Ana Sayfa Rehber Word Dökümanından Bütün Resimleri Silme

Word Dökümanından Bütün Resimleri Silme

0

Eğer bir Word dökümanından bütün görselleri ve medyayı kaldırmak istiyorsanız bunu yapmanın hızlı ve basit bir yolu var. Bu makalemizde bir Word dökümanından bütün medyayı nasıl silebileceğinizi göstereceğiz.

Resim Kaldırma Tekniği Nasıl Çalışıyor?

Çoğu programda bulunduğu gibi Microsoft Word’ün de içinde “Bul ve Değiştir” isimli bir araç bulunuyor. Bu araç sayesinde arattığımız herhangi bir yazıyı veya ifadeyi istediğimiz bir şey ile değiştirebiliyoruz. Biz bu aracı kullanarak herhangi bir medyayı “hiçbir şey” ile değiştireceğiz. Böylece dökümanımızda bulunan tüm resimler boş bir metinle değiştirilecek, yani silinecek.

Ancak bu aracın ufak bir dezavantajı bulunuyor, bu tekniği kullandığınız zaman dökümanın içindeki çizelgeler dahil tüm grafikler silinecektir. Eğer bu sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Word Dökümanındaki Tüm Resimler Nasıl Silinir?

Resimleri silmeye başlamak için öncelikle dökümanınızı Microsoft Word ile açın. Üstteki menülerden “Giriş”i seçin ve “Düzenleme” kategorisindeki “Değiştir” butonuna tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan “Bul ve Değiştir” penceresinden “Tüm Seçenekler” butonuna tıklayın ve “Özel” menüsünden “Grafik” seçeneğine tıklayın.

Eğer doğru seçeneği seçtiyseniz “Aranan” bölümünde “^g” yazdığını görüyor olmalısınız. Bu sembol, “dökümanın içindeki bütün grafikler” anlamına gelmektedir. Son olarak “Yeni Değer”i boş bırakarak “Tümünü Değiştir” butonuna tıklayın.

Böylece dökümanınızda bulunan bütün resimler silinmiş olacak. Eğer onları geri getirmek isterseniz klavyenizde Ctrl+Z ya da Mac kullanıyorsanız Command+Z tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA