Ana Sayfa Haberler Windows Üzerinden Mac OS X Disklerine Erişim

Windows Üzerinden Mac OS X Disklerine Erişim

0

Windows ve Mac işletim sistemlerini bir arada kullanan biriyseniz, Windows’tan HFS dosya sistemine kolay erişim olmadığını biliyorsunuzdur. Özellikle Mac OS X Leopard’dan önceki Mac sürümleri için farklı yöntemler denemek zorundasınız. Yine HFS dosya sistemi ile formatlanmış olan iPod ve USB depolama alanları içerisine de bu yazılım ile erişmek mümkündür. HFSExplorer adındaki ücretsiz program sayesinde disk okuma özelliğine sahip olacaksınız ancak diske veri yazma sağlayamamaktasınız.

w1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

http://www.catacombae.org/hfsexplorer/ adresinden HFSExplorer yazılımının son sürümünü indirin ve standart ayarlarıyla programı yükleyin. Harddiski ya da USB’yi bağlayın ve her türlü “DLL dosyası eksik” uyarısını görmezden gelin.   Bir sonraki aşama ise hard diski seçmek. File>Load sekmesine girin ve içeriğine erişmek istediğiniz hard diski seçin. Eğer sadece bir adet diskiniz varsa, USB disk büyük ihtimalle Harddisk1/Partition1 şeklinde görünecektir.

Diski doğru seçtikten sonra, dosyaların programda Windows Explorer tarzında listelendiğini göreceksiniz. Bilgisayarınıza kopyalamak istediğiniz dosyaları seçin ve Extract butonuna basın. Dosyaları çıkartmak istediğiniz konumu belirleyin. Çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra HFS formatlı Harddisk ya da USB diskinizdeki verilere Windows üzerinden erişebileceksiniz.

 

Hazırlayan: Süleyman SÜME

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA