Ana Sayfa Destek İnstagram’da İtiraz Formlarına Sebep Olan Konular ve İtiraz Formu

İnstagram’da İtiraz Formlarına Sebep Olan Konular ve İtiraz Formu

0

Sosyal medya platformlarında bazen istemediğimiz olaylarla karşılaşabiliyoruz , bu istemediğimiz olaylar sonucunda hesabımıza engel koyulabiliyor ya da bir kaç profil fonksiyonlarımız geçici süre ile kullanım dışı bırakılabiliyor.

Örnek olarak ;

1 . Fazla Profil Fotoğrafı Değiştirme

Maalesef ki Instagram fazla profil fotoğrafı değiştirmemize çok sıcak bakmıyor , bu instagram veri tabanını yoracağı için , yüklenen fotoğrafların uzantısına , boyutuna , ve çözünürlüğüne göre yükleme sıklığına göre bu durumu süreli olarak engelleyebiliyor , bu durumla karşı karşıya kaldığınız zaman maalesef ki bir süre için profil fotoğrafı değiştirmemeniz gerekiyor  , bunun için ne yazık ki bir itiraz formu yok fakat bekleyip profil fotoğrafı paylaşmama durumunda kısa süre içerisinde süreç yok oluyor.

maxresdefault.jpg (1280×720)

2. Beğeni ve Yorum Yapma Engeli

Profil fotoğrafı değiştirmekte olduğu gibi çok sık gönderi beğenmek ve yorum yapmakta instagram’ın kabul görmediği durumlardan biridir , bu yorum yapacağınız kişinin , sayfanın ya da farklı bir kurumun sosyal medya hesap popülerliğini basit yolla arttıracağı için maalesef ki instagram kurallarına göre olmaması gereken bir durum , eğer bir gün bu engel ile karşılaşırsanız çok tedirgin olmayın ekranda gelecek uyarıya ‘Bizimle Paylaş’ seçeneğine tıklayarak değerlendirme talep edebilirsiniz , fakat bu durum geçicidir aksi bir halde tekrar aynı durum söz konusu olursa tekrar engellenme durumunuz olabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

instagram-yorum-engeli-kaldırma.jpg (500×300)

gecici-olarak-engellendin-instagram-810x502.jpg (810×502)

3. Hesap Çalınmaları ve Yasadışı Ele Geçirmeler

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir çok kullanıcı sosyal medya hesabını profesyonel kullanım amaçlı , kişisel olarak ya da bir oyun hesabını bağlayarak kullanabiliyor. Instagram‘da bu platformlardan birisi fakat instagram kabul edilemeyecek bir güvenlik açığı mevcut. Normal şartlarda bir sosyal medya platformunda kişi bilgilerini değiştirirken söz konusu mail adresi  ya da cep telefonu olduğu zaman bu değişiklik yapılacağı anda eski kayıtlı bilgilere onay maili ya da sms’i gidiyor.

Fakat instagram‘da bu durum henüz geçerli olmadı , eğer bir gün başınıza bu denli kötü bir olay gelirse lütfen paniklemeden mevcut takipçilerinizle durumu paylaşarak hesabı şikayet ettirmelerini akabinde kapatılacak olan hesabı kimlik fotoğrafınızı doldurulacak bir form ile göndermeniz gerekiyor , ilgili form için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Yanlış Bir Kullanım Sonucu Hesap Kapatılmaları , Ya da Doldurulan Hesabınızın Açılmama Durumunda İzlemeniz Gereken Yol

Instagram yanlış kullanımlarımız sonucu hesabımızı kapatabiliyor ve bu kapatmalar yeri geldiğinde süresiz de olabiliyor , fakat bu duruma karşılık olsa dahi itiraz etme hakkımız bulunmakta , bu durum dondurulan hesabımızı da açamama durumlarımızda göndereceğimiz bilgi formuyla aynı alanda geçerli oluyor. Bu bilgi formuna ulaşmak ve itiraz etmek için buraya tıklayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA