YouTube Çalma Listesini İndirme
YouTube Oynatma Listesini İndirme

YouTube oynatma listesini indirme işlemi nasıl yapılır? Video ve müzik indirmek için mevcut ücretsiz programlara ek olarak, YouTube’dan çalma listeleri indirmek de belirli programlar veya uygulamalarla yapılabilir.

YouTube Oynatma Listesini İndirme
YouTube Çalma listesini indirme işlemi nasıl yapılır?

YouTube’da çalma listeleri oluşturduysanız veya bulduysanız ve bunları bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan reklamsız olarak dinleyebilmek veya izleyebilmek için indirmek istiyorsanız, bu makalede bunu nasıl kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğinizi göreceğiz.

Ayrıca okuyun: YouTube Vanced Sunucu Hatası 400 Nasıl Giderilir

YouTube’dan Oynatma Listesini İndirme

YouTube’dan tüm çalma listelerini indirmenin üç kolay (ve tamamen ücretsiz) yolu vardır. Elbette, ses için. MP3 veya video için .MP4 dahil olmak üzere bunları hangi formatta indirmek istediğinizi bile seçebileceksiniz. YouTube oynatma listesini indirme işlemi ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

ddownr

Listede ilk sıraya ddownr’ı koyduk çünkü çevrimiçi bir hizmet ve bir program indirip yüklemenizi gerektirmiyor. Temel olarak, web sitesine gidersiniz, YouTube oynatma listesinin bağlantısını indirme alanına yapıştırıp, indirmek istediğiniz formatı seçersiniz ve indirme işlemi hemen başlayacaktır.

ddownr Youtube Oynatma Listesini İndirme
ddownr

ddownr ile YouTube’dan çalma listelerini indirmek çok kolay hale geliyor, çünkü web sitesi 250 parçaya kadar çalma listelerini indirmenize de izin veriyor. Bir çalma listesi indirdiğinizde, her zaman sıkıştırılmış bir Zip dosyası olarak indirilecektir, bu nedenle sağ tıklayın ve açın. Dosyayı açmak için bir programınız yoksa, WinRAR veya 7-Zip’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Son olarak, ddownr temel dosya formatlarını desteklemektedir; bu da MP3, M4A, WEBM, MP4, WEBM video formatlarındaki parçaları indirebileceğiniz ve 360p kalitesinden 4K ve 8K kalitelerine kadar destekleyebileceğiniz anlamına gelmektedir.

YouTubePlaylist.cc

YouTubePlaylist.cc, YouTube’dan oynatma listelerini indirmek için herhangi bir program veya uygulama indirmenizi ve yüklemenizi gerektirmeyen çevrimiçi sitedir. Tek yapmanız gereken video linkini, video indirme bölümüne yapıştırıp indirme tuşuna tıklayarak neredeyse istediğiniz tüm çalma listelerini indirmenize olanak tanır ve size parçaları tek tek indirme veya sıkıştırılmış bir dosyada toplu olarak indirme arasında seçim yapma seçeneği sunar.

youtubeplaylist.cc Youtube Oynatma Listesini İndirme
YouTubePlaylist.cc

Web sitesinden YouTube oynatma listesini indirmek için, parçaları tek tek seçerek, bağlantısını mevcut alana yapıştırın, indirmek istediğiniz her videonun veya dosyanın kalitesini seçin ve indirme tuşuna tıklayın.

Parçaları tek tek seçmek yerine bir YouTube oynatma listesini bütünüyle indirmek için bağlantıyı mevcut alana yapıştırın ve bu kez indirm sekmesine tıklayıp ZIP İndir’e tıklayın.

Web sitesinden herhangi bir şey indirmeden önce, e-posta adresinizle ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, Windows, Linux ve macOS için kullanılabilen ücretsiz programdır. Ne yazık ki, bir Linux kullanıcısıysanız, sürümün yalnızca .deb biçiminde geldiğini unutmayın, bu nedenle Ubuntu veya Debian tabanlı bir dağıtıma yükleyebilirsiniz.

YouTube’dan oynatma listelerini indirmek için 4K Video Downloader’ı indirin ve işletim sisteminize kurun. Kurulum çok basittir sıradan bilgisayar kullanıcısı bunu yapabilir. Sadece programı indirin, çift tıklayın, İleri’ye basın ve bu sayede programı kurmuş olacaksınız.

4KDownloader
4K Video Downloader

Programı indirdikten sonra kurun ve açın, ardından istediğiniz YouTube oynatma listesinin bağlantısını kopyalayın, programa gidin ve indirme bölümüne yapıştırın.

Tıkladığınız anda pencere açılacaktır. Oynatma Listesini İndir üzerine tıklayın.

Ardından birkaç saniye bekleyin, çalma listesini indirmek istediğiniz formatı, ses veya video olarak, kaliteyi ve kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.

Gerekli seçenekleri belirledikten sonra, Ayıkla’ ya tıklayın ve indirme işlemi hemen başlayacaktır.

YouTube’dan Çalma Listeleri İndirmek İçin Programlar

Kolayca anlayabileceğiniz gibi, YouTube’dan çalma listelerini indirmek için neredeyse tüm programlar ve web siteleri benzer şekilde çalışır. Bu nedenle, her program hakkında ayrıntılı olarak yazmaya gerek olmadığı için, daha önce de belirtildiği gibi, hepsinde benzer bir yol var, aşağıda YouTube’dan oynatma listesi indirmek için en iyi ücretsiz programların kısa bir listesini oluşturduk.

Program İçin Kullanılabilir
MediaHuman Windows, Linux, Mac
Wondershare UniConverter Windows, Mac
TubeMate Android
Videoder Android
VidMate Android
Snaptube Android
Gihosoft TubeGet Windows, Mac

Ayrıca okuyun: YouTube Ücretsiz Video İndirmede En İyi 5 Yol