Bir Android telefonda FaceTime aramalarına nasıl katılacağınızı öğrenin.

androidde facetime nasil kullanilir 1

Bilinmesi Gerekenler

Android kullanıcıları yalnızca halihazırda devam eden FaceTime görüşmelerine katılabilir. Android kullanıcıları FaceTime araması başlatamaz.

Bir Android’i davet etmek için; “iPhone/iPad’de FaceTime’ı başlatın > Bağlantı Oluştur > FaceTime aramaya bir ad verin > Bağlantıyı mesaj veya e-posta yoluyla gönder.”

Android kullanıcısı bağlantıyı aldığında açabilir ve aramaya katılabilir. Yine de iPhone kullanıcısı onları aramaya izin vermelidir.

iOS 15’in en büyük avantajlarından biri, Apple cihazı olmayan kullanıcıları FaceTime görüşmesine davet etme yeteneğidir. Sistem hem Windows hem de Android cihazlarda çalışır, bu da FaceTime’ın bir noktaya kadar platformdan bağımsız hale geldiği anlamına gelir.

Özellikle iPhone’u olmayan aile üyeleriniz varsa, Android cihazlardan gelen aramalara katılabilmek yardımcı olabilir. Ancak, yerinde bazı sınırlamalar vardır. Bu makale, Android’de bir FaceTime görüşmesine katılmak için izlemeniz gereken adımların yanı sıra ilgili mevcut sınırları tartışacaktır.

 

Android’de FaceTime Nasıl Yapılır?

FaceTime’ı Android’de kullanmak istiyorsanız, önce bir iPad veya iPhone’da iOS 15 yüklü birine ihtiyacınız olacak. Oradan, FaceTime aramasını oluşturmak ve Android kullananları davet etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1-iOS 15 çalıştıran bir iPhone veya iPad’de Facetime’ı başlatın.

2-Bağlantı Oluştur seçeneğine dokunun. androidde facetime nasil kullanilir 2

3-Eylem menüsünün üst kısmındaki Ad Ekle seçeneğine dokunarak FaceTime çağrısına bir ad verin. Bu, özellikle daha sonra planlamayı seçerseniz, takip etmeyi kolaylaştıracaktır.

androidde facetime nasil kullanilir 3

4-Bir paylaşım yöntemi seçin ve bağlantıyı Android kullanıcılarına gönderin.

5-Bağlantıyı gönderdikten sonra, Android kullanıcısı bağlantıyı açabilir, kendileri için bir ad belirleyebilir ve ardından aramaya katılabilir.

androidde facetime nasil kullanilir 4

Aramaya katıldıktan sonra Android kullanıcıları mikrofonlarını sessize alabilir, videolarını kapatabilir, kamera görünümünü değiştirebilir ve gerektiğinde aramadan ayrılabilir.

FaceTime’ı Android Telefonda Kullanabilir misiniz?

iOS 15’in Bağlantı Oluştur sistemi kullanılarak oluşturulan FaceTime aramalarına teknik olarak katılabilirsiniz, ancak aslında bir Android telefonda FaceTime aramalarını kendiniz yapamazsınız. Görüntülü arama uygulamasının iOS sürümünden farklı olarak, Android’deki FaceTime, özel bir uygulama yerine bir web tarayıcısı aracılığıyla çalışır. Bu nedenle, bir bağlantı kullanmaya açıkça davet edildiğiniz çağrılara katılmanın dışında herhangi bir gerçek yeteneği yoktur.

Apple’ın FaceTime’ın Android telefonlarda nasıl çalıştığını güncelleyip güncellemeyeceği veya kullanıcıların arama yapmak için indirebilecekleri bağımsız bir uygulama oluşturma planları olup olmadığı belli değil. Şimdilik, kullanıcıların aramayı ayarlamak ve işleri başlatmak için bir iPhone veya iPad kullanıcısına güvenmeleri gerekecek.