WhatsApp Durumuna Gizli bakmak konusunda son zamanlarda oldukça genişleyen bir soru döngüsü meydana geldi.  Günümüzün sık kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp kullanıcılarının vazgeçilmesi oldu. Uygulama mesajlaşma, arama, görüntülü sohbet, durum paylaşımı ve benzeri özellikleri sayesinde oldukça ilgi gördü.

Dev mesajlaşma platformu olan WhatsApp özel hayatın gizliliğini önemsediği için kullanıcılarına oldukça güvenli bir ortam oluşturuyor. Aslında uygulamanın bu kadar ilgi ve beğeni almasının en önemli etkenlerinden bir tanesi de gizliliğe önem vermesi.

WhatsApp üzerinde bizim için önemli olan resim video gibi anılarımızı durum olarak ekleyebilir ve telefonumuzda kayıtlı olan WhatsApp kullanıcılarımızla paylaşabiliriz.

Son zamanlarda bir çok kullanıcı kişilerin durumuna bakmak istiyor fakat durumlarını gördüğünü görmesini istemiyor. Bu her ne kadar imkansız görünse de oldukça mümkün.

Bu yazımızda siz uygulama kullanıcıları için merak edilen WhatsApp Durumuna Gizli bakmak konusunu ele aldık.

Şimdi hep birlikte bu durumun mümkün olup olmadığına aşağıda yer alan adımları takip ederek netleştirelim.

WhatsApp Durumuna Gizli bakmak

WhatsApp Durumuna Gizli bakma adımları

1)Kontrol etmeniz gereken ilk adım WhatsApp uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

2)Uygulamanız güncelse WhatsApp uygulamasına giriş yapın.

3)Bir sonraki adımda ise uygulama üzerinden Durum menüsüne gelin ve bu alanda görmek istediğiniz durumun üzerine uzun basılı tutun. Bu işlem ile beraber Karşıdaki kişinin urumu ön izleme olarak ekranınıza açılacaktır.

4)Bu işlemi uyguladığınız da karşıdaki kişinin durumunu göreceksiniz fakat karşıdaki kişi sizin onun durumunu gördüğünüzü görmeyecektir.

Aslında sadece bu yöntem değil bunun dışında bir yöntemle daha bu amaca ulaşabilirsiniz. İkinci yöntem için aşağıda yer alan adımları  inceleyelim;

Okundu bilgisini kapatarak WhatsApp Durumuna Gizli bakmak

1)İlk adım WhatsApp uygulamanızı güncelleyin.

2)Uygulamanız güncelse WhatsApp uygulamasına giriş yapın.

3)Uygulamada sağ üst kısımda yer alan üç çizgi simgesine dokunun.

4)Açılan ekranda yer alan ayarlar menüsüne dokunun.

5)Bir sonraki pencereden ise Gizlilik yazan menüye dokunun.

6)Açılan ekrandan okundu bilgisini kapatın. Okundu bilgisi kapatıldıktan sonra kişilerin durumuna baktığınız zaman karşıdaki kişi sizin durumunu gördüğünüzü görmeyecektir.

NOT: Bu işlem ardından gördüğünüz durumları karşımızdaki kişi bilmeyecek fakat okundu bilgisi özelliğini açtığımız zaman durumu gördüğümüzü karşı taraf görecektir.

WhatsApp Gizli bakma

Tüm işlemler oldukça basit. Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Whatsapp grubundan nasıl gizlice çıkılır? konusuna sayfamızdan erişebilirsiniz.