whatsapp grubundan sessizce çıkmak

Merhabalar bu yazımızda sizinle birlikte “Whatsapp grubundan nasıl gizlice çıkılır?” konusunu araştıracağız.

Hemen hemen her katıldığımız yeni topluluğun bir whatsapp grubu var. Bu grupları ev grubu iş grubu okul grupları sosyal gruplar gibi çoğaltmak kesinlikle mümkün. Ancak bazen her grupta gerçekleşen konuşmalar ilgimizi çekmez. Yada ardı ardına gelen bildirimler bizi yormaya başlar.

Bu veya buna benzer durumlarda elbette sohbeti sessize almak da bir seçenektir. Ancak sürekli medya dosyaları gelen, sürekli bildirim panelimizi işgal eden gruplara maruz kalmak istemeyiz. Durumun çetrefilli kısmı ise bu gruplardan çıkarken diğer insanların bizim onlarla konuşmak istemediğimizi düşünmeleri olur. Bu nedenle evet kendi rahatımız için gruplardan çıkmamız gerekse de bu algının önüne geçmek önemli. Bu algının önüne geçmenin yolu ise gruptan çıkmalı fakat çıktığımızı göstermemeliyiz. Whatsapp son güncelleştirmeleri ile gerçekten kullanıcılarını her anlamda memnun ediyor. Gelinen son noktada bizim için az evvel belirttiğim üzere ciddi anlamda önem ihtiva eden “gruplardan sessizce ayrılma” özelliğine de kavuştuk. Sadece ek bir detay var ki sessizce gruptan ayrıldığınızda kullanıcılar görmese de grup yöneticiniz bunu görecektir. Veya grup üyeleri grubun üyeleri listesine baktıklarında sizi göremeyecekler. Bu fonksiyonu kullanırken karşılaşabileceğiniz ihtimalleri göz önüne almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Whatsapp grubundan sessizce çıkmak

Whatsapp grubundan nasıl gizlice çıkılır?

Evet bu kısımda da bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedeceğiz. Fakat bu işlem neredeyse normal bir şekilde gruptan ayrılmaktan farksız. Herhangi bir grupta eğer whatsapp uygulamasını güncelledi iseniz sadece gruptan çık demeniz yeterli olacak. Bu metodla gruptan çıkabileceksiniz ve diğer katılımcılara bildirim gitmeyecek. Bu aşamada grupta eğer önemli bulduğunuz konuşmalarınız var ise gruptan ayrılırken “sohbeti arşivle” butonuna dokunun. Ek olarak bu özelliğin nasıl kullanıldığına dair Teknodestek Youtube kanalımıza yüklediğimiz videoya da göz atabilirsiniz. Videoya ulaşmak için whatsapp gruptan gizlice çıkma yazısına tıklamanız yeterli olacak.

Umarız çıkmak istediğiniz ama başkalarına ayıp olur diye kaldığınız gruplardan kurtulmanıza yardımcı olmuşuzdur. Bu ve buna benzer sorunlarla ilgili diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Hatta sizin için bir önerimiz bile var!

Gruptan çıkma sorunu

Nadir sorunlardan biri gruptan çıkamama sorunu. Bu daha çok sürekli aynı şeyleri yapan veya kural dışı işlemler yapan kullanıcılarda yaşanan bir durumdur. Burada neyin buna sebep olduğunu bulmamız bizi çözüme ulaştıracak en iyi yöntemdir. Bunun için hesap ayalarındaki profil alanında bir şeyi değiştirip değiştiremediğinize bakmanızı öneriyoruz. Ceza ya da geçici sorunlarda burada işlem yapmanız engellenir.

Sonraki öneri konu: WordPress’e Google Analytics nasıl eklenir?