WhatsApp PIN’i Nasıl Kurtarılır? WhatsApp üzerinde unutulan pin koduna nasıl ulaşabilirim?

Günlük hayatımızda kullanılan WhatsApp son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulaması olarak zirvedeki yerini aldı. Uygulama sayesinde gerek mesajlaşma gerek görüntülü ve sözlü konuşma gibi özellikleri ile kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu.

WhatsApp hem kullanım hem de güvenlik bakımından sık tercih edilen uygulamaların en başında yer alıyor. Uygulamanın kendi sunmuş olduğu güvenlik sistemleri özelliği sayesinde kullanıcılarına güvenli bir ortam hazırlıyor ancak kimi zaman sorun çıkabiliyor.

Sizlerde WhatsApp üzerinde güvenlik için PİN elde etmek isteyen kullanıcılar arasında yer alıyorsanız öncelik olarak uygulamanızdan ayarlar menüsüne giriş yapın. Bu alandan iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirin.

Bu iki faktörlü doğrulama sebebi ile hesabınızı açtığınızda otomatik olarak eşitleme yapmayacaktır. Aslında bunun amacı dışarıdan hesabınıza giriş yapılmasını önlemek ve hesabı güvene almak içindir.

a

Peki daha öncesinde bir doğrulama yaptınız ve pin kodunu unuttunuz bu sorunun çözümünü arıyorsanız bu makalemizden sonuca ulaşabilirsiniz.

Hesaplara yetkisiz erişim yapılmaması için iki aşamalı doğrulama ile 6 haneli kod sayesinde hesabı güvene almış olacaksınız.

Pin kodunu unuttuğunuz durumlarda sorunu çözmeniz oldukça basit. Bu noktada yapılacak tek işlem pin kodu sıfırlaması olacaktır. Bunun içinde aşağıdaki adımları incelemekte fayda olacak. WhatsApp PIN’i Nasıl Kurtarılır?

WhatsApp PIN’i Nasıl sıfırlanır?

1)İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2)Karşınıza gelen ekranda sizden PİN kodunuzu isteyecektir. Bu alanda Forgot PİN YANİ ( PİN’i unuttum ) yazısına tıklayın.

3)Karşınıza açılan ekranda ise e-posta gönder seçeneğine tıklayın.

4)Bu adımda WhatsApp sizin için kaydettiği mail hesabınıza bir ileti  gönderecektir.

5)Bu sayfa iki aşamalı doğrulama ekranı gibi bir ekran olacaktır.

6)Tamam butonuna tıklayın.

7)Bu aşamada iki aşamalı doğrulamayı iptal etmek için bir bağlantı alacaksınız.

8)Bu bağlantı linki mail heabınıza ulaştıktan sonra gelen linke tıklayın ve sizleri tarayıcı üzerinden WhatsApp’ a yönlendirecektir.

9)Bir sonraki adımda ise iki adımlı doğrulamayı kapatmak istediğinizi onaylamanızı isteyecek bunu onaylayalım.

Tüm adımlar bu kadar basit. sizlerde bu sorun ile karşı karşıya kaldıysanız yukarıdaki adımları uygulayıp sorunu çözebilirsiniz.

NOT: Uygulama kurulum esnasında bir e-posta eklemediyseniz, uygulamayı kullanarak yeni bir PİN ayarlamadan önce 7 gün beklemeniz gerekecektir.

Adımları en basit hali ile sizler için ele aldık. Umarız bu konudaki makalemiz faydalı olmuştur.