Zoom Benzeri Programlar
Zoom Alternatifleri Nelerdir

Zoom alternatifleri nelerdir? Bu soruyu genelde Zoom uygulamasında sorun yaşayanların sorduğunu düşünüyoruz.

Zoom Uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız veya arayüzü beğenmiyorsanız, işinizi daha da kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz bazı Zoom alternatifleri vardır.

Covid-19 ile beraber artan zoom kullanımı çok daha popüler hale gelmiştir. Covid-19 ve karantinalar, işletmelerin ve serbest çalışanların çalışma şeklini kökten değiştirdi ve Zoom çoğu insanın hayatına bu şekilde girmiş oldu.

Zoom şu anda çevrimiçi toplantılar için en popüler uygulamadır, ancak en iyisi, en güvenlisi ve kesinlikle piyasadaki tek uygulama değildir. Daha kolay çalışmak için kullanabileceğiniz bazı Zoom alternatifleri var. Zoom alternatifleri nelerdir yazımızda ayrıntılı olarak yer verdik.

Ayrıca okuyun: Zoom Hata Kodu 100000502 Düzeltme

Zoom Alternati̇fi̇ Çevrimiçi Toplantılar için Uygulamalar

Skype

Skype şüphesiz çevrimiçi ve görüntülü arama için şu anda en eski, en popüler ve en iyi bilinen uygulamalardan biridir. Kolay ve modern kullanıcı arayüzü sunar, tüm kullanıcılar için kullanımı kolaydır ve diğer Zoom alternatiflerine ve Zoom’un kendisine kıyasla sağladığı ses ve video kalitesi oldukça üstündür. Buna ek olarak, ekranınızı diğer kullanıcılarla paylaşma ve daha sonra saklayabilmeniz için aramaları kaydetme olanağına sahip olacaksınız.

Zoom Alternatifleri Nelerdir
Skype

Skype’ta bir aramaya aynı anda 50’ye kadar kullanıcıyı davet edebilir ve Zoom’a alternatif olan “Skype Meet” özelliğini de kullanabilirsiniz. Bir toplantı başlattığınızda, toplantı bağlantısını kopyalayıp istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz ve bu kişiler Skype hesabına sahip olmadan da çağrıya katılabilirler. Skype ayrıca Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için de kullanılabilir.

Microsoft Teams

Microsoft Teams, Skype’ın görüntülü arama teknolojisini kullanır, ancak arayüz ve kullanımı farklı amaçlara yöneliktir. MS Teams için ödeme yapan premium kullanıcılar 300 kişiye kadar video toplantıları oluşturabilir. Aynı şirketin diğer uygulaması Skype gibi Teams de ekranınızı toplantıdaki diğer kişilerle paylaşmanıza ve daha sonra kullanabilmeniz için tüm görüşmeleri kaydetmenize olanak tanıyor.

Microsoft Teams ne için, nerede kullanılır?
Microsoft Teams

MS Teams’in ücretsiz sürümü sınırlı sayıda özellik ve seçeneğe sahiptir, ancak Microsoft çoğu zaman 6 aya kadar süren ücretsiz deneme sağlar (Pandeminin nedeni). Microsoft Teams aynı pakette Office 365’i de içeriyor, yani tüm Office uygulamalarına ve Microsoft OneDrive’da 1 TB depolama alanına sahip olursunuz.

Discord

Discord tartışmasız ve bu da piyasadaki en iyi Zoom alternatiflerinden biri. Özellikle oyuncular tarafından iyi bilinmesine rağmen, şifreli sohbetler ve arama ve görüntülü arama yapma yeteneği sayesinde her amaç için kullanılır. Kullanıcılar, sohbet yoluyla sohbet edebilecekleri veya arama yapabilecekleri odalar oluşturabilecekleri özel bir “sunucu” kurabilirler.

Discord nedir, nasıl kullanılır?
Discord

Teams gibi uygulamaların aksine Discord, 50 kullanıcıya kadar çağrı oluşturmanıza olanak tanır. Uygulama web tarayıcınız üzerinden de kullanılabilir ve Windows, macOS, LInux, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz.

Facebook Messenger Rooms

Facebook, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaktan ve onların her türlü hizmet ihtiyacını karşılamaktan geri durmuyor. Facebook Messenger Rooms ile sosyal ağ, Zoom alternatifleri arasına yer alırken, 50 kullanıcıya kadar sınırsız süreyle toplantı yapma olanağı sunuyor. Bu noktada, Zoom’un 100 kişiye kadar toplantı oluşturmanıza izin verdiğini, ancak 40 dakikalık bir süre sınırı olduğunu belirtmek gerekir.

Facebook messenger rooms nedir, ne işe yarar
Facebook Messenger Rooms

Facebook kullanıcılarına bağlantılar oluşturma ve bunları arkadaşlarına ve tanıdıklarına gönderme olanağı da veriyor, böylece doğrudan Oda’ya katılabiliyorlar. Artırılmış gerçeklik filtreleri, Snapchat benzeri filtreler, düşük ışıklı yerlerde aydınlatmayı artırma, biçimlendirmeyi değiştirme vb özellikler sunmaktadır.

Google Meet

Google Meet de iyi biliniyor ve şu anda mevcut olan en iyi Zoom alternatiflerinden biri olarak kabul ediliyor. Meet başlangıçta yalnızca şirketin G-Suite müşterileri için mevcuttu, ancak 2021’in sonunda ücretsiz sürüme geçilmesine karar verildi.

Google Meet ile 250 kişiye kadar toplantılar oluşturabilir, sunumlar yapabilir, toplantıları kaydedebilir ve doğrudan Google Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca her toplantıyı bir bağlantıyla gönderebilirsiniz.

Sizce makalede bahsedilen tüm Zoom alternatifleri nelerdir sorusuna sizin yanıtınız nedir? Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: Zoom’da Arka Plan Nasıl Değiştirilir?