Bugün, Monster Notebook Klavye RGB Ayarı hakkında bilgiler vereceğiz.

Monster Hakkında

Monster 2000 Yılında kurulan bir bilgisayar firmasıdır. Bilgisayar satmadan önce, bilgisayar parçaları üreten ve satan bir firma olarak ülkemizde yer almaktadır. Ayrıca Monster ülkemizde ki yerli bilgisayar üreticilerinden biridir. Oldukça popüler ve kateli ürünler üretmektedir.

Monster’ın Ürettiği Dizüstü Bilgisayarlar

Monster denilince akla ilk olarak oyuncu bilgisayarları gelmektedir. Oyuncu bilgisayaları bildiğiniz gibi yüksek donanım özelliklerine sahip şık ürünlerdir. Monster firma misyonu olarak, oyunculara yönelik bir çok ürün ve ekipmanı da yelpazesinde barındırmaktadır.

Monster bunların dışında,  IntelSeagateKingston, Microsoft ve Nvidia gibi uluslararası bileşen ve yazılım üreticileriyle çalışmaktadır.

Ürün Modelleri ve Model İsimleri

Monster ürünlerine genelde mitolojik varlıklarından ismini vermektedir. Monster’ın esinlendiği Türk mitolojisinde ki bir çok yaratık bugünlerde bilgisayar modeli olarak adını almaktadır.

Model isimleri ise, Semruk, Tulpar, Huma, Abra ve Markut gibi isimler bulunmaktadır. Ayrıca bu isimlere ait tüm modeller üretilen donanım teknolojilerinin en son sürümleri ile bizlere sunulmaktadır. Monster firma olarak kullanıcılara her daim en güçlü cihazları ve ekipmanları sunmayı misyon edinmiştir.

03-a5_v14-Ejderha_medium.png (1000×666)

Oyuncu Bilgisayarları ve Monster Teknolojileri

Monster mühendisleri oyuncu ürünlerine oldukça fazla yoğunlaşmış durumda. Firmanın güncel olarak 30’un üzerinde ürün modeli bulunmaktadır. Bu ürün modelleri giriş, orta ve üst segment olarak sınıflandırılmaktadır. Ayrıca Monster ürünlerini bu sınıflandırmada Abra, Tulpar ve Semruk olarak nitelendirebiliriz.

Monster ayrıca HUMA isimli bir bilgisayar serisini de üretmektedir. HUMA serisi genellikle iş dünyasında ki kullanıcılar için uygundur. HUMA modellerine ait tüm donanımlar günlük iş tempomuzu kolaylaştırmak için üretilmiştir.

Monster Oyuncu Bilgisayarları ve Ek Detayları

Monster oyuncu bilgisayarlarında en şık detaylara yer vermektedir. Bunlardan en göze hitap edeni şüphesiz ki RGB Klavye detaylarıdır. Monster klavyelerinde tek bölge ya da tamamı RGB modeller üretmektedir. Bugün ki incelememiz Steelseries dokunuşu olan bir Monster Notebook klavyesi olacak.

 

Monster Tulpar T7 V25.1 Klavye RGB Ayarları

Monster Tulpar T7 V25 modeli oldukça güçlü bir notebook. Ayrıca 300 Hz gibi günümüzün en güçlü ekran paneline sahiptir. SteelSeries klavyeye sahip olan bu ürün, bazı özel ayarları gerektiriyor. Bu ayarlar için öncelikle Bilgisayarımızdan SteelSeries GG uygulamasına giriş yapalım.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Engine menüsüne giriş yapalım.

1

Engine menüsüne giriş yaptıktan sonra, Görselde ki işaretleri alana tıklamanız gerekiyor.

2

Görselde ki alana giriş yaptıktan sonra, Cihazın içerisinde ki SteelSeries klavye modülü aktif olacak. Bu modül üzerinden klavye RGB ayarları, Makro tuş atamaları ya da özelleştirdiğiniz her tuşa ayrı renk gibi ayarları da yapabilirsiniz.

Notebook Klavye RGB Ayarı Nasıl Yapılır ?

3

Ayrıca bir çok efekt ile kullanım keyfini daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu efektleri de ekranın sağ tarafında ki bölümden gerçekleştirebilirsiniz.

4

Efekt değiştirme işleminizin ardından Save butonuna tıklayarak ilgili ayarı kaydedebilirsiniz. Monster Notebook Klavye RGB Ayarı işlemlerini sizler için tamamladık.