Ana Sayfa Haberler Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

85
0

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu bilmek, erişiminizi geliştirmenize ve etkileşimi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın ne olduğunu merak ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Facebook’ta ne zaman paylaşım yapılacağı sorusu yaygın bir sorudur, ancak cevap o kadar basit değildir.Peki, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman ne zaman? Facebook sayfanızda en yüksek etkileşimi elde etmek istiyorsanız, okumaya devam edin!

Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın sizin için ne zaman olduğunu iki faktör belirler: hedef kitleniz ve yayınladığınız içeriğin türü.

Facebook algoritmasının “yenilik” önyargısından yararlanabilmeniz için, hedef kitlenizin çevrimiçi olma olasılığının en yüksek olduğu zaman yayınladığınızdan emin olmak istersiniz.

Bulgularımız, insanların işe gidip gelirken, işte öğle yemeği molalarında, öğleden sonra iş yerindeki durgunluk nedeniyle odaklarını kaybettiklerinde ve akşam yemeğinden sonraki gün dinlenmeye çalıştıklarında Facebook uygulamalarını kontrol etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi. . Bu, bu saatlere denk gelen saatlerde yayınlamayı düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, hafta sonuna yaklaştıkça çoğu insan Facebook’u daha fazla kullanmaya meyilli olduğu ve çalışma haftasından yavaşlamaya başladıkları için Perşembe ve Cuma günleri paylaşılan gönderilerin daha yüksek etkileşime sahip olduğunu gördük.

Bulduklarımıza göre, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar ve günler:

  • Saat(ler): 9am, 11am-3pm ve 8pm.
  • Gün(ler): Perşembe ve Cuma.

Bu gün ve saatlerde paylaşım yapmanın, gönderi erişimini ve etkileşimi artırdığı kanıtlanmıştır.

Ancak, Facebook’ta yayınlamak için evrensel bir en iyi zaman olmadığından, bunları kesin en iyi zamanlar olarak almamalısınız. Bu konuda Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zaman da yok.

Sizin için Facebook’ta gönderi paylaşmak için en iyi zamanı bulmanın en güvenilir yolu, sayfanızın Insights’ına bakmaktır.

Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zamanın Ne Zaman Olduğunu Bilmenin En Güvenilir Yolu

facebook bir telefonda açıldı

Facebook sayfanızdaki Insights’a dikkatli bir şekilde bakmak, etkileşimin en yoğun olduğu zamanlar hakkında size fikir verecektir.

Takipçilerinizin çoğunun çevrimiçi olduğu zamanlara ve en yüksek etkileşime sahip yayınlarınızın yayınlandığı zamana bakarak sayfanızda en iyi paylaşım zamanını söyleyebilirsiniz.

Facebook Sayfa İstatistiklerinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Sayfa bilgilerinize Facebook uygulamasının yanı sıra Sayfa Yöneticisi uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz.

Ancak bunu masaüstü sürümünde yapmak da mümkündür ve burada size sayfa bilgilerinize nasıl erişeceğinizi göstereceğiz. Facebook sayfanızın içgörülerini web’de nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Web tarayıcınızda facebook.com’a gidin.
  2. Giriş yapın ve sayfanıza gidin.
  3. Daha fazla seçenek ortaya çıkarmak için sol kenar çubuğunu aşağı kaydırın.
  4. Analizler’e tıklayın.
  5. Soldaki gezinme çubuğunda Gönderiler’e tıklayın.

Bunlar, takipçilerinizin çoğunun çevrimiçi olduğu günleri ve saatleri ortaya çıkaracaktır. Günün saatini ve o sırada çevrimiçi olan takipçi sayısını görmek için grafiğin herhangi bir yerine gelebilirsiniz.

Facebook sayfası bilgileri

Tüm gönderilerinizdeki etkileşimi görmek için Yayınlanan Tüm Gönderiler’e gidin. Belirli zamanlarda, kitlenizin içeriğinizle etkileşim kurma olasılığının en yüksek olduğu zamanlar hakkında size fikir veren etkileşim kalıpları bulabilirsiniz.

yayınlanan tüm gönderileri gösteren facebook sayfası bilgileri

Not : Günün saatine ilişkin öngörüler varsayılan olarak Pasifik saat diliminde gösterilir. Bu nedenle, başka bir yerde yaşıyorsanız bunu saat diliminize dönüştürmeniz gerekebilir.

İleriye dönük olarak, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı aramanızın nedeni erişiminizi geliştirmekse uygulayabileceğiniz başka bir strateji var.

Facebook’ta Nasıl Yayınlanır: Tutarlı Bir Şekilde Yapın

Erişiminizi artırmak istiyorsanız, tutarlı bir gönderi programına bağlı kalmak çok önemlidir.

Düzenli içerik yayınlamak öngörülebilirliği artırır; takipçileriniz, sayfanızı ziyaret edebilmeleri için bir sonraki gönderiyi en çok ne zaman yayınlayacağınızı söyleyebileceklerdir.

Düzenli olarak paylaşım yapmak, takipçilerinizin haber akışlarında daha fazla görünmenize de yardımcı olacaktır.

Buradaki anahtar, gönderilerinizin eğlenceli, eğitici, ilham verici ve en önemlisi markanızla alakalı olduğundan emin olmaktır. Aynı resmi günde altı kez yayınlamak işe yaramaz ve muhtemelen takipçilerinizin çoğunu rahatsız eder.

Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman Size Bağlı

Peki, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman ne zaman? Bu sorunun cevabı, özel sayfanıza bağlı olacaktır.

Ancak ne zaman olduğunu öğrenmek, erişiminizi artırmanın yanı sıra daha fazla katılım sağlamanıza yardımcı olacaktır. Facebook sayfanızı büyütme konusunda ciddiyseniz, gönderi sürelerinizi tutarlı ve değerli içerikle harmanlayın.

Analizlerinizden en iyi günleri ve saatleri seçin ve gönderileri o saatlerde yayınlanacak şekilde planlayın. Herhangi bir değişikliğe uyum sağlamaya istekli olduğunuz sürece, zamanla başarıya ulaşacaksınız.