Ana Sayfa Bilgisayar Windows Update 0x80070422′ Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Windows Update 0x80070422′ Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

10
Windows Update 0x80070422' Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Siz değerli makale okurlarımıza bu yazımızda Windows Update 0x80070422′ hatasının çözümünü yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

‘Windows 10’ kullanıcıları bilgisayarlarındaki veri alanını genişletmek veya kendi uygulamaları için alan açma amacıyla Windows Update’ hizmetini Devre Dışı bırakmayı tercih ediyorlar. Daha sonra, bilgisayara hard disk veya SSD eklenerek veri alanını genişlettikten sonra Microsoft hesaplarından oyun ya da herhangi bir uygulama indirme esnasında Windows Update 0x80070422′ hatasıyla karşıyorlar. Bu hatayı alan birçok kullanıcı, bu sorunun nasıl giderileceğini bilememektedir. Sorunun giderilebilmesi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak masaüstünde yer alan Denetim Masası’ bölümüne giriş yapıyoruz.

 • Gelen pencerede Sistem ve Güvenlik’ bölümüne girişini gerçekleştiriyoruz.

 • Karşımıza gelen pencerede Yönetimsel Araçlar’ bölümüne tıklıyoruz.

 • Gelen ekranda Hizmetler’ menüsüne tıklıyoruz.

 • Açılan ‘Hizmetler’ penceresindeki listede, Windows Update’ servisini göreceksiniz. Windows Update 0x80070422′ hatasını alan kullanıcıların tamamında bu servisin durumu ‘Durduruldu’ ve başlangıç türü Devre Dışı’ olarak görünecektir.
 • ‘Windows Update’ servisinin üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra açılan menü listesinden Özellikler’ menüsüne tıklıyoruz

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Açılan pencerede Başlangıç Türü’ bölümünü Otomatik’ olarak ayarlandıktan sonra ‘Uygula’ ve ‘Tamam’ butonlarına tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

‘Hizmetler’ penceresinde ise ‘Başlat’a tıklayalım

 • Daha sonra tüm pencereleri kapattıktan sonra masaüstünde sağ alt köşede bulunan dikdörtgen şeklinde bölüme tıklayıp, açılan pencerede Tüm Ayarlar’ menüsüne tıklıyoruz.

 • Açılan pencerede Güncelleştirme ve Güvenlik’ bölümüne giriş yapıyoruz.

 • Açılan pencerede, Güncelleştirmeleri Denetle’ bölümüne tıklamanız halinde güncellemeler yüklenecek ve bilgisayarınıza indirmek istediğiniz uygulamaları da sorunsuz bir şekilde indirebileceksiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

10 YORUMLAR

 1. otomatik yapıp uygula yada tamam dediğimde erişim engellendi diyor artık hangi yöntemlerle devre dışı bırakmışsam 😀

 2. allah razı olsun arkadaşım emeğine sağlık.anlatımın ve yardımcı olman çok güzel herşey için teşekkürler.sizin gibi insanlar olmalı.inanmazsın bana okadar büyük iyilik yaptınki anlatamam.yeniden tşk

 3. bende windows update hizmet durumunda çalışıyor yazıyor ama yine de bu hatayı alıyorum ne yapmalıyım denemediğim yöntem kamadı

 4. Herşey tamam ama son kısımda “otomatik” i seçip uygula ve tamam dediğimde “erişim engellendi.” sorunuyla karşılaşıyorum.

Comments are closed.