Facebook ile Kimliğini Doğrulama işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda facebook sizden hesabınızı doğrulamanızı istedi. Ve doğrulama yapmanıza rağmen aynı şekilde hesabınızı doğrulamanız gerektiğine dair bir uyarı alıyor ve giriş yapamıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak kimlikli doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

Öncelikle Bu-Bağlantıya tıklayarak ilgili facebook sayfasını açalım.

Açılan sayfada

Facebook ile Kimliğini Doğrulama

Dosyaları Seç bölümünden kimliğinizin resmini eklemeniz gerekmektedir.

Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası bölümüne e-posta adresinizi yazmanızı önerilir.

Bilgileriniz yazdıktan sonra Facebook tarafından yanıt gelmesini beklemeniz gerekmektedir. Ortalama 72-96 saat (fazlada sürebilir) sonra yanıt gelebilir. Gelen yanıta göre işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Facebook’taki adınızın onaylanması gerekiyorsa veya hesabınıza erişiminizi kaybettiyseniz üzerinde adınızın yer aldığı bir belgenin kopyasını bize göndermeniz istenebilir. Bu durumda bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlikler, sivil toplum kuruluşları tarafından verilen kimlikler, adınızı gösteren resmi sertifikalar veya lisanslar ya da diğer fiziksel belgelerden (dergi aboneliği veya adınıza gelmiş bir posta gibi) herhangi birini gönderebilirsiniz.
Reklamverenlere sosyal meselelerle, seçimlerle veya siyasetle ilgili reklamlar yayınlama yetkisi verilmesi gibi bazı durumlarda özel kimlik gereklilikleri söz konusu olabilir.
Lütfen sadece gerekli belgeleri gönderin. Gereken belgelerden fazlasını göndermek, değerlendirme sürecinde gecikmeye yol açabilir.
Ayrıca Facebook’a gönderdikten sonra kimliğinize ne olduğu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Kimlik bilgilerini dijital ortamda gizlemeye çalışmayın
Sahte kimliklerin ve diğer kötüye kullanımların önlenmesini kolaylaştırmak için üzerindeki bilgiler dijital ortamda değiştirilerek gizlenmiş fotoğraflar kabul edilmez.
Belgenin fotoğrafını çekmeden önce kimliğinizdeki gerekli olmayan bilgileri fiziksel olarak da kapatabilirsiniz.
Resmi Kimlikler
Adınızı onaylamak veya hesabınıza yeniden erişmek için 1 adet resmi kimlik gönderebilirsiniz.
Bize gönderdiğiniz belgelerin aşağıdaki bilgi çiftlerinden birini içermesi gerekir:
  • Adınız ve doğum tarihiniz
  • Adınız ve fotoğrafınız
Kabul ettiğimiz resmi kimlik örneklerinden bazıları şunlardır:
  • Sürücü ehliyeti
  • Ulusal kimlik kartı
  • Pasaport
  • Doğum belgesi