Ana Sayfa Haberler Youtube Üzerinden Canlı Yayın Yapma

Youtube Üzerinden Canlı Yayın Yapma

13

Son zamanlarda akademik paneller, düğünler vb. aktiviteleri youtube.com üzerinden canlı olarak izleme olarak izleme olanağı çoğu kesim tarafından kullanılmaktadır. 8 saatlik bir süre içerisinde yayın yapmanız mümkündür. Bu işlemler nasıl yapılıyor birlikte öğrenelim.

Youtube.com sitesine girip sağ üst köşedeki Oturum aç butonuna dokunalım.

ycy-1

Açılan hesapta bir Google hesabıyla giriş yapalım.

ycy-2

Giriş yaptıktan sonra sol üst köşede Yükle butonunu tıklayalım.

ycy-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan sayfanın sağ orta kısmında Google+ Canlı Hangouts u tıklayalım

ycy-4

Açılan popup pencerede yayın isminizi yazın. İsterseniz bu yayının ne ile alakalı olduğunuda belirtirsiniz. İsterseniz o an canlı yayına başlarsınız isterseniz belli bir saatte başlatabilirsiniz. Bu işlemleri bitirdikten sonra Paylaş ı tıklayalım.

ycy-5

Açılan sayfada Başlat butonu tıklanır.

ycy-6

Çıkan popup pencerede Google Plusta yer alan arkadaşlarınızıda davet edebilirsiniz. Sadece kendiniz yayın yapacaksanız Atla diyebilirsiniz.

ycy-7

Açılan pencerede üst kısımda yayın öncesi son ayarları yapabilirsiniz. Burada mikrofonu açıp kapayabilirsiniz. Görüntüyü kapatıp sadece ses yayını yapabilirsiniz. Yayın kalitesini düzenleyebilir birden fazla kameranız varsa yayın yapan kamerayı seçebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

ycy-8

Tüm işlemleri yaptıysanız ekranın alt kısmında Yayını başlatı tıklayalım açılan popup penceredeki uyarıyı okuduktan sonra Tamam diyelim ve yayını başlatalım.

ycy-9

ycy-10

Yayınızı izleyecek seyirciler youtube.com adresine girerek yayını yapılandırırken vermiş olduğunuz isimle arama yapalım çıkan sonuçta kendi yayın ismini bulup yayınınızı izleyebilirler.

ycy-11

ycy-12

Yayını durdurmak için yayın sayfasın altında Yayını durdur u tıklayıp yayını durdurabilirsiniz.

ycy-13

Eğer bu etkinliği silmek isterseniz Google + hesabınıza giriş yapıp ilgili yayının sağındaki ok işaretini tıklayın. Ve Bu etkinliği sil dediğinizde bu canlı yayın youtube.com dan tamamiyle silinecektir.

ycy-14

 

ycy-15

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

13 YORUMLAR

 1. Sanırım evet ve youtube tan kanalınız para kazanma açık ve aktifse telif hakkı ihtarı yiyebilirsiniz. Heleki yabancı şarkılarda bu çok olur türkçe müzik dinlerseniz fazla popüler olmayan fazla sorun çıkmaz Mesela Leyla ile Mecnun patent sorunu meselesi marka ticariye girer diğerleri

 2. peki mesela müzik yayını yapıyoruz bazı yasal olmayan parçaların orda oynatılması yani arka planda ki patentli şarkı olayı gibi yayınımız kesilirmi o zaman ?

 3. Merhaba,
  Biz derneğimizin seminerlerini canlı yayında yayınlamak istiyoruz.
  Şu an yayını laptopumuzun web kamerasından yapıyoruz.
  Daha kaliteli bir yayın yapmak istiyoruz.

  Bunun için önerebileceğiniz kamera var mıdır?

  Teşekkürler

Comments are closed.