Ana Sayfa Haberler WhatsApp’ta, Geri Alma Özelliği Artık Aktif! (Resimli Anlatım)

WhatsApp’ta, Geri Alma Özelliği Artık Aktif! (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta, birkaç ay önce duyurulan gönderilen mesajı geri alma özelliği nihayet aktifleştirildi. Şimdilik yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen bu özellik, yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı, karşı taraf okumadan silmenizi sağlayarak bazı durumlarda hayat kurtarıyor. WhatsApp’ta geri alma özelliğini aktif hale getirmek için öncelikle akıllı cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. Güncelleştirmenin ardından kişilerinize gönderdiğiniz mesajları istediğiniz şekilde geri alabiliyorsunuz.

Geri alma özelliği şimdilik Android işletim sisteminde çalışıyor olsa da, Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefona gönderilen mesajı sildiğinizde, -henüz aktif olmasa da- bu mesaj iOS işletim sistemine sahip kişinin WhatsApp ekranından da silinmiş oluyor.

 

WhatsApp Messenger’da gönderilen bir mesajı geri almak istediğiniz yapmanız gerekenleri söylemek gerekirse:

  1. Öncelikle Android cihazınızdaki WhapsApp uygulamasını güncelleştirmeniz gerekiyor.
  2. Güncellemenin ardından, gönderilen bir mesajı geri almak istediğinizde öncelikle mesajın üzerine uzun süre basılı tutarak, alt menülerin açılmasını sağlıyoruz.

WhatsApp’ta, Geri Alma Özelliği Artık Aktif! (Resimli Anlatım)

  1. Mesajla ilgili alt menüler açıldığında Çöp Kutusu simgesine dokunarak, mesaj silmek ile ilgili alt menülerin açılmasını sağlıyoruz.

  1. Açılan mesaj silme ekranlarından ise Herkesten Sil’i seçerek, mesajın hem sizden hem de karşıdaki kişinin ekranından silinmesini sağlıyorsunuz.

İlgili mesajın silinmesinin ardından sohbet ekranı şu şekilde olacaktır:

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.