Ana Sayfa Destek Whatsapp Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır?

0

Bu ayın başlarında WhatsApp, WhatsApp mesajlarınızı belirli bir süre sonra otomatik olarak silen bir özellik olan Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıtacağını resmi olarak duyurmuştu. Yeni özellik artık nihayet herkes için kullanıma sunuluyor. Yeni özelliğin ayrıntıları zaten WhatsApp tarafından oluşturulan bir SSS sayfasında mevcut. Kullanıcılar artık yedi gün sonra bireysel veya grup sohbetleri için mesajları silmek için bu seçeneği etkinleştirebilir. bu özelliği aktifleştirmek için sizlere hazırladığımız kılavuzu inceleyebilirsiniz. birçoğumuzun beklediği bu özellik sayesinde “aramızda kalsın, bak ama hemen sil!” şeklindeki söylemlerimiz tarih olacak. Ayrıca WhatsApp’ta kaybolan mesajları nasıl etkinleştireceğinizi göreceksiniz.

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlar nasıl Kullanılır?

Devam etmeden önce, akıllı telefonunuzda WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Android kullanıcıları için bu, 2.21.206.15 sürümü ve iPhone kullanıcıları için 2.21.121.4 sürümü olacaktır. elbette bu sürümlerden sonra gelen versiyonlarda da bu özelliği kullanmaya devam edebileceğimizi düşünüyoruz.

Bu adımı sağladıktan sonra devam edin ve WhatsApp’ta kaybolan mesajları etkinleştirmek için bu adımları izleyin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1- Bir WhatsApp sohbeti açın > İletişim Bilgileri’ne dokunun> Kaybolan Mesajlar özelliğini bulmak için aşağı kaydırın.
2- Bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır. Devam’a dokunun, ardından bu özelliği etkinleştirmek için Açık’a dokunun.
3- Bu özelliği her sohbet için ayrı ayrı etkinleştirmeniz gerekecek. Bunu yaptığınızda, mesajlarınız yedi gün sonra otomatik olarak silinecektir.

Bir sohbette mesajların kaybolmasından önceki süreye karar veremezsiniz. Bu şu anda sahip olduğunuz tek seçeneğin en azından şimdilik yedi gün olduğu anlamına gelir. Telegram gibi rekabet eden uygulamalar, kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri birden fazla seçenek sunar. Ancak WhatsApp yalnızca tek bir zaman ayarıyla başlamaya karar verdi.

Bunun dışında kaybolan mesajların silinmeden, yani bu mesajları kopyalayıp farklı bir yerde saklayarak saklanması da mümkündür.  dolayısıyla şimdilik bu özelliğe çok da bel bağlamamak daha doğru olur çünkü karşımızdaki kişi kayda değer bir şey gördüğünde ekran görüntüsü alabilir. yada tehdit içeren bir mesajı birisi bize bu formda göndererek dolandırıcılık ve benzeri bir şey yaparsa ekran görüntüleri ile bunu ispat ederek kendimizi de koruyabiliriz. Aynısı medya dosyaları için de geçerlidir. kişi her zaman ekran görüntüsü alabilir ve silinmeden önce bir fotoğrafı kaydedebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WhatsApp’ta kaybolan mesajları bu şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA