Ana Sayfa Mobil Whatsapp Sohbeti Yedeğine Güvenlik Adımı

Whatsapp Sohbeti Yedeğine Güvenlik Adımı

0

Mesajlaşma programlarının artış gösterdiği dönemde Whatsapp güvenirliği ön plana almayı hedef haline getirdi.

Geçtiğimiz günlerde gizlilik sözleşmesiyle birlikte ülkemizdeki çoğu kullanıcısını kaybeden ve daha sonrasında bu adımından geri adım atmak durumunda kalan Whatsapp yetkilileri sohbet yedeklemesine yeni bir güvenlik adımı getirmiş durumdadrı.

Yedeklerinizi alırken Google Drive ya da Apple İcloud depolamasına dahil edilen yedeklere artık özel bir şifreleme butonu getirmeyi planlamaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Özellik için 2020 yılın başlarında ve Mart ayında çalışmalara başlanan özelliğin sona yaklaştığını söylemek mümkündür. Şimdiye kadar çoktan tamamlanması beklenen özelliğin henüz daha bir gelişme meydana gelmeyince özellikle ilgili yeniden kollar sıvandı.

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği özelliğin yakın zamanda hesaplara dahil edileceği bilgisi verilmiştir. Yani özellikle ilgili kısaca bilgi verecek olursak artık sizin yedeklerinizin şifreleme seçeneğine sahip olacaksınız.

Normal şartlarda akılda kolay tutulabilecek ve unutmayacağınız bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Yoksa şifreleme sonrasında sizi daha farklı sorun bekleyebilir. Her alana belirlediğiniz şifrelerden birini belirlemekte fayda bulunmaktadır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA