Bu makale, özellikle çoklu hesap kullanıcıları için varsayılan Google Hesabı‘nın nasıl değiştirileceğine yöneliktir.

Bu makalemizde, e-posta ve takvimler gibi uygulamalar için varsayılan Google Hesabı‘nı nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Varsaylan Google Hesabn Birden cok Hesapla Degstirme

Varsayılan Google Hesabınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Çoklu oturum açma eskiden bir karmaşaydı, ancak şimdi her zamankinden daha sorunsuz. Bu özellik, bir hesapta oturum açmış durumdayken, diğer hesaplarınızın içeriğini görüntülemenizi sağlar. Ancak, birini seçmediğiniz sürece iki hesaptaki bazı Google araçlarını (ör. Google Drive) aynı anda kullanamazsınız.

Google, varsayılan olarak oturum açtığınız ilk hesabı kullanır. Sağ üstteki Google menüsü, çoklu oturum açma özelliğini kullandığınızda varsayılan hesabı da önerir.

Varsayılan hesap ayarı için:

  • Gizli olmayan bir pencerede herhangi bir Google sitesinde oturum açma sayfasına gidin.
  • Tüm Google hesaplarınızdan çıkış yapın. Sağ üstte profil resminizi seçin ve ardından menüden ‘Oturumu kapat’ı tıklayın.
  • Gmail.com‘a gidin ve varsayılan hesap olarak ayarlamak istediğiniz hesapla oturum açın. Unutmayın, oturum açtığınız ilk hesap, her zaman varsayılan olur. Bunu başka bir Google hizmetinde (Google Drive gibi) oturum açarak test edin ve kendiniz görün.
  • Varsayılan hesabınızda oturum açtıktan sonra, başka herhangi bir Google hesabında oturum açabilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Yine, sağ üstten profil resminizi seçin. Menüde ‘Hesap Ekle’yi seçin. Kullanmak istediğiniz hesapta oturum açmak için kimlik bilgilerinizi kullanın.

Bu, tek bir Google hesabı kullanan birini rahatsız etmez. Ancak, iş ve kişisel olarak ayrılmış birden çok Gmail hesabına sahip olanlarımız için önemli olabilir.