Ana Sayfa Haberler VİDEO GÖZETİM SİSTEMİNDE ARANACAK ÖZELLİKLER

VİDEO GÖZETİM SİSTEMİNDE ARANACAK ÖZELLİKLER

0
11858 teknik destek

VİDEO GÖZETİM SİSTEMİNDE ARANACAK ÖZELLİKLER

Kamera türü, görüntü kalitesi, kamera işlevleri ve hareket algılama dahil olmak üzere iyi bir video gözetim sistemini oluşturan çeşitli yönler vardır. Tam olarak aradığınız özellikler işinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır, ancak burada en yaygın ve önemli video gözetim özelliklerinden bazıları verilmiştir.

 • Depolama: Video gözetim sisteminizin ne tür bir depolama alanına sahip olmasını istediğiniz konusunda bir fikriniz olmalıdır. Ana seçenekler DVR, NVR ve bulut depolamadır. (Aşağıdaki “Gözetim Sistemleri Türleri” altında bu depolama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.)
 • Gece görüşü: Gece görüşü, karanlıkta bile net görüntü ve videolara sahip olmanızı sağlar.
 • PTZ: “kaydırma, eğme, yakınlaştırma” anlamına gelen PTZ, sabit kameraların sunduğundan daha fazla esneklik ve video kapsamı sağlar. PTZ kameralar, önemli hiçbir şeyi kaçırmamanızı sağlayarak eylemi tanımlayıp takip edebilir.
 • Hareket algılama: Sisteminizi, belirli bir alanda herhangi bir hareket algıladığında size bir uyarı gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Hatta bazı kameralarda, perdenin hareket etmesi veya onaylanmış bir kişinin kapıya girmesi gibi tehdit oluşturmayan hareketleri tespit edebilen ve uyarı göndermemesi gerektiğini bilen akıllı hareket algılama özelliği vardır.
 • Acil durum alarmları: Bazı sistemler, yetkilileri uyarmak ve etkinliği kaydetmek için yangın, sel, izinsiz giriş ve diğer alarmlarla entegre olabilir.
 • Hava koşullarına dayanıklılık: Dış mekan kameralarına ihtiyacınız varsa, hava koşullarına dayanıklı olduklarından emin olun; bu, sağlam olacak ve yağmur, kar, buz, soğuk ve diğer aşırı hava koşullarına dayanacak şekilde donatıldıkları anlamına gelir.
 • Vandalizme karşı koruma : Hava koşullarına dayanıklı bir kameraya benzer şekilde, saldırılara karşı dayanıklı bir kamera, ağır darbelere ve kameraya zarar vermeye veya kamerayı devre dışı bırakmaya yönelik diğer girişimlere dayanacak şekilde donatılmıştır.
 • Kurcalama algılama: Bu özellik sayesinde, kameranıza saldırı veya saldırıya uğraması, kameranın elektriğinin kesilmesi veya kamera görüntüsünün engellenmesi durumunda sistem size bir bildirim gönderir.
 • Sıkıştırma: Sıkıştırma, yerden tasarruf etmek için video kaydedicinize iletilen görüntülerdeki gereksiz verileri ortadan kaldıran bir depolama özelliğidir.
 • Mobil uyarılar ve bildirimler: Mobil uyarılar, her zaman, her yerden gözetiminizin üstünde olmanızı sağlar. Gözetim sisteminizi güncellemeleri ve uyarıları doğrudan cep telefonunuza gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Önemli bilgi: Tercih ettiğiniz güvenlik sistemlerini daraltmadan önce, kurcalama ve hareket algılama, otomatik olarak depolama alanından tasarruf etmek için sıkıştırma ve sert hava koşullarına ve vandalizme dayanabilecek sağlam kameralar gibi özellikler isteyip istemediğinize karar verin.

VİDEO GÖZETİM SİSTEMLERİ TÜRLERİ

Video gözetim sisteminiz için seçebileceğiniz iki ana kamera türü vardır: analog ve IP.

IP

İnternet Protokolü kameraları günümüzde en yaygın kullanılan türdür. Yüksek görüntü çözünürlüğüne sahiptirler, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda özellik sunarlar ve az sayıda kablo ve kablo gerektirirler. IP kameralar, analog kameralardan daha pahalı olma eğilimindedir ve Wi-Fi ağınız uygun şekilde güvenli değilse, bilgisayar korsanlığına karşı hassas olabilirler. Bir IP kamera kullanıyorsanız, onu desteklemek için güçlü, güvenilir ve güvenli bir Wi-Fi ağına ihtiyacınız vardır. Birçok IP kamera, Wi-Fi’nin korumasını desteklemek için kendi şifreleme ve siber güvenlik özelliklerine sahiptir.

Analog

Analog kameralar daha düşük görüntü çözünürlüğüne sahiptir, kablo bağlantıları gerektirir ve DVR deposundan ne kadar uzakta olabilecekleri veya DVR’nin kaç kamera bağlantı noktasını desteklediği konusunda sınırlı olabilir, bu nedenle genellikle IP kameralardan daha az esnektirler. Ayrıca sınırlı bir görüş alanına ve grenli görüntü kalitesine sahip olabilirler. Analog kameralar, IP kameralardan daha ucuz olma eğilimindedir, ancak bu sınırlamalar nedeniyle popülerliğini kaybetmektedirler. Bir analog sisteminiz varsa ve yavaş yavaş dijital bir sisteme geçmek istiyorsanız, her iki kamera türünü de destekleyen bir hibrit kayıt cihazı seçebilirsiniz.

Ayrıca üç tür depolama sistemi vardır: DVR, NVR ve bulut.

DVR

DVR, “dijital video kaydedici” anlamına gelir, yani sistem verileri kaydedici içinde işler. DVR’ler kablolu sistemlerdir ve çoğunlukla analog kameralarla kullanılır.

NVR

“Ağ video kaydedici” anlamına gelen NVR ile sistem, kamera içindeki verileri kodlayarak ve işleyerek, ardından verileri depolandığı ve gözden geçirildiği NVR’ye aktararak çalışır. NVR’ler kablolu veya kablosuz olabilir ve çoğunlukla IP kameralarla kullanılır.

Bulut

Bulut depolamalı bir sistem, adından da anlaşılacağı gibi, tüm video verilerini fiziksel bir kayıt cihazında değil, bulutta depolar. Bulut depolama, kolay ölçeklendirme ve daha yönetilebilir güvenlik avantajlarına sahiptir, çünkü verilerinizi internet erişiminizin olduğu her yerden inceleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Anahtar teslimi: Modern video gözetim sistemleri, IP veya analog kameralar sunar; genel olarak, IP kameralar daha çok yönlüdür ve analoglar daha ucuzdur. Ayrıca sistemin görüntüleri nasıl depoladığını seçmeniz gerekecek: DVR’de, bir NVR’ye akış yaparak veya bulutta.

VİDEO İZLEME SİSTEMİ NASIL SEÇİLİR

Gözetim sistemi şirketleri ile iletişime geçmeden önce , sisteminizin sizin için ne yapmasını istediğinizi bilmelisiniz. Kendinize şu soruları sorarak başlayabilirsiniz:

 • Kaç kameraya ihtiyacım olacak?
 • Video çekimlerimin nasıl saklanmasını isterim?
 • Video görüntülerini ne kadar süreyle saklamak istiyorum?
 • Gözetim sistemimi nasıl yönetmek isterim?
 • Kameralarımın hava koşullarına dayanıklı, saldırılara dayanıklı olması ve kaydırma, eğme veya yakınlaştırma yapabilmesi gerekir mi?
 • Video gözetim sistemimi diğer sistemlerle entegre etmek istiyor muyum?
 • Sistemimi ölçeklendirmem gerekecek mi?

Bir sistemde ihtiyaç duyduğunuz belirli özellikler hakkında genel bir anlayışa sahip olduğunuzda, istediğiniz kamera türlerini ve bunları nasıl yerleştireceğinizi belirlemek isteyeceksiniz. Açık görüşlü kameralar davetsiz misafirleri caydırabilirken, gizli kameralar gerçek zamanlı olarak kanıt oluşturmanıza veya bir olayı yakalamanıza yardımcı olabilir.

Ardından, hangi depolama türünü tercih edeceğinize karar verin. Çekiminizin nasıl saklandığına, ona nasıl eriştiğinize ve ne kadar süreyle depoda kalacağına ilişkin çeşitli seçenekler vardır. Bulut, popüler bir depolama biçimidir ve birçok hizmet, bir NVR ile birlikte bulut depolama sağlar.

Son düşünce, sistemi yönetmek için tercih ettiğiniz moddur. En yaygın yöntem, çoğu hizmetin bir sistem satın alarak sağladığı mobil uygulamadır. Uygulama, kameralarınızı kontrol etmenize, çekimleri incelemenize ve paylaşmanıza ve depolama alanınızı yönetmenize olanak tanır.

Önemli bilgi: Bir video gözetim sistemi seçerken, donanımı düşünerek başlayın. Kameraları ölçün ve satın alacağınız belirli modelleri belirleyin. Video kaydediciyi unutmayın!

VİDEO GÖZETİM SİSTEMİ SSS’LERİ

Bir video gözetim sistemi için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var?

Temel bir video gözetim sistemi, kablolu veya kablosuz en az bir kamera ve video verilerinizi depolamanın bir yolunu gerektirir. Daha gelişmiş özellikler istiyorsanız veya yönetilecek birkaç kameranız varsa, bir uzaktan yönetim sistemi ekleyebilirsiniz.

Kapsamlı IP ve analog kategorilerinde birçok kamera türü vardır. Bunlar ana seçeneklerdir:

 • Kutu: Bu, en yaygın kamera türlerinden biridir. Kutu kameralar, minimum özelliklere sahip, pratik ve uygun maliyetlidir.
 • Dome: Bu kameralar da minimal özelliklere sahiptir, ancak kompakt, göze çarpmayan bir şekle sahiptirler ve mutfaklar veya depolar gibi kirli ortamlar için çok uygundurlar.
 • PTZ: Bu kameraların pan-tilt-zoom özelliği vardır, yani geniş bir alanı hareket ettirebilir ve inceleyebilirler.
 • Bullet: Bu kameralar, düşük ışıklı ortamlarda iyi çalışır; az bakım gerektirirler ve az yer kaplarlar, bu da onları küçük alanlar için ideal kılar. 

NVR ve DVR arasındaki fark nedir?

Hem NVR’ler hem de DVR’ler, güvenlik kameralarınız tarafından çekilen videoyu kaydeder. Aradaki fark, bu sistemlerin videoyu nasıl işlediği ve hangi kameralarla eşleştiğidir.

DVR’ler öncelikle analog kameralarla kullanılır; bunlar her zaman kablolu bir sistemdir ve video verilerini kaydedici içinde işler.

NVR’ler IP kameralarla birlikte kullanılır; kameralar video verilerini işler ve kodlar, ardından depolama ve uzaktan görüntüleme için kullanılan NVR’ye aktarır. NVR’ler kablolu veya kablosuz sistemler olabilir.

En iyi depolama türü hangisidir?

DVR’lerin maliyeti NVR sistemlerinden daha düşüktür, ancak NVR’ler için görüntü kalitesi ve depolama kapasitesi daha gelişmiş hale geldikçe analog sistemler hızla kullanımdan kalkmaktadır.

NVR sistemleri ölçekleme, güncellemeler ve yeni teknoloji uygulama konusunda daha fazla esneklik sağlar. Ayrıca daha fazla özellik ve özelleştirme seçeneği sunarlar.

Video gözetim sistemlerinden ne tür işletmeler yararlanabilir?

Bu güvenlik sistemleri genellikle perakende mağazaları, bankalar ve tesislerinde çok fazla envanter veya nakit bulunan diğer işletmelerle ilişkilendirilir. Bununla birlikte, varlıklarını korumak ve hırsızlık veya dolandırıcılığı önlemek isteyen herhangi bir işletme, bir video gözetim sisteminden yararlanabilir. Çoğu zaman, yalnızca kameraların varlığı hırsızları (hoşnutsuz çalışanlar gibi dahili olanlar dahil) ve vandalları caydırmak için yeterli olabilir.

Hangisi daha iyi: kablolu veya kablosuz güvenlik kameraları?

Her iki sistem de diğerinden daha iyi performans göstermez, ancak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bir sistem diğerine göre belirli avantajlar sağlayabilir. Kablolu video gözetim sistemleri daha güvenilir olma eğilimindedir, ancak modern teknoloji ile kullanımı hantal ve zor olabilir. Kablosuz sistemlerin kurulumu daha kolaydır ve kullanıcı dostu yazılımlarla birlikte gelir.

Kablosuz güvenlik kameraları nasıl güç alır?

Kablosuz güvenlik kameralarının güç almasının iki yolu vardır: piller veya kablosuz verici. Kablosuz bir verici ile kamera, menzil içinde olduğu sürece çalıştırılacaktır. Pille çalışan kameraların çoğu, uzun ömürlü ve dayanıklı bir lityum iyon pil kullanır.

11858 teknik destek

Kablosuz güvenlik kamerasında piller ne kadar dayanır?

Ortalama olarak, bir lityum iyon pilin ömrü, beş ila 10 yıl olan geleneksel bir kurşun-asit pilin ömründen 10 kat daha fazladır.

Bir gözetim sistemi, bir işletmenin emniyetini ve güvenliğini artırmaya nasıl yardımcı olur?

Bir video gözetim sistemi, yalnızca görünür bir yere yerleştirerek davetsiz misafirleri caydırabilir. İşletmenize izinsiz girerse veya başka tür bir olayla karşılaşırsa, bir gözetim sistemi değerli bilgiler sağlayabilir.

Bir gözetim sistemi, aşağıdaki olaylarda işletmenizin korunmasına yardımcı olabilir:

 • Hırsızlık veya hırsızlık
 • Ateş
 • Sel basmak
 • Yaralanma veya kaza
 • izinsiz giriş
 • vandalizm

Video gözetimi kanıtları yakalar ve istediğiniz zaman işinizde neler olup bittiğini görebileceğiniz konusunda içinizin rahat olmasını sağlar. Bazı sistemler, bir olay tespit ederse, acil durum müdahale ekiplerine otomatik olarak uyarı verir.

Güvenlik kameralarını koymak için en iyi yer neresidir?

Bu, işinize ve gözetime ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz alanlara bağlı olacaktır. Çoğu uzman, binanızın ana girişinin ve sokak dışı pencerelerin üzerine, bir arka kapı veya garajın üzerine ve varsa bodrum katına veya depo odasına bir kamera yerleştirmenizi önerir. Parlama görüntüleri bozacağından, kameraları camın arkasına yerleştirmekten kaçının.

Güvenlik kamerası kurucunuza ne sormalısınız?

Çeşitli kurulumcuları karşılaştırırken, internet erişim gereksinimleri, kayıt süresi ve yeteneği ve kamera parçaları ve işçiliğine ilişkin garanti süresi hakkında bilgi alın. Ayrıca, kiralamadan önce yükleyiciden referans veya örnek çalışma isteyin.

Güvenlik kameraları ile güvenlik kameraları arasındaki fark nedir?

Güvenlik kamerası ile gözetleme kamerası arasındaki temel fark, amaçlarıdır. Bir gözetleme kamerası sadece olup bitenleri izlemek ve yakalamak için bulunurken, bir güvenlik kamerası aktif olarak işinizi korumaya yardımcı olmak için oradadır, bu nedenle izinsiz giriş uyarıları ve hareket algılama gibi özellikleri içerebilir.

Güvenlik kameralarını karıştırıp eşleştirebilir misiniz?

Evet, kullandığınız kayıt cihazı türüyle uyumlu oldukları sürece sisteminizde farklı türde kameralar kullanabilirsiniz.

Güvenlik kameraları için Wi-Fi’ye mi ihtiyacınız var?

Tipik olarak evet, kablosuz güvenlik kameraları için Wi-Fi’ye ihtiyacınız olacaktır, ancak bazı kameralar pille çalışır. İnternet Protokolü kameraları, görüntü verilerini göndermek ve almak için doğrudan bir IP ağına bağlanır, bu nedenle bu kameralar bir internet bağlantısı gerektirir.

IP kamera nedir?

IP veya İnternet Protokolü, kameralar, verileri bir ağ üzerinden ileten dijital bir video sistemi üzerinde çalışır. (IP kameralara ağ kameraları veya web kameraları da denir.) Bir IP sistemi, mobil cihazlarla çalışır ve internet bağlantınız olduğu sürece güvenlik beslemenizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde görüntülemenizi kolaylaştırır.

Videonuzu nasıl güvende ve emniyette tutabilirsiniz?

Güvenlik görüntülerinizi bilgisayar korsanlarından korumak için yapabileceğiniz birkaç şey yapabilirsiniz:

 • Video verilerinizi şifreleyen Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) veya WPA2 güvenliğine sahip bir yönlendirici seçin.
 • Kameranıza gelen ve kameradan geçen tüm bilgileri izleyen ve kontrol eden kameranızın yerleşik güvenlik duvarını kullanın.
 • Kameralarınızda bir şifre kullanın.
 • Wi-Fi yönlendiricinizde farklı bir şifre kullanın.
 • Bir seçenekse, iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın.
 • Fotoğraf makinenizin donanım yazılımını düzenli olarak güncelleyin.

Güvenlik kamerası görüntüleri ne kadar sürer?

Güvenlik kamerası görüntülerinizin ne kadar süreceği, sağlayıcınıza ve hizmet planınıza bağlıdır. Bazı planlar, görüntüleri süresiz olarak saklamanıza izin verir; diğerleri, genellikle 30 ila 90 gün arasında, belirli bir süre sonra görüntüleri otomatik olarak siler.

Hangi güvenlik kameraları Wi-Fi olmadan çalışır?

 Kameralarınızı bağlamak için Wi-Fi kullanamıyorsanız kullanılabilecek seçenekler vardır . Blink gibi bazı sağlayıcılar pille çalışan kameralar sunar. Ancak, bu kameralar tipik olarak sınırlı özelliklere ve yeteneklere sahiptir.

Wi-Fi kameralara eşit güvenlik sunan kablolu kameraları da kullanabilirsiniz. Kablolu kameraların dezavantajları, kurulumlarının zor olabilmesi ve uzaktan canlı çekime erişim sağlamamasıdır.

İyi video görüntü kalitesi nedir?

Güvenlik video kalitesinde iki ana faktör vardır: görüntü çözünürlüğü ve saniyedeki kare sayısı (FPS). Çözünürlük, görüntüyü oluşturan piksel sayısıdır ve FPS’yi, video görüntüsünün her saniyesinde kaç tane arka arkaya hareketsiz görüntü içerdiği olarak düşünebilirsiniz. Genel olarak, çözünürlük ne kadar yüksek olursa, kameranın görüntü kalitesi o kadar iyi olur.

720p ila 1080p çözünürlüğe ve 30 FPS kare hızına sahip bir güvenlik kamerası size sorunsuz, yüksek tanımlı video sağlayacaktır. Bundan daha yüksek herhangi bir şey muhtemelen gereksiz olacak ve çok fazla depolama alanı kaplayacaktır. Kristal netliğinde olmak zorunda değil, ancak tanınabilir ayrıntılara sahip görüntüler üretmek için kameraya ihtiyacınız var. Kesin çözünürlük kameradan kameraya değişiklik gösterecektir, bu nedenle kamera seçmeden önce bir demo görüp göremeyeceğinizi gözetleme sağlayıcısına sorun.

Video gözetimi ne için kullanılır?

İşletmeler genellikle binalarını ve ofislerini hırsızlık, hırsızlık ve diğer suçlara karşı korumaya yardımcı olmak için video gözetimi kullanır; bir tesisi ve günlük operasyonlarını izlemek; varlıklarını ve çalışanlarını korumak; ve mülkün etrafındaki görünür kameralarla vandalizmi caydırmak için.

TOPLULUK İÇGÖRÜSÜ

Bunlar, Business News Daily okuyucularından bazılarının kullandığı video gözetim sistemleridir.

Goz kirpmak

Link Tracker Pro’nun kurucusu Israel Gaudette, “Gözetim sistemleri söz konusu olduğunda, sorunsuz çalışan basit bir sistem en iyi seçenektir – ve Blink XT2 bana her şeyi sağlıyor” dedi. “Gelişmiş kablolara ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz hem iç hem de dış mekan kamerasına ve iki yıl dayanan bir pile sahip.”

Gaudette’in Blink XT2 kameranın en sevdiği yönü, sistemin bir dezavantajını not etmesine rağmen, hareket algılamasıdır. “Doğru ve hareket hassasiyetini istediğim gibi kolayca değiştirebilirim. Daha da şaşırtıcı olan, sizi otomatik olarak bir video kliple uyarması. Bununla, her şeyin yolunda olduğundan eminim. Sinir bozucu bulduğum tek kusur, tabletinizi veya telefonunuzu yalnızca kameraya giriş yaparken kullanabilirsiniz. Web tarayıcı kullanma seçeneği yoktur.” Gaudette, Blink XT2’yi dar bütçeli küçük işletmeler için “mükemmel uyum” olarak nitelendirdi. “100 dolardan daha az bir parayla zaten kablosuz ve su geçirmez bir kamerayla donatıldım. Ve hepsinden önemlisi, işimi 110 derecelik görüş alanına sahip bir video gözetim sistemiyle donattım”

Kartal Göz Ağları

Nolah Mattress’in ortak sahibi ve CMO’su Stephen Light, “Sistemlerini profesyonel yardım almadan kurmak ve yapılandırmak kolaydır,” dedi. “Eagle Eye Networks, işletmelere IP video kamera özelliklerini kullanarak hem yakın hem de uzak gözetim yapma yeteneği veriyor. Bunu yapmak, yetkili personelin Eagle Eye Networks web platformu aracılığıyla kayıtlı görüntüleri görüntülemesine ve erişmesine olanak tanıyor.”

Eagle Eye Networks’ün Light’ın takdir ettiği bir diğer yönü, çevrimiçi arayüzü mükemmel olmasa da bulut üzerinden ölçeklenebilirliğidir. “Eagle Eye Networks isteğe bağlı bulut mimarisine dayandığından, müşterilerin artık depolama sınırlamalarını ölçeklendirme konusunda endişelenmelerine gerek yok. Sınırlarına yaklaştığında, işletmeler depolama planlarını yükseltebilir veya eski görüntüleri silebilir. Ancak, ben çok düşkün değilim. bazen sorunlu olduğu için web platformları. Nadiren olur, ancak şirketin müşteri desteği, gerçekleştiğinde endişelerimizi gidermede olağanüstü.”

2021’DE NE BEKLEMELİ?

COVID-19 salgını, video gözetim alanında çeşitli değişikliklere yol açtı. Birçok tüketici  , görüntülü kapı zilleri ve temassız güvenlik özellikleri gibi pandemiye özel çözümler aradı  . Bu eğilimlerin bazıları 2021’de devam edebilirken, diğerleri aşı sonrası pandemi en kötüsünden dünya geçerken muhtemelen azalacaktır.

Pandemi sırasında vücut sıcaklıkları yüksek olan ziyaretçileri belirlemek için popüler hale gelen termal kameralar gibi belirli ürünler popülerliğini koruyabilir. Bu ürünler, davetsiz misafirleri tespit etmek gibi başka kullanımlar da sunar.

Birçok güvenlik sistemi, derin öğrenme analitiğini benimsemiştir ve işletmeleri kırık camlar veya aylak aylaklar gibi güvenlik endişelerine karşı çok daha hızlı uyaran yapay zeka destekli bildirimler sağlar.

2021’de aşağıdaki eğilimleri görmeyi bekleyebilirsiniz:

 • Bulut tabanlı çözümler için talep. Bulut tabanlı video gözetim sistemleri, işletmelere maliyet tasarrufu, gelişmiş veri güvenliği, daha kolay uzaktan erişim, esnek depolama ve bir felaket durumunda veri ve sistemleri daha hızlı kurtarma yeteneği dahil çok sayıda avantaj sunar. 
 • Entegre uyumluluk önlemleri. Video gözetimi günlük yaşamda daha fazla var olmaya devam ettikçe, daha katı düzenlemeler ve uyumluluk önlemleri bekleniyor. Şirketlerin federal, eyalet ve sektör düzenlemelerine uymasına yardımcı olmak için yerleşik uyumluluk önlemleriyle daha fazla video gözetim sisteminin üretilmesini bekliyoruz. 
 • Açık, entegre sistemlere ilgi. Açık bir sistemle, kullanıcılar diğer uygulamaları video gözetim sistemlerine kolayca entegre edebilir ve hepsini tek bir yerden yönetebilir. Kullanıcılar, kendilerini belirli kameralara ve entegrasyonlara kilitleyen sistemlerden geçiş yapıyor ve bunun yerine özel sistemler oluşturmada daha fazla esneklik arıyorlar.

METODOLOJİMİZ

Doğru video gözetim sistemini bulmanıza yardımcı olmak için onlarca seçeneği araştırdık ve analiz ettik. İşte en iyi seçimlerimize nasıl ulaştığımızın bir açıklaması.

En İyi Hizmetleri Bulma

Video gözetim sistemleri sunan satıcıların bir listesini derleyerek başladık. Web’de arama yaptık ve en popüler satıcıların diğer listelerine ve incelemelerine baktık. İlk listemiz 47 video gözetim sistemine ulaştı.

Ardından, her bir satıcının web sitesini ziyaret ederek fiyatları ve özellikleri karşılaştırdık. Dijital veya ağ video kayıt cihazları gibi şirketlerin sunduğu sistemleri ve mevcut kamera çeşitlerini inceledik.

Her sistemle ilgili araştırmamıza bir kriter listesiyle yaklaştık. Örneğin sistem IP kameraları, mobil görüntülemeyi ve hareket algılamayı destekliyor mu? Sistemi kolayca büyütebilir misiniz? Birden fazla yeri kapsıyor mu? Ayrıca, her sistemin arayüzünü ve gözetim sisteminin nasıl çalıştığını anlamak için ürün demolarını (varsa) izledik.

Bu sürecin sonunda geriye 25 aday kaldı.

En İyi Hizmetleri Seçmek

Düşündüğümüz tüm hizmetleri aradık (yalnızca e-posta iletişimi sunan birkaç hizmet hariç), potansiyel bir müşteri gibi davrandık. Firmaların bu etkileşimleri nasıl ele aldıklarını deneyimlemek istedik.

Tüm müşteri hizmetleri temsilcilerine özellikler, seçenekler ve fiyatlandırma hakkında aynı soruları sorduk ve ardından genel deneyimi değerlendirdik. Arkadaş canlısı ve açık sözlü olan şirket temsilcileri daha yüksek puanlar aldı ve daha az yardımsever veya fazla ısrarcı olanlar daha düşük puan aldı.

Her Hizmeti Araştırmak

Genel olarak en iyi seçimimiz için, hangi şirketin satın alınabilirlik, istenen özellikler ve kurulum ve kullanım kolaylığı açısından en iyi dengeyi sunduğuna karar verdik. Diğer sistemler kadar dayanıklı olmayabilecek, yalnızca son derece düşük fiyatlı, kullanıma hazır çözümler sunan satıcılardan uzak durduk. Ayrıca, belirli bir sektöre hitap eden veya çoğu küçük işletme sahibinin ihtiyaç duyduğundan daha gelişmiş yetenekler sağlayan pahalı ve uzmanlaşmış hizmetleri de eledik. Bu hizmetlerin çoğu harikadır ve bazı şirketler için yatırıma değerdir, ancak amacımız en fazla sayıda küçük işletme için en iyi değeri ve faydaları sağlayan hizmeti bulmaktı.

25 aday arasından en iyi genel gözetim sistemi (Koruma1), en iyi bütçe sistemi (Blink), kolay kurulum için en iyisi (Arlo) ve en iyi hibrit sistem (Alibi) için kazananlarımıza ulaştık.

ÖNCEKİ KAZANANLARIMIZ

Business News Daily, küçük işletmeniz için en iyi ürün ve hizmetleri bulmaya çalışır. Önerilerimizden emin olmanız için en iyi ürün ve hizmetleri belirlemek ve araştırmak için saatler harcıyoruz.

Her yıl sektördeki değişiklikleri ve yeni şirketleri değerlendirerek kategorilerimizi yeniden gözden geçiriyoruz. Sürecimiz, kategorilerinde hala en iyi olup olmadıklarını belirlemek için önceki en iyi seçimlerimizi tekrar gözden geçirmeyi içerir.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerik2021’de PS4 Almaya Hala Değer mi?
Sonraki İçerikFacebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.