WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi. WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi nedir ve nasıl kullanılır ? Tüm dünya üzerinde hızla yayılan sosyal medya  platformları kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Ancak Sosyal medya alanında geliştirilen yeni özellikler sayesinde kullanıcılar ve işletmeler  kendi iş alanlarına yönelik satışlar yapabiliyor ve ek gelir sağladı.

Fakat WhatsApp hem mesajlaşma hem paylaşım kolaylığı dışında güvenli bir uygulamadır. Bu sebebi ile de kullanıcılarının oldukça beğenisini alıyor ve daha geniş kitlelere ulaşmasına olanak sağlıyor.

Dünya üzerinde neredeyse en fazla kullanılan sosyal medya platformu olan WhatsApp kullanıcı kitlesine yeni özellikleri ile kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

WhatsApp Business için yeni güncel bir özellik getirdi. Dünya üzerinde kullanılan sosyal medya platformları ile kullanıcılar özelliklede işletme sahipleri sosyal medya hesapları üzerinden satış yaparak günümüz şartlarında ilerliyor.

WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi nedir?

Bu özellik büyük oranda işletmeler için önemli ve kullanışlıdır.

11858 teknik destek

İşletmeler, WhatsApp Business’a  yeni eklenen ve sohbet penceresinin hemen üst kısmında yer alır.

Bu alışveriş düğmesi sayesinde müşteri kitlesine ürün bilgilerinin detaylarını iletebilecektir.

Kullanıcılar WhatsApp’ın bu özelliğini kullanarak işletmelerinin kataloglarına kolaylıkla ulaşma imkanına sahip olacaktır.

Bu özellik sayesinde işletmeler ürün kataloglarına ancak ürün resimlerini, ürün isimlerini, ürün fiyat ve ürün ile ilgili açıklamalarını ekleme imkanına sahip olur.

WhatsApp’ın bu özelligi ile birlikte işletmeler internet sitesi hizmeti sağlamış olacaktır.

WhatsApp Businees alışveriş düğmesi sohbet penceremizin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Ancak Bu alandaki kutucuğa dokunarak kolaylıkla işletmelerin kataloglarına ulaşır ve detaylı ürün bilgilerine erişim sağlar.

Youtube üzerinde geçtiğimiz günlerde WhatsApp Businees’ta alışveriş düğmesi kullanma videosunu yayınlamıştı.

Ancak Videonun açıklama kısmın da Alış veriş düğmesinin müşterilerin ürün ve hizmetlerimize ulaşmasını sağladı. Ve nasıl kolaylaştırdığını anlatıyor.

Not olarak ise bu hizmetin henüz sizlere sunulmuyor. Olabileceğini lütfen unutmayalım şeklinde bir iafade yer alıyor.

Uygulama özelliği işletme hesapları için kullanılabilecek güvenilir ve kullanışlı bir alternatif olarak değerlendirilir.