Yeni Outlook

Microsoft firması Windows için yeni Outlook’u deneyimleyebilmeleri için office test kullanıcılarının kullanımına sunuyor.

Windows için yeni Outlook uygulaması, masaüstü e-posta görümünün web sürümüne daha çok benzeyecek olması bekleniyor. Microsoft aylardır bu yeniden tasarım üzerinde çalışıyor ve başlangıçta bu yılın başlarında bir beta yayınladı.

Yeni Windows için Outlook uygulaması artık kişisel Outlook.com, Hotmail veya Windows Live e-posta hesapları için destek içeriyor. Office Insider‘lar, Current Channel önizlemesinde yeni uygulamaya erişebilecek. Ve Microsoft, Windows Mail uygulamasında da bir geçişle Windows Insiders’a da sunulacağını söylüyor.

Windows İçin Yeni Outlook

Windows için bu yeni Outlook, uygulamanın kullanıcı arayüzünü ve tasarımını kesinlikle iyileştirmiş. Ancak mevcut e-posta istemcisinde hala birçok özellik eksik. Microsoft, aynı uygulama içinde birden fazla e-posta hesabını desteklemeye çalıştığını belirtiyor. Ve hatta Gmail, Yahoo ve iCloud gibi üçüncü taraf e-posta hesaplarını desteklediğini söylüyor.

Microsoft, özellik eşliğine ulaştığında, sonunda Windows için Outlook e-posta istemcisini bu güncelleştirilmiş uygulamayla değiştirmeyi planlıyor. Bu geçiş aylar hatta yıllar alabilir. Ancak artık tüm Office test kullanıcıları Microsoft’un planlanan değişikliklerini önceden görebildiğini söyleyelim.

Microsoft ayrıca, kullanıcıların uygulamayı daha basit bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olmak istiyor. Bunun sağlamak için ise Outlook’a ipuçları da getiriyor.

Yeni Outlook Tasarımı

Outlook’a gelecek olan bazı özellikler şu şekilde;

  • Aynı uygulama içinde birden fazla e-posta hesabı desteği. Gelecekte, tıpkı bugün Outlook mobile’da olduğu gibi. Aynı Outlook deneyiminde birden çok e-posta gelen kutusuna ve takvime erişebileceksiniz.
  • Gmail, Yahoo, iCloud ve daha fazlası dahil olmak üzere Windows için Outlook’ta üçüncü taraf e-posta hesapları için destek.
  • Tercih ettiğiniz e-posta deneyimini oluşturabilmeniz için çok sayıda görsel güncelleme ve kişiselleştirme seçeneği.
  • Çevrimdışı destek, İnternet’e bağlı olmadığınızda bile işlerinizi halledebilmeniz ve içeriğe erişebilmeniz için.
  • Tüm e-postalarınıza hızlı ve kolay erişim için klasörleri arayın.
  • Salesforce ve Zoom gibi üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetlerle e-postaları ve takvim etkinliklerini zenginleştirmek için web eklentileri desteği.
  • Önemli bir etkinliği asla kaçırmamanız için takvim etkinliklerini kolayca görüntülemenize yardımcı olmak üzere tasarlamış yerel ICS dosya türü desteği.