Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

Bu yazımızda sizlere kilitlenen Facebook hesabını geri alma yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Facebook hesabınız kilitlendiyse ve giriş yapamıyorsanız, bilgisayardan bir tarayıcıyı veya Facebook mobil uygulamasını kullanarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarda bir tarayıcıdan, bir yakınınızın veya arkadaşınızın Facebook hesabına giriş yapın. Sorun yaşadığınız Facebook hesabını bulun. Ardından, Facebook hesabınızı kurtarmak için ilgili menüyü takip edin.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

iPhone veya Android‘de mobil uygulama ile Facebook hesabınızı kurtarmak için, uygulama giriş sayfasındaki şifremi unuttum bağlantısını takip edebilirsiniz.

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir. Hesabınızı başkaları ele geçirmeye çalıştıysa veya parolanızı unuttuysanız, hesabınıza tekrar giriş yapabilmek için Facebook‘un hesap kurtarma işlevini kullanabilirsiniz. Bu işlem için, bir arkadaşınızın veya bir yakınınızın Facebook hesabını kullanmanız gerekecek.

Bilgisayar ile Facebook Hesabı Kurtarma

 • Bilgisayarda bir tarayıcıdan Facebook‘u açın. Bir arkadaşınızın ya da yakınınızın Facebook hesabına giriş yapın. Ardından, sorun yaşadığınız Facebook hesabınızın profil sayfasına gidin. Facebook hesabınızı arayarak da bulabilirsiniz. Ancak hesabınızı, arkadaşınızın ya da yakınınızın Facebook hesabının Arkadaşlar (Friends) listesinde bulmak daha kolay bir seçenektir.
 • Facebook hesabınızı bulduktan sonra, hesap adınızın altındaki sekmelerle aynı hizada ve sayfanın en sağında yer alan ⋮ (üç nokta) menüsüne tıklayın.
 • Ardından, açılan menü listesinde Destek al veya şikayet et menüsüne tıklayın.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Ekrana gelen bir sonraki sayfada Başka Bir Şey menüsüne tıklayın.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Daha sonra, ekrana gelen bir sonraki sayfada Bu hesabı geri al menüsüne tıklayın.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Giriş yapmış olduğunuz arkadaşınızın ya da yakınınızın Facebook hesabından çıkış yapacaksınız. Ve ardından, Hesabını Bulun sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Giriş yapma sorunu yaşadığınız Facebook hesabınız ile ilişkili e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Ve ardından Ara butonuna tıklayın.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Facebook hesabınızın şifresini sıfırlamak için kodu ne şekilde almak istediğinizi seçin (Google hesabınızı veya e-posta adresinizi kullanmak, vb).
 • Şifre sıfırlama kodunu seçtiğiniz yönteme ile almak için ekrandaki talimatları izleyin. Ve ardından, hesabınıza tekrar yeniden erişim kazanmak için, Facebook tarafından size gönderilen kodu girin.

Android ya da iPhone’da Facebook Hesabını Kurtarma

İster iPhone ister Android telefon kullanıyor olun, Facebook hesabı kurtarma işlem adımları her iki cihazda da aynıdır.

 • İlk olarak Android ya da iPhone telefonunuzda Facebook uygulamasını açın. Facebook uygulamasında, halihazırda farklı bir Facebook hesabında oturum açıksa, ≡ (üç çizgi) menüsüne dokunun. Ve ardından, açılan menü listesinde en alta yer alan Oturumu Kapat (Log Out) menüsüne dokunun.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Giriş yapılmış tüm Facebook hesaplarından çıkış yaptıktan sonra, Facebook uygulamasının oturum açma sayfasında Şifrenizi mi Unuttunuz? (Forgot Password?) menüsüne dokunun.
 • Ardından, Hesabınızı Bulun (Find Your Accoun) sayfasında, Facebook hesabınızla ilişkili (Facebook hesabınızda kayıtlı) telefon numaranızı girin ve hesabınızı aratın.
 • Arama sonuçlarında Facebook hesabınızı gördüğünüzde, hesap isminize dokunun.
 • Daha sonra, Oturum Aç (Log In) sayfasında, Başka Bir Yol Dene (Try Another Way) seçeneğine dokunun.
 • Oturum Açmak için Bir Yöntem Seçin (Choose a Way to Log In) sayfasında, parola sıfırlamanız gerekiyorsa, Kodu E-posta ile gönder (Send code via Email) seçeneğine dokunun. Ve ardından Devam (Continue) butonuna dokunun.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

 • Facebook tarafından gönderilen kodu girmek ve Facebook hesabınıza yeniden erişim sağlamak için talimatları izleyin.

Kilitlenen Facebook Hesabını Geri Alma

Bu yazımızda sizlere kilitlenen Facebook hesabını geri alma yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Yazımızın içerik konusu bağlamında Facebook Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama makalemize göz atabilirsiniz.