Ana Sayfa Sosyal Medya YouTube Premium ve YouTube Music Premium: Fark Nedir?

YouTube Premium ve YouTube Music Premium: Fark Nedir?

0

Google, içeriğinin çoğunu YouTube markasına katarken, YouTube Premium ve Music Premium en iyi hizmetler haline geldi. Ancak, mevcut akış hizmetleri arasındaki bazen nüanslı farklılıkları anlamak zordur. Aşağıdaki bölümlerde, ikisi arasında karar vermenize yardımcı olmak için bunları karşılaştıracağız.

YouTube Premium

YouTube içeriğinde reklam yok.

Videolar için arka planda oynatma.

Mevcut orijinal video içeriğini içerir.

YouTube Müzik Premium

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Geniş bir müzik kataloğunu temsil eder.

İsteğe bağlı olarak YouTube müzik videolarını gösterir.

Müzik için çevrimdışı oyun.

Reklamsız.

 

Bu iki hizmet arasındaki farkı özetlemenin en kolay yolu şudur: YouTube Premium, YouTube Music Premium’un avantajlarını ek video özellikleriyle birleştirir.

İki büyük karar seçiminizi etkileyecek. Birincisi, büyük bir YouTube video izleyicisi olup olmadığınız ve YouTube Music Premium olarak bunun sizin için ne kadar önemli olduğu… Yani, sadece müzik. İkincisi, çocuklarınız varsa, çünkü YouTube Premium’da çocuklarınızı koruyacak özellikler var.

YouTube bir video şirketi olarak başladı, bu nedenle doğal olarak “şemsiye” hizmeti bu tür içerikleri içerir. Ve sadece YouTube’un ünlü olduğu kullanıcı tarafından oluşturulan içerik değil. Şirket, son zamanlarda buna yatırımlarını azaltmış olsa da, bazı orijinal içerikler üretiyor. Ayrıca, bu orijinal içerik daha önce premium hizmete özeldi ancak artık reklamlarla birlikte ücretsiz olarak sunuluyor.

 

Öte yandan, YouTube Music Premium, geniş bir katalog içermesine rağmen yalnızca müzik akışı sağlar. Bu açıdan, diğer müzik akışı hizmetleriyle karşılaştırılabilir. YouTube Müzik, isteğe bağlı olarak, ilgili şarkılarını çalarken, ancak yalnızca uygun olduklarında müzik videolarını oynatır.

Nihai Karar

Olağanüstü bir durumunuz yoksa YouTube Premium’a gitmelisiniz. Fiyat konusunda çok hassassanız ve gerçekten de yalnızca müzikle ilgileniyorsanız, yalnızca YouTube Music Premium’u almak size her ay fazladan bir kahve için yeterli tasarruf sağlayacaktır.

Ancak, YouTube Music Premium’un sunduğu her şeyi içerdiğinden, bu hizmetin ayda yalnızca birkaç dolar karşılığında sunduğu değer, onu hiç de zahmetsiz kılıyor. Özellikle sık seyahat ediyorsanız (videoları çevrimdışı görüntülemek için indirebilirsiniz) veya çocuklarınız varsa (YouTube Kids, onları şüpheli YouTube videolarından korur).

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA