Twitter, son birkaç aydır gerçekten meşguldü , Kanada ve Avustralya’da Twitter Blue abonelik hizmetini resmen başlattı , ilk ücretli yerel hava hizmetini duyurdu, diğer şeylerin yanı sıra yanlış bilgi uyarı etiketlerini geliştirdi. Birkaç ay önce, içerik oluşturucuların hayranlarından ekstra içerik için ücret almalarını sağlayacak bir Süper Takip özelliği üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Görünüşe göre bunun nasıl göründüğüne dair sızıntılar görür görmez çok yakında piyasaya sürülecek.

Twitter Super Follows Resim 1

Her zaman olduğu gibi, sızdırılan bilgilerimiz ünlü bahşişçi Jane Manchun Wong’dan geliyor. En azından kaydolacak ve hayranlarının ekstra içerik için para ödemesini sağlayacak içerik oluşturucuların bakış açısından, özelliğin nasıl görüneceğine dair bazı ekran görüntülerini tweetledi. Program, yalnızca en az 18 yaşında, en az 10.000 takipçisi olan ve son 30 gün içinde en az 25 tweet atmış Twitter kullanıcılarına izin verecek.

Twitter Super Follows Resim 2

Wong ayrıca, Super Follow kullanıcılarının spor, podcast, eğlence vb. arasından seçeceği içerik kategorilerinin bir listesini de gösterdi. Ayrıca, “yetişkin içeriği” ve “OnlyFans”ın Facebook, Substack, Patreon, Twitch ve YouTube. Şimdilik başka bir ayrıntı yok, ancak daha önce Twitter, özelliğin hayranların favori içerik oluşturucularına abone olmalarına ve ekstra içerik, eşantiyonlar vb. gibi “avantajlara” erişmelerine izin vereceğini söyledi.

Twitter, içerik oluşturucuların platformda para kazanmalarına yardımcı olmak için çok çalışıyor. Daha önce, kullanıcıların tweetledikleri belirli bir içeriği veya genel olarak yalnızca içerik oluşturucuyu beğenirlerse platformun kendisindeki içerik oluşturuculara tek seferlik ödeme yapabilecekleri Tip Jar’ı başlattılar.

Twitter Super Follows Resim 3

Twitter’dan konuyla iligili yapılan açıklamada yeni uygulamanın fiyatının aylık 4,99 dolar olacağı bilgisine yer verildi. Twitter’ın bu özellik için ne kadar komisyon alacağı ise bilinmiyor.

Super Follows adı verilen ödeme özelliği, Twitter kullanıcılarının takipçilerden ücret almasına ve onlara ekstra içeriklere erişmelerine izin verecek. Bu, bonus tweet’ler, bir topluluk grubuna erişim, bir bülten aboneliği veya desteğinizi belirten bir rozet olabilir. Bir mockup ekran görüntüsünde Twitter, bir kullanıcının bir dizi avantaj elde etmek için ayda 4,99 ABD doları ücret aldığı bir örnek gösterdi. Twitter bunu, içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranları tarafından ödenmesine izin vermenin bir yolu olarak görüyor.

 Twitter, Tip Jar’da şimdilik bir kesinti yapmayacak ancak Super Follows için aynı sözü vermedi. Ücretin ne kadarının Twitter’a gideceğini şimdilik bilmiyoruz.

Wong’un sicili göz önüne alındığında, bu muhtemelen yakında Twitter’ın Süper Takiplerini göreceğimiz anlamına geliyor. Ya Twitter Blue duyurusunun ivmesinden yararlanmaya çalışacaklar ya da platforma yeni bir ürün getirmeden önce bunun batmasına izin verecekler.