YouTube uygulamanızı akıllı TV’nizde açtıysanız, hiçbir şey oynatmamış olsanız bile otomatik olarak oynatılan bir videonun seslerine aniden şaşırmış olabilirsiniz. Bunun nedeni, Android TV veya Google TV’deki otomatik video oynatma özelliği için Google’ın test deneklerinin bir parçası olmanız olmaktadır. Ancak akıllı TV’lerde olduğu için biraz daha yüksek ve bu nedenle daha şaşırtıcı.

youtube resim 1

9’dan 5’e Google’a göre , belirli Android TV ve Google TV cihazlarındaki YouTube uygulaması, ana sayfada ve abonelik kenar çubuğu bölümlerinde videoları otomatik olarak oynatmaya başlayacak. Ancak, tüm videoyu oynatmaz. Yalnızca bir video küçük resim önizlemesini vurguladığınızda sesli ve gerçek zamanlı bir önizleme alırsınız.

Bu özellik varsayılan olarak etkindir, bu nedenle iki kat can sıkıcı olabilir. İyi haber şu ki, YouTube ana sayfanızda gezinirken sese şaşırmamayı tercih ederseniz. Manuel olarak devre dışı bırakabilirsiniz. İşlem de oldukça basittir. Yalnızca bir video küçük resim önizlemesini vurguladığınızda sesli ve gerçek zamanlı bir önizleme alırsınız. Uygulamanın kenar çubuğuna gidin ve ayarlara gidin. Orada “Sesli Önizleme” adlı yeni bir öğe göreceksiniz. Tek yapman gereken seçimden çıkmak. Açmak istemeniz durumunda aynı işlemdir.

 Google’daki kişiler bunu Google TV’li Chromecast, XGIMI Horizon Pro 4K projektör. Nvidia Shield TV ve diğer Android TV cihazları gibi çeşitli test cihazlarında çoğaltabildiler.

YouTube da ki değişiklikler eklendi

Geliştirilen bu özellik ile YouTube’un arama sonuçlarında listelemek üzere belirli segmentleri. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi YouTube.Yalnızca bir video küçük resim önizlemesini vurguladığınızda sesli ve gerçek zamanlı bir önizleme alabilirsiniz. Mayıs ayında zaman damgasını eklediğinden beri çoğu içerik üreticisi bu özelliği aktif olarak kullanıyor.

Bu sınırlı test hesaba özel olabilir, bu nedenle test grubunun bir parçasıysanız. Hesapta oturum açtığınız sürece hangi cihazı kullanırsanız kullanın, Yalnızca bir video küçük resim önizlemesini vurguladığınızda sesli ve gerçek zamanlı bir önizleme alırsınız. Otomatik oynatma özelliğini alırsınız.

Bazı kullanıcılar için can sıkıcı olsa da. Bazı kullanıcıların videoyu tam olarak izleyip izlememeye karar vermesine yardımcı olabilir. Ama tabii ki bundan hoşlanmıyorsanız, kapatmak her zaman oradadır.