Ana Sayfa Bilgisayar Windows 11 Masaüstü Simge Ayarı

Windows 11 Masaüstü Simge Ayarı

0
Windows 11 Masaüstü Simge Ayarı
Windows 11 Masaüstü Simge Ayarı
11858 teknik destek

Windows 11 Masaüstü Simge ayarı. Windows 11 Masaüstü Simge ayarı değiştirme. Masaüstü Simge özelliği. 11 Masaüstü Simgelerini Büyütme ve Küçültme…

Günümüz teknolojisinde bilgisayar teknolojisi oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaştı. Geçmişten bugüne çeşitli görsel ve içeriklere sahip bir çok bilgisayar profili ile karşılaştık. Son zamanların trendi haline gelen  Windows 11 işletim sistemi bilgisayarlar yaygınlaştı. Yapılan gözlemlere göre cihaz alacak olan kullanıcılar ürün özelliklerini incelerken Windows 11 işletim sistemine sahip cihazları tercih ediyor.

Tabi ki İşletim sisteminin diğer sürümler ile karşılaştırıldığında cihazın genel bütünlüğünde bir farklılık mevcut değil. Bu işletim sistemine sahip bilgisayarların görünüm olarak bir farkı olmasa da içerik bakımından oldukça farklı.

Bilgisayar ekranı alışık olduğumuz panele göre biraz daha karmaşık.  Fakat Bu durum yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar için neyi nerede bulacağı konusunda zorluk çıkaracaktır.

Ancak zamanla işletim sisteminin görsel paneline de alışmak mümkün. Bu makalemizde her ne kadar karışık görünse de 11 işletim sistemli bilgisayarların bir özelliğine değineceğiz.

Windows 11 bilgisayarlar da masaüstünde bulunan simgeleri büyük ve küçük  ayarlama özelliğinden yararlanacağız. Büyültme ve küçültme özelliği oldukça işe yarayacak gibi. ( Küçük-Orta-Büyük)

11 işleti sitemi bu özelligi ayarlayabilmemiz için 3 farklı yöntem sunar kullanıcılarına. Bu  yöntemler için aşağıdaki adımları takip edin.

11858 teknik destek

Yöntem 1:

Masaüstü görünümüne geçin.

*Masaüstünü göster seçeneğinden devam edin kısayol tuşu olarak Windows +D tuşlarından destek alın.)

Yöntem 2:

Masaüstü boş bir alana sağ tıklayın.

Açılan pencereden Görünüm menüsüne tıklayın.

Sağ tarafta beliren pencerede ise istediğimiz paneli göreceğiz.

simge ölçü ayarı

Yukarıdaki görselde yer aldığı gibi, açılan ekrandan Büyük – Orta ve Küçük seçeneklerini kullanarak bilgisayar simge ölçülerinizi ayarlayın.

Tüm bu işlemlerin ardından işletim sistemli bilgisayarımızda klasör, belge ve simgeleri istediğimiz gibi boyutlandırıp kullanabileceğiz. Ancak İşletim sisteminin birbirinden farklı yeni özellikleri yer alıyor.

Fakat Makalemizin ilk başında da belirttiğimiz gibi ürün görseli alışkın olduğumuz Windows 10 işletim sistemli cihazlardan biraz farklı. Ancak bu farklılık zamanla kullanıcılarının beğenisini aldı ve kullandıkça sorunlar giderildi.

Yöntemler hakkında detaylı bilgi için 7/24 destek hattından ulaşabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikWindows 11’de CPU Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir?
Sonraki İçerikWindows 11 Kullanıcı Adı  Değiştirme

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.