Windows 11 22H2 Çıkış Tarihi 20 Eylül 2022

Windows 11 22H2 Çıkış Tarihi 20 Eylül 2022’de. Bir kaç gün sonra piyasaya sürülecek 22H2 güncellemesi ve bilmeniz gereken tüm ayrıntılar burada.

Windows 11 sürüm 22H2 (2022 Güncellemesi), Microsoft masaüstü işletim sisteminin bir sonraki büyük yenilemesidir. Kod adı “Sun Valley 2” olan özellik güncellemesi, masaüstü arayüzünü güncellemeye. Daha önce kaldırılan özellikleri geri getirmeye ve yeni özellikler ve iyileştirmeler sunmaya devam edecek.

Yayınlanma tarihine hala günler olmasına rağmen, Microsoft, Windows 11 2022 Güncelleştirmesi için yeni özellikleri ve değişiklikleri eklemeyi tamamladı. Güncelleştirmenin amaçlanan son sürümü, Windows Insider Programının Yayın Önizleme Kanalında zaten mevcuttur.

Bu sürüm, Canlı Altyazılar ve Sesli Erişim gibi yeni özellikler içerecek. Ayrıca, sekmeler için destek ve yeniden tasarlanmış bir gezinme bölmesi sağlayan güncellenmiş bir Dosya Gezgini sürümü. Sürükle ve bırak Snap düzenleri açılır penceresiyle uygulamaları ekrana eklemenin yeni bir yolu. Görev Yöneticisi’nin yeniden tasarlanmış sürümünü tanıtacak. Ayrıca, eski öğeler ve daha fazlası için birçok görsel güncelleme bulacaksınız.

Windows 11 22H2 çıkış tarihi ne zaman?

Windows 11 22H2’nin son sürümü, 7 Haziran 2022’den beri, ancak yalnızca Sürüm Önizleme Kanalında bir önizleme olarak sunulmaktadır. Özellik güncellemesinin 20 Eylül 2022 Salı günü başlaması bekleniyor (@zacbowden tarafından yapılan bir söylentiye göre). Güncelleme, orijinal sürümü çalıştıran bilgisayarlar için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacak. Ek olarak, ilk “an” güncellemesi (veya özellik düşürme güncellemesi) yıl sonundan önce, muhtemelen Ekim 2022’de planlanıyor.

Bu, Windows’un yeni bir sürümü olduğundan, Windows Update veya Kurulum Yardımcısı’nı kullansanız da tam olarak yeniden kurulum gerektirecektir. Ancak, yükseltme işlemi dosyaları, ayarları ve uygulamaları koruyacaktır.

Her zamanki gibi, Microsoft kademeli ve kontrollü bir dağıtım kullanacak. Yani uyumlu cihazların güncellemeyi alması zaman alacak. Yalnızca iyi bir yükseltme deneyimine sahip bilgisayarlar, 22H2 sürümünü hemen alacaktır. Ayrıca şirket, uyumluluk sorunları olabilecek tabletler, dizüstü bilgisayarlar. Ve masaüstü bilgisayarlara geçici bloklar yerleştirmeye devam edecek.

Windows 11 22H2 yayın tarihinde, Kurulum Asistanını veya resmi Medya Oluşturma Aracı kullanılarak oluşturulan. Bir USB önyüklene bilir ortamını kullanarak yeni sürümü de kurula bilir.

Windows 11 22H2 isteğe bağlı bir güncelleme mi olacak?

Evet, Microsoft, 22H2 sürümünü isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunacaktır. Bu, siz işlemi Windows Update ayarlarından manuel olarak başlatana kadar. Özellik güncellemesinin otomatik olarak indirilip yüklenmeyeceği anlamına gelir. Ancak, cihaz hizmetin sonuna yaklaşan bir Windows 11 kurulumu çalıştırıyorsa. Sonunda 22H2 sürümü otomatik olarak yüklene bilir.

Windows 11 22H2 çıkış tarihi öğrendiğinize göre bu özellik hakkında sayfamızda yazdığımız diğer makalelere 22H2 araması ile ulaşabilirsiniz.