Ana Sayfa Uygulama WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi nedir ve nasıl kullanılır ?

WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi nedir ve nasıl kullanılır ?

0

Tüm dünya üzerinde hızla yayılan sosyal medya  platformları kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Sosyal medya alanında geliştirilen yeni özellikler sayesinde kullanıcılar ve işletmeler  kendi iş alanlarına yönelik satışlar yapabiliyor ve ek gelir sağlıyor.

WhatsApp hem mesajlaşma hem paylaşım kolaylığı dışında güvenli bir uygulama olması sebebi ilede kullanıcılarının oldukça beğenisini alıyor ve daha geniş kitlelere ulaşmasına olanak sağlıyor.

Dünya üzerinde neredeyse en fazla kullanılan sosyal medya platformu olan WhatsApp kullanıcı kitlesine yeni özellikleri ile kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

WhatsApp Business için yeni güncel bir özellik getirdi. Dünya üzerinde kullanılan sosyal medya platformları ile kullanıcılar özelliklede işletme sahipleri sosyal medya hesapları üzerinden satış yaparak günümüz şartlarında ilerliyor.

Bu özellik büyük oranda işletmeler için önemli ve kullanışlı görünüyor. İşletmeler, WhatsApp Business’a  yeni eklenen ve sohbet penceresinin hemen üst kısmında yer alan alışveriş düğmesi sayesinde müşteri kitlesine ürün bilgilerinin detaylarını iletebilecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanıcılar WhatsApp’ın bu özelliğini kullanarak işletmelerinin kataloglarına kolaylıkla ulaşma imkanına sahip olacaktır.

Bu özellik sayesinde işletmeler ürün kataloglarına ürün resimlerini, ürün isimlerini, ürün fiyat ve ürün ile ilgili açıklamalarını ekleme imkanına sahip oluyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WhatsApp’ın bu özelligi ile birlikte işletmeler internet sitesi hizmeti sağlamış olacaktır.

WhatsApp Businees alışveriş düğmesi sohbet penceremizin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Bu alandaki kutucuğa dokunarak kolaylıkla işletmelerin kataloglarına ulaşabilir ve detaylı ürün bilgilerine erişim sağlayabiliriz.

Youtube üzerinde geçtiğimiz günlerde WhatsApp Businees’ta alışveriş düğmesi nasıl kullanılır videosunu yayınlamıştı.

Videonun açıklama kısmın da Aış veriş düğmesinin müşterilerin ürün ve hizmetlerimize ulaşmasını nasıl kolaylaştırdığını anlatıyor.

Not olarak ise bu hizmetin henüz sizlere sunulmuyor olabileceğini lütfen unutmayalım şeklinde bir iafade yer alıyor.

Uygulama özelliği işletme hesapları için kullanılabilecek güvenilir ve kullanışlı bir alternatif olarak değerlendiriliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA