Ana Sayfa Destek PS4 ve PS5’te Bir Oyun Nasıl İade Edilir?

PS4 ve PS5’te Bir Oyun Nasıl İade Edilir?

0

PlayStation 4 (PS4) veya PlayStation 5 (PS5)‘teki bir oyun için para iadesi almaya gelince, yapmanız gereken işlemlerin süreci ve sonuçlanma süresi değişebilir. Teknik olarak, içerik hatalı olmadığı sürece, indirdiğiniz veya oynadığınız bir oyun için para iadesi yapılmaz. İade genellikle, PlayStation Destek‘in takdirine ve oyunun hatalarla dolu olup olmadığı bağlıdır. Yine de, bir oyun satın aldıysanız ve beğenmediyseniz, geri ödeme talep etmek için 14-gününüz vardır. İşte, bir PlayStation 4 (PS4) oyununu ve hatta yeni nesil bir PlayStation (PS5) sürümünü iade etmek için yapmanız gerekenler!

PlayStation 4 (PS4) veya PlayStation (PS5)’te Bir Oyun için Para İadesi Nasıl Talep Edilir?

  • Açılan pencerede Geri Ödeme İsteği (Refund Request) butonuna tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Hazırım (I’m ready) butonuna tıklayın.

  • Ne kadar para iadesi istediğinizi ve oyun satın alma işleminin yapıldığı hesapla ilgili yedi soruyu yanıtladıktan sonra, para iadesi almaya hak kazanırsanız, gerçek bir destek temsilcisine yönlendirileceksiniz.
  • Size verilen Destek ID No’sunu (Support ID) bir yere not edin.

  • İleri (Next) butonuna tıklayın.
  • Canlı (gerçek) bir (müşteri) temsilci(si)yle konuşmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, Evet (Yes) butonuna tıklayın.

  • Bu aşamada müşteri temsilcisi, para iadesi alıp almayacağınıza karar verecektir.

PlayStation Network ID’niz (PSN Kimliği’niz), PSN hesabınıza bağlı e-posta adresiniz, doğum tarihiniz ve para iade yapılmasını istediğiniz oyunun adı dahil olmak, üzere bilgilerinizin hazır olduğundan emin olun. Oyunu satın almak için kullandığınız ödeme yöntemine (hesap/kart) doğrudan geri ödeme alamazsanız, bunun yerine cüzdanınıza PSN mağaza kredisi verilecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA