenen Noktaya Koyulan Ödüller

Bu tabir biraz kafa karıştırıcı olabilir , fakat kanalınızda düzenleyeceğiniz özel günler , sizlerin fazla abone sayısına ulaşmanızı sağlayacak. Buna örnek olarak hedeflediğiniz bir abone sayısı var ise buna ulaştığınız zaman düzenleyeceğiniz kayda değer bir çekiliş , çekiliş şartları kullanıcıların abone olması ve videolarınızı beğenme şeklinde olursa , bu sizin için ekstra bir kazanç kaynağı olacaktır.

Slider_20000youtube_cekilis.jpg (774×377)

10. Gizlilik ve Güvenlik , Reklam

Popüler Youtube kanalları her daim tehdit altındadır , bir gün hesabınız kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilir , bunun önüne geçmek için her daim güvenlik standartlarına uygun olmanız ve bir profesyonel olduğunuz zaman sizi asiste edecek bir ajans ile çalışmanızı öneririm , bu ajanslar size planlama ve güvenlik açısından önemli değerler katacak , kendi bünyelerinde barındırdıkları diğer profesyonel kanallar ile ortak işler yapmanızı dahi sağlayacaktır , Öte yandan eğer bir profesyonel iseniz daha fazlasına sahip olmak için reklam vermekten korkmayın unutmayın ki bu sizin bir gelir kaynağınız işini en üst seviyede yapmak için onun kurallarına uygun hareket edin , planlayın , zaman ve emek harcayın , zaten gerisi gelecektir.

OMG-YouTube-Has-Been-HACKED.png (800×420)

11. Hedeflenen Noktanın Meyveleri

Hedeflenen noktanın her zaman bir ötesi vardır , Youtube kendi içinde bunu verdiği ödüllerle kullanıcıya göstermektedir , fakat siz daha kısa yoldan bunu hedefliyorsanız kendinize alternatif 2. hatta 3. bir kanal oluşturup mevcut kanalınız üzerinden onu besleyebilirsiniz , Örnek verecek olursak X isimli kanalınızdan bir Gezi Rehberi sunarken Y isimli kanalınızdan Yemek videoları üretebilir , bu iki kanal üzerinden her birini besleyebilirsiniz,  bu planlama stratejiniz için gereken adımlardan biridir.

maxresdefault.jpg (1280×720)

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA