E-Ticaret nedir? E-ticaret (elektronik ticaret) internet üzerinde gerçekleştirilen alım satım işlerinin ortak adı ve dijital pazarlama araçlarının da kullanımını teşvik etmesiyle birlikte tercih edilirliği her geçen gün artmakta. İşte detaylar. Internet’in önünde bütün bu olup bitene yabancı bir tüketici yoktu.

Internet’i kullanırken, söz gelimi iş yerinde sabah telefonu yerine maillerini kontrol etmeye, toplantı notları yerine bilgisayarını açmaya çoktan başlamış bir kullanıcı kitlesiydi bu bir yandan da. Kuryeler iş yerlerine vızır vızır motorlarla yemek siparişleri yetiştirmekteydiler.

E-Ticaret nedir

E-ticaret ile birlikte bu tarz hizmetlerden daha geniş bir müşteri kitlesi evlerinde de faydalanmaya başladılar. Örneğin eskiden kırtasiyeye istediği kitabı sipariş veren bir genç artık siparişlerini internet üzerinden takip edebiliyor. Üstelik de dilerse kitap hakkındaki görüşlerini blog sayfasında herkesle paylaşabiliyor.

E-Ticaretin Geleceği Nerede?

Yeni dünyaya gelmiş bir ticaret mekanizması ile günlük alışkanlıkları örtüşen herkes hemen kaynaştı mı?

Bazı ülkelerde robotlarla sürdürülen hayat bir yana, beklenen değişim robotlaşma. Herkese eşit çalışma imkânı tanıyan bir platformda insana daha çok rol vermek mi?  Hayatımızın her alanına girip dijital insan Aypera’yı hepimiz için yakına getirecek mi?

Dijital araçlar içinde yerini alırken, platformda reklamcıların ilgi odağı olduğu da tartışmasız bir gerçek.

E-Ticaret Kârlı Mıdır?

Aynı kalitedeki ürünleri bir arada bulmak, ürün çeşitliliği nedeniyle farklı markaları tercih edebilmek, kapıya gelen kurye veya kargo ile zamandan kazanmak, gün boyu sınırsız alışveriş imkânı ve yeni teknolojiye uyum sağlamış biri olarak yaşam seviyene katkı sağlamak adına e-ticaret yüksek kalite sunuyor.

E-Ticaret nedir, Nasıl yapılır? İşte detaylar.

Gerçek dünya mağazalarının önünde bir başka seçenek sunarken kendi müşterisini kaybetme tehlikesiyle de karşılaşmak istemezdi. Internet’te alışverişe güven duymayan büyük bir kesim e-ticaretin gerisinde durdu.

Internet ile yaşamaya alışık olmayanların tepkisini çekmek istemedikleri için önceleri çok fazla tanıtım yapmadılar. Altyapı yetersizlikleri düşünüldüğünde e-ticaret hacmi çok fazla genişlemedi.

Bütün bunların paralelinde internet, telefon ve kredi kartı kullanan herkes bir gün e ticaret dünyasına.  “merhaba” diyecekti ve öyle de oldu. Evden satış yapmak isteyen ev hanımları ve ticari kurumlara ait temsilciler. Bir dakika içinde dünya markalarıyla görebileceğiniz kendi. Ürünlerinizi sergilemek için ne kadar zamanınız veya bilginiz var?

Artıları eksileriyle E- ticaret dünyası

Bu gibi sorunlarla karşılaşılmasının önüne geçmek için mağazalar sayfalarında küçük bir tanıtım yapıyorlar. Unutmayın siz dahil olsanız da olmasanız da hayat devam edecek ve internetten konser, tiyatro bileti satışları yapılacak, mağazalar ürünlerini yenileriyle değiştirecekler, gençler marka kotlarını satışa sunacak, bütçesi olmayanlar ikinci el eşyalarını takas edecekler.

E-Ticaret nedir ve detaylarını sizlerle paylaştık.