Microsoft Office Insider Nedir

Bu makalemizde Microsoft Office Insider programı nedir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi Microsoft Office uygulamaları için yeni özelliklere erken erişim sağlayan bir hizmettir. Programa katılmak için, ofis 365 sürümüne
ihtiyacınız olacak. İçeriden biri olduğunuzda, uygulamaların mevcut kamuya açık sürümlerini kullanmak yerine, yeni özellikleriyle yükleyin.

Bu size bu yeni özellikleri deneme ve daha sonra Microsoft’a geri bildirim sağlama fırsatı verir. Bu yeni özelliklerin hataları olur. Artık katılmak istemediğinize karar verin. Programın her zaman tekrar çıkmasını seçin. Builds’i yüklemek için bir Microsoft 365 Kişisel veya aile aboneliğine ihtiyacınız olacak. Çalışmanız veya okulunuz aracılığıyla bir aboneliğiniz varsa, yapıları almanıza yardımcı olmak için Microsoft 365 yöneticinize ihtiyacınız olacaktır

Hangi sistemler ve uygulamalar desteklenir?

Programa Windows, Mac, Android veya iOS Office destekli cihaz kullanarak katılabilirsiniz.
Microsoft 365 ve özellikle Office mobil uygulamaları için sistem gereksinimlerini kontrol edin. Office Insider Programı için desteklenen uygulamalar platformunuza bağlıdır. Uygulamalar Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Project ve Visio’yu içermekte. Pencereler tüm uygulamaları içerir.

MAC, erişim, proje ve visio hariç tüm uygulamaları içerir. Ancak Android ve iOS, Outlook, Access, Project ve Visio dışındaki tüm uygulamaları içerir. MAC, erişim, proje ve visio hariç tüm uygulamaları içerir.
Android ve iOS, Outlook, Access, Project ve Visio dışındaki tüm uygulamaları içerir.

Farklı Özellikleri Nedir?

Office Insider Programı için iki  özellik veya seviye vardır.

Beta Kanalı

Bu kanal size sıkça yayınlanan en son yapıları sağlar. Sonra sorunları belirlemeye ve geri bildirim
sunmaya yardımcı olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Özellikler hala geliştirilmektedir ve
yapılar desteklenmez.

Mevcut kanal

Bu kanal, özelliklere erken erişim isteyen ancak daha az sıklıkta güncellemeler ve daha kararlı yapılarla. Yapılar ayda bir veya iki kez piyasaya sürüyor ve destekliyor. Mevcut kanal iPhone’da mevcut değil.

Office Insider Programına nasıl katılıyorsunuz?

Office Insider Programına Windows veya Mac üzerindeki doğrudan dahil edilen
uygulamalardan birinden katılabilirsiniz. Android veya iPhone için, aşağıda bulacağınız farklı bir süreci takip edeceksiniz.

Windows’a katıl

Bir Office uygulaması açın ve Dosya> Hesabı seçin. Microsoft 365’in sağdaki abonelik
ürününün altında görüntülentiğini onaylayın.
Office Insider açılır kutusunu seçin ve “Office Insider’a katılın” seçeneğini seçin. Yeni ofis
sürümlerine erken erişim için kayıt için üstteki kutuyu işaretleyin ve ardından bir kanal seçin. Şartlar ve koşulları kabul ettiğinizi kabul eden kutuyu kontrol edin ve “Tamam” ı tıklayın. Uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin verilmesi istenirse, “Evet” i tıklayın.

Mac’e katıl

Bir ofis uygulaması açın ve Yardım> Menü çubuğundan güncellemeleri kontrol edin ve
“Gelişmiş” i tıklayın. Güncelleme kanalı açılır kutusundaki bir kanal seçin. İsteğe bağlı olarak otomatik güncellemeleri almak için kutuyu kontrol edin.
Şartlar ve koşulları gözden geçirin ve “Kabul Et” i tıklayın. Daha sonra uygulamalarınızı derhal güncellemek için güncellemeler için kontrolü kullanabilirsiniz.

Mobil cihaza katılın

Android’de, Android için Office Insider Program sayfasını ziyaret etmeniz ve listedeki her
uygulama bağlantısını kurmanız gerekecektir. Ardından, her biri için istemleri izleyin.
İPhone’da, App Store’da başka bir uygulamaya yükleyebileceğiniz testFlight‘ı kullanmanız
gerekir. Ardından, iOS için Office Insider Program sayfasını ziyaret edin ve listedeki her bir
uygulama bağlantısı başına derlemeyi yükleyin. Ardından, her biri için istemleri izleyin.

Office Insider programı nedir makalemiz haricinde Office ile ilgili sorun yaşıyorsanız Buraya tıklayarak diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz.