WhatsApp Numara Olmadan Kullanılır mı, aşağıda ki adımları inceleyebilirsiniz.

Herkes, WhatsApp’ı kullanmak için bir kullanıcının en az bir akıllı telefona veya geçerli bir cep telefonu numarasına sahip olması gerektiğini bilir. Ama ya size, ikisini de kullanmanıza gerek kalmadan uygulamayı kullanabileceğinizi söyleseydim. WhatsApp bile bu sorunu, telefon olmadan kullanmanıza izin veren en son güncellemesinde ele aldı . O zaman bile, WhatsApp’ı telefon numarası veya SMS doğrulaması olmadan etkinleştirmenin bazı yolları vardır.

Bu yöntemlerin çalışması için PC ve Mac için bir Android olan WhatsApp’ın en son sürümüne ve TextNow uygulamasına ihtiyacınız olacak.

WhatsApp’ı Telefonunuz Olmadan Kullanmak

Zaten bir numaraya bağlı bir WhatsApp hesabınız varsa, çoklu cihaz desteğini kullanarak bu hesabı telefonunuzu bağlı tutmak zorunda kalmadan web’de, masaüstünde ve portalda kullanabilirsiniz. Bu, tek iletişim aracının WhatsApp olduğu evden çalışanlar için mükemmeldir.

WhatsApp, şimdilik bu özelliği belirli kullanıcılar için kısmen kullanıma sunuyor. Bu özelliği kullanmak için WhatsApp Ayarları >  Bağlantılı Cihazlar’a  (önceden “WhatsApp Web/Masaüstü” olarak adlandırılır) gidin: çoklu cihaz adlı yeni bir satır  görürseniz, sonunda beta programına katılabilirsiniz!

WhatsApp Numara Olmadan Kullanılır mı

Telefon numarası ve SMS doğrulaması olmadan WhatsApp nasıl kullanılır?

TextNow Yöntemi

1.TextNow’u Google Play Store‘dan tercih ettiğiniz cihaza indirin. Bu uygulama size kendi numaranızdan ayrı benzersiz bir numara verecektir.

2. TextNow‘u kurun ve sanal numaranızı not edin.

WhatsApp Numara Olmadan Kullanılır mı

3. WhatsApp’ı cihazınıza kurun ve TextNow sanal numarasını girin. Ancak bunun için PC ve Mac için bir Android öykünücüsüne ihtiyacınız var.

4. SMS doğrulamasının başarısız olması için beş dakika bekleyin. Bu, mobil doğrulama olmadan WhatsApp‘ı etkinleştirmenize yardımcı olacaktır.

5. WhatsApp şimdi sanal numaranızı aramaya çalışacak, TextNow uygulamasını açıp aramayı cevaplayacaktır.

6. Arama sırasında otomatik ses tarafından söylenen 6 haneli doğrulama kodunu not edin. Whatsapp’ta doğrulama kodunu girin ve kurulumu tamamlayın.

Sabit Hat Yöntemi

1. Telefon numaranızı girmeniz istendiğinde, ülkenizi seçin ve sabit hat numaranızı girin.

2. SMS doğrulamasının başarısız olması için beş dakika bekleyin. Bu, SMS doğrulaması olmadan WhatsApp‘ı etkinleştirmenize ve doğrulamanıza yardımcı olacaktır.

3. Sabit hat numaranızdan aranmak için Beni Ara seçeneğini kullanın.

4. Arama sırasında otomatik ses tarafından söylenen 6 haneli doğrulama kodunu not edin. Kodu Whatsapp‘a girin ve kurulumu tamamlayın.

WhatsApp numara olmadan kullanılır mı, makalemiz umarım yararlı olmuştur.